Power plant auto 73 gün

Tohumm

Yeni üye
Selamlar 73 gunluk power plantım biraz ufak mi kalmış deneyimli arkadaşlarla anlatarak yaptığım hataları konuşmak isterim hemde güzel bir başlık olmuş olur. Öncelikle sulamada hergun gübreli su kullandım ve toprağım Coco vermikulit ve kaliteli humuslu torf bugün itibariyle keciboynuzlu ph 6.5 civarı su verdim durumu nedir ve neden bodur kaldı 200 watt kendim yaptığım yxo marka LED kullandım ilk 1 ay sıcaklık stresine arada bir girmiş olma ihtimalleri yüksek ve üzerine ortalama 20 günlükken ışık düştü bir yaprağı yandı yani başına gelebilecek herşey geldi bunların etkisi nedir.

Tohumm

Yeni üye
Başkan ona bakılır da benim sorum farklı bunun gibi olsun istemem diğerlerinin o yüzden soruyorum

Öncelikle gecmis olsun kanka yaşadığın sorunlara göre bitki iyi bile dayanmış.
Öncelikle ışığın yetersiz, bu growun zaten bitmiş ama bi sonraki growunda aynı ışık düzeneğinden 1 adet daha kurmanı tavsiye ederim.
2. olarak ısı sıkıntısına girdi diyorsun bu büyük bi etken olur.
3. ve en önemlilerinden Coco toprakta bitki strese girerse kolay kolay toparlamaz.
bundan sonraki growunda, toprağını light mix olarak kullanıp ışığınıda 300 400 w cob olarak güncellersen pek te sorun yaşamazsın.
yinede hatrı sayılır miktarda bi sömek var, AYRICA power plantte kıyak sigaradır afiyet olsun :)

C

Cibril

Guest
Kral baya baya bodur kalmış... belki genetik böyledir bodurdur bilemedim...arkadaş ışık yetersiz demiş ama ben 300w ile iki genetik büyüttüm baya sömekli ve 110-120cm boyunda... bence streslerden dolayı böyle kalmış ama yine de kayda değer sömeklerin var kanka inşallah güzelde çıkar sonraki growuna kadar idare eder seni...

Sg35

Üye
Kanka benim jack de ayni boyle. 200watt dob led ile son bir ayina girdi. Yaninda gdp vardi, o saksiyla 70-75cm i buldu. 12.5lt toprak icinde ikiside. Ben ısı stressinden boyle kaldığını düşünüyorum.

Tohumm

Yeni üye
Kankalar selamlar kusuruma bakmayın yazamadım bazı aksaklıklardan dolayı bitkiyi hasat ettim biraz düşük kalmıştı kafası ve biraz erken hasat ettim şimdi de köfteci ektim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    *** ****** ****** ******** ***** ********** ********* ******* ********* ** ****** *** ** **** ***** **** ********* ****** ******* ***** ** hahahaha** ***** ****** **** ***** ****** ******** hahahaha** ******** ***** ** ***** ******* ********** ***** *** ****
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ** *** ** ******* ** ****** ****** ******* ******* ********** ******** ******** ***** ******** ** *** ** ***** ****** ***** ****** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    * **** ********** hahahaha* hahahaha** ***** **
  • L Levrekbaz45:
    ***** ********** ***** *** ******* ********* ***** ***** ***** ********* ** ***** * ***** ***** ******** ** hahahaha** *** **** ****** **** ******** *********
    +1
  • istr istr:
    **** ******** ****** ***** ***** ****** hahahaha ***** ** *** ** ***
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ********** ******** ***** ****** ****** ** ******* * ***** ***** ******** ** hahahaha** *** **** ****** **** ******** *********
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha** **** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ********* ******* ******* ***** ******* hahahaha ******** ****** ***** ***** ****** ******
  • istr istr:
  • Emmy Emmy:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** *** ******** ****** hahahaha********** ***** ********
  • T terbiyeligunahkar:
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahaha **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ****** ** ***** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • istr istr:
    ***** ****** *** ******* hahahaha** ******* ***** *** ********** *** hahahaha ****** ********* *** ***** ***** *** ******** ****** hahahaha**
  • istr istr:
  • istr istr:
    *** ********* ***** ****** *** ******* hahahaha** ******* ***** *** ********** *** hahahaha ****** ********* ***
  • istr istr:
    hahahaha** hahahaha
  • istr istr:
    *** ******** hahahahahahahaha******** **
  • Didrug Didrug:
    * * **** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha ****** *** ******** ** ***** **
  • Didrug Didrug:
    ***** ******** **
  • Didrug Didrug:
    Didrug Didrug: ***** ******* ******** ********