Photo 105 gün veg

Fırat badem

Yeni üye
Herkese selamlar
Kabinde auto bitkiler olduğu için 105 gün veg döneminde kaldı. 4 gün önce 12/12 ye aldım. Genetic og kush. Auto diye aldım photo çıktı. Kabin içi 27-30 nem 55-65. Saksı 75 lt. Hasat ettiğim bitkilerin topraklarını kullandım. 10 gündür hiç gübre vermedim. Boş suladım. Topraktaki gübreyi iyice alsın diye düşündüm. Bazı yaprak uçları içe doğru kıvrılıp kuruyo sebebi nedir ? Sararıp düşen yapraklar var. Bu süreçten sonra nasıl bi yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kanka hasat ettiğin toprakla yapılmıyor diye biliyorum toprağı iyice arındırman lazımdı zaten fotoğraflarda da sıkıntıların olduğu gözüküyor

Mahsun

Kıdemli Üye
Ne tür gübre kullanıyorsun bilmiyorum ama bitkide her telden rahatsızlık var cal mag eksiliği ph dengesizliği yaprakların bazıları yanmış bazıları küflenmiş ph ayarlaması yapıyor musun bilmiyorum ama eğer yapmıyorsan ona dikkat et yapıyorsan calmag ver sonrasında da bloom gübreleriyle devam et toprağına toz kükürt dök aktarlarda satılıyor 2 yemek kaşığı toprağın üzerine serp hastalıklı gördüğün yaprakları ufak ufak topla çok zamanın kalmadı 3 hafta içinde budama işlerini halletmiş olman gerek

Mahsun

Kıdemli Üye
Kullandığın gübreleri de söylersen ona göre bi kaç öneride daha bulunabilirim

Fırat badem

Yeni üye
Kullandığın gübreleri de söylersen ona göre bi kaç öneride daha bulunabilirim
Bitki hastalık hastası farkındayım maalesef. Sensi A-B 3 ml/1 lt
Rhino skin, carboload, bud candy, tarantula 2 ml/1 lt veriyorum . Gübrelerde ph dengeleyici olduğu için ph ayarlamıyorum damacana su kullanıyorum pH 6,75 ama pek işe yaramadı sanırım

Son düzenleme:

Mahsun

Kıdemli Üye
Üstat an serisi aslında ph sorunu yaşamaman lazım zannımca kök sorunları yaşıyorsun toprağına kükürt döküp izleyelim kankam elden bişey gelir mi şuan bilmiyorum ama eğer toprakta zararlı mantar bakteri vesaire bişey varsa kükürt temizleyecektir
Toprak üzerine ince bir katman belli belirsiz kükürt serp tuz atar gibi normal sulamanı ve gübre takvimine uymaya devam et
Elinde birde varsa eğer aleovera gübresi hazırla oda iyi gelecektir

Mahsun

Kıdemli Üye
Bunları bir dene kankam duruma göre bakalım hasata doğru gider bu böyle çok tatmin etmeyebilir belki ama en azından emeklerin boşa gitmez

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********