Priz öneri ve şu prize yorum

iWeed

Üye
Kanka google amcaya giriyorsun '' Cata CT-9180 Zaman Ayarlı Mekanik Priz'' priz yazıyorsun, çıkan siteye girip fiyat düşükten yükseğe yapıyorsun ilk sıradakini yapıştırıyorsun :D Youtubede bu prizle ilgili birçok video var sorun yaşamazsın

iWeed

Üye
Paylaştığım özelliklerdeki dijital ayrıca ev dışından kontrol edilebiliyor
Kanka niye uzaktan bağlanıp ayar yapacaksın ki zaten bi kere ayar yapıyorsun ondan sonra bırakıyorsun.Saati gelince uzaktan bağlanıp elektiriğini mi keseceksin ? Zaten sana önerdiğim priz yapıyor onu :) Ona koyacağın parayla nem ölçer, ph metre bide priz alırsın.Tabi tercih senin.

Aruda113

Yeni üye
ben kullanıyorum gayet başarılı sulama sistemini falanda prize bağladım uzaktan sulama dahi yapabiliyorum

Aruda113

Yeni üye
Arkadaşlar bu elektronik gibi değil elektrik giderse saati kendi ayarlıyor wireless a bağlanıp, ayrıca elektrik gelince kapalı olsun yada açık olsun diyede seçebiliyorsun mobile app i mevcut.

Gamer

Üye
Kardeşim wifi
Arkadaşlar bu elektronik gibi değil elektrik giderse saati kendi ayarlıyor wireless a bağlanıp, ayrıca elektrik gelince kapalı olsun yada açık olsun diyede seçebiliyorsun mobile app i mevcut.
bro wifi yoksa ne olacak. Bi mk oğlu çıkıpta şu prizlere bi pil koyalımda saatlerini şaşırmasınlar dememiş!

Aruda113

Yeni üye
Arkadaşlar biraz geç gördüm mesajları.
Benim yaptığım biraz deli işi. Biraz bahsedim.

Öncelikle raspery pi aldım.
Home Assistant kurdum daha sonra ihtiyacıma göre ürünleri aldım sistem ile entegre çalışacak.
Tuya nın su analiz cihazını aldım.
Wifi destekli dozaj pompası aldım 8 çıkışlı gübreleme ve ph dengeleme için
Sulama yapmak istediğim kadar suyu bir hazneye istedim miktarda döktürüyorum orada istediğim gübreyi istediğim miktarda ve istediğim sıra ile hazneye dolduruyor bu arada haznenin içerisinde bir hava motoru çalışıyor suyu hem karıştırmak hemde oksijen bakımından desteklemek için.
Tuya hava analiz cihazı mevcut ve 10 lt co2 tüpüm ve selenoid vanam mevcut yettiği kadar co2 yi 1100 seviyelerinde tutmaya çalışıcam bunun için kabinin olduğu lokasyına bir sonraki gidişimde biraz yalıtım işi ile uğraşacağım.

Temiz havayı ve karbon filtreyi sıcaklığı düşürmek hava değerleri ile oynamak için kullanıyorum tam anlamı ile hangi değeri kaç istersem yapabiliyorum.

Isıtma olayını bir ısıtıcı aldım kabinin belirli noktlarında ısı sensörlerinden aldığı veriye göre hareket ediyor ben kaç derecede istersem o derecede ısıyı ve nem i sabit tutabiliyorum. Nem için nem nozzel ı satılıyor 12v adaptör ile çalışıyor bu ve bunun gibi aletleride akıllı prizlere bağladım. Kamerada koydum. Denemek için çilek yetiştirdim başarılı oldum 4-5 gün önce ilk tohumumu filizlendirdim hafta sonu götürüp yerine koyucam.

Bu konu ile ilgili bilgi sahibi biriyim açıkçası bunları yapacağım parçaların bir çoğu elimde mevcuttu bir kaç parça alarak tamamladım sistemi.
Açıkçası çok zor değil fakat zaman ve birazcık araştırma istiyor.
Henüz panelimi çok düzenlemedim fakat sistemde toprak nem sensörü vs. Mevcut onların verisini ana ekrana henüz getiremedim.
Panelime ait bir ekran görüntüsü paylaşıyorum.

Bu arada kabinin olduğu lokasyon fiziki olarak haftada 1 gün bazende 2 haftada 1 gün gidebiliyorum.

Bu arada saksı ısıtıcısı aldım saksıyı toprağı 20 derecede tutabiliyor tavsiye edilen kök sıcaklığını sorsam siktirgit dermisiniz :)

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    *** hahahaha***** ***** *******
  • T thescq:
    +1
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: