Priz öneri ve şu prize yorum

Arkadaşlar biraz geç gördüm mesajları.
Benim yaptığım biraz deli işi. Biraz bahsedim.

Öncelikle raspery pi aldım.
Home Assistant kurdum daha sonra ihtiyacıma göre ürünleri aldım sistem ile entegre çalışacak.
Tuya nın su analiz cihazını aldım.
Wifi destekli dozaj pompası aldım 8 çıkışlı gübreleme ve ph dengeleme için
Sulama yapmak istediğim kadar suyu bir hazneye istedim miktarda döktürüyorum orada istediğim gübreyi istediğim miktarda ve istediğim sıra ile hazneye dolduruyor bu arada haznenin içerisinde bir hava motoru çalışıyor suyu hem karıştırmak hemde oksijen bakımından desteklemek için.
Tuya hava analiz cihazı mevcut ve 10 lt co2 tüpüm ve selenoid vanam mevcut yettiği kadar co2 yi 1100 seviyelerinde tutmaya çalışıcam bunun için kabinin olduğu lokasyına bir sonraki gidişimde biraz yalıtım işi ile uğraşacağım.

Temiz havayı ve karbon filtreyi sıcaklığı düşürmek hava değerleri ile oynamak için kullanıyorum tam anlamı ile hangi değeri kaç istersem yapabiliyorum.

Isıtma olayını bir ısıtıcı aldım kabinin belirli noktlarında ısı sensörlerinden aldığı veriye göre hareket ediyor ben kaç derecede istersem o derecede ısıyı ve nem i sabit tutabiliyorum. Nem için nem nozzel ı satılıyor 12v adaptör ile çalışıyor bu ve bunun gibi aletleride akıllı prizlere bağladım. Kamerada koydum. Denemek için çilek yetiştirdim başarılı oldum 4-5 gün önce ilk tohumumu filizlendirdim hafta sonu götürüp yerine koyucam.

Bu konu ile ilgili bilgi sahibi biriyim açıkçası bunları yapacağım parçaların bir çoğu elimde mevcuttu bir kaç parça alarak tamamladım sistemi.
Açıkçası çok zor değil fakat zaman ve birazcık araştırma istiyor.
Henüz panelimi çok düzenlemedim fakat sistemde toprak nem sensörü vs. Mevcut onların verisini ana ekrana henüz getiremedim.
Panelime ait bir ekran görüntüsü paylaşıyorum.

Bu arada kabinin olduğu lokasyon fiziki olarak haftada 1 gün bazende 2 haftada 1 gün gidebiliyorum.

Bu arada saksı ısıtıcısı aldım saksıyı toprağı 20 derecede tutabiliyor tavsiye edilen kök sıcaklığını sorsam siktirgit dermisiniz :)

dostum selenoid valf elektrikle çalışan co2 valfi mi

HarTrak

Üye
Arkadaşlar biraz geç gördüm mesajları.
Benim yaptığım biraz deli işi. Biraz bahsedim.

Home Assistant kurdum daha sonra ihtiyacıma göre ürünleri aldım sistem ile entegre çalışacak.
Sulama yapmak istediğim kadar suyu bir hazneye istedim miktarda döktürüyorum orada istediğim gübreyi istediğim miktarda ve istediğim sıra ile hazneye dolduruyor bu arada haznenin içerisinde bir hava motoru çalışıyor suyu hem karıştırmak hemde oksijen bakımından desteklemek için.
Tuya hava analiz cihazı mevcut ve 10 lt co2 tüpüm ve selenoid vanam mevcut yettiği kadar co2 yi 1100 seviyelerinde tutmaya çalışıcam bunun için kabinin olduğu lokasyına bir sonraki gidişimde biraz yalıtım işi ile uğraşacağım.

Temiz havayı ve karbon filtreyi sıcaklığı düşürmek hava değerleri ile oynamak için kullanıyorum tam anlamı ile hangi değeri kaç istersem yapabiliyorum.

Isıtma olayını bir ısıtıcı aldım kabinin belirli noktlarında ısı sensörlerinden aldığı veriye göre hareket ediyor ben kaç derecede istersem o derecede ısıyı ve nem i sabit tutabiliyorum. Nem için nem nozzel ı satılıyor 12v adaptör ile çalışıyor bu ve bunun gibi aletleride akıllı prizlere bağladım. Kamerada koydum. Denemek için çilek yetiştirdim başarılı oldum 4-5 gün önce ilk tohumumu filizlendirdim hafta sonu götürüp yerine koyucam.

Bu konu ile ilgili bilgi sahibi biriyim açıkçası bunları yapacağım parçaların bir çoğu elimde mevcuttu bir kaç parça alarak tamamladım sistemi.
Açıkçası çok zor değil fakat zaman ve birazcık araştırma istiyor.
Henüz panelimi çok düzenlemedim fakat sistemde toprak nem sensörü vs. Mevcut onların verisini ana ekrana henüz getiremedim.
Panelime ait bir ekran görüntüsü paylaşıyorum.

Bu arada kabinin olduğu lokasyon fiziki olarak haftada 1 gün bazende 2 haftada 1 gün gidebiliyorum.

Bu arada saksı ısıtıcısı aldım saksıyı toprağı 20 derecede tutabiliyor tavsiye edilen kök sıcaklığını sorsam siktirgit dermisiniz :)

Güzel işçilik :) bende benzer bir sistem kullanıyorum. Isıtıcı için ayrı bi kontaktör kullanmanı tavsiye edebilirim. Roleler 10 amperlik oluyor genelde. Gerçi bu sistemi kurduysan ona da dikkat etmişsindir.

JhackhaL

Üye

Özellikle uzaktan gübreli sulama için harika bir sistem olmuş.
Çok değerli bilgiler
Çok teşekkür ederim.
ürünlere mutlaka bakacağım

JhackhaL

Üye
Güzel işçilik :) bende benzer bir sistem kullanıyorum. Isıtıcı için ayrı bi kontaktör kullanmanı tavsiye edebilirim. Roleler 10 amperlik oluyor genelde. Gerçi bu sistemi kurduysan ona da dikkat etmişsindir.
Uzaktan sulama ve gübreleme sizin sistemde de mevcut ise ekipman tavsiyesi yazar mısınız ?
Ve

Siz anladığım kadarıyla bir süredir sistemi kullanıyorsunuz, başarılı bir şekilde gübreli sulama yapabiliyor musunuz ?

Aruda113

Yeni üye
evet dostum zaten enerji ölçer mevcut anlık hangi cihaz ne çekiyor izleyebiliyorum.

Aruda113

Yeni üye
Uzaktan sulama ve gübreleme sizin sistemde de mevcut ise ekipman tavsiyesi yazar mısınız ?
Ve

Siz anladığım kadarıyla bir süredir sistemi kullanıyorsunuz, başarılı bir şekilde gübreli sulama yapabiliyor musunuz ?
ben sonoff ve tuya ürünlerini kullanıyorum. aldığım bazı ürünlerin linklerini bırakıyorum. bu ürünlerin genelde hepsinin ayrı ayrı yazılımları var ITFF vs. gibi platformlarda ürünleri birbirileri ile konuşturabiliyorsunuz örneğin tuya nem sensörü 40 ın altına düştüğünde sonoff marka roleyi aç demeniz için ya bu tarz cloud sistemleri kullanacaksınız yada bir raspery pi alıp home assistant kuracaksınız.

Dozaj pompası

Su analizi

Hava analizi

sprey sulama

Toprak analizi

Wifi Vana

12V pompa

saksı ısıtıcısı

vs.. gibi ürünler

Ben ilk olarak sistemi oturtana kadar çilek ektim onu denedim gayet güzel sonuç aldım. Sadece biraz araştırma yapmak yeterli aslında bu aralar ardunio ile uğraşıyorum bu sistemleri sanırım ardunio ile yapmak bir tik daha zor fakat çok daha az maliyetli nerdeyse maliyetiniz %80 e düşürürsünüz.

HarTrak

Üye
Ve

Oto sulama yok bende. Ben her gün dolaşabiliyorum kızları. İşin hobisel kısmı orası, o kısım benim içmekten daha çok hoşuma gidiyor.. :)

HarTrak

Üye
ben sonoff ve tuya ürünlerini kullanıyorum. aldığım bazı ürünlerin linklerini bırakıyorum. bu ürünlerin genelde hepsinin ayrı ayrı yazılımları var ITFF vs. gibi platformlarda ürünleri birbirileri ile konuşturabiliyorsunuz örneğin tuya nem sensörü 40 ın altına düştüğünde sonoff marka roleyi aç demeniz için ya bu tarz cloud sistemleri kullanacaksınız yada bir raspery pi alıp home assistant kuracaksınız.

Dozaj pompası

Su analizi

Hava analizi

sprey sulama

Toprak analizi

Wifi Vana

12V pompa

saksı ısıtıcısı

vs.. gibi ürünler

Ben ilk olarak sistemi oturtana kadar çilek ektim onu denedim gayet güzel sonuç aldım. Sadece biraz araştırma yapmak yeterli aslında bu aralar ardunio ile uğraşıyorum bu sistemleri sanırım ardunio ile yapmak bir tik daha zor fakat çok daha az maliyetli nerdeyse maliyetiniz %80 e düşürürsünüz.
Dostum nem olayını nozzle ile hallediyorum demiştin. Büyük alanlarda iş yapıyor ama küçük alanlarda nozzle bitki üzerinde damlacıklar oluşturabiliyor. Yahut toprağıda nemlendirebiliyor. Bunların önüne nasıl geçtin?

Aruda113

Yeni üye
Dostum nem olayını nozzle ile hallediyorum demiştin. Büyük alanlarda iş yapıyor ama küçük alanlarda nozzle bitki üzerinde damlacıklar oluşturabiliyor. Yahut toprağıda nemlendirebiliyor. Bunların önüne nasıl geçtin?
Bu ürünü 20 lt damacanada kullanıyorum.

HarTrak

Üye
Bu ürünü 20 lt damacanada kullanıyorum.

Foto atabilir misin nasıl düzenekte kullanıyorsun?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    dready********** dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ** ****** ******** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** dready********** ********* **** ****** ******
    ******** ******* ******* ** ********** ***** ******** ***** ** ***** ***** ********** ***** ******* ****** ****** *** **** ******** ** **** **** ******** *****
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    dready********** ***** ** **** ****** ******** ***** **
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ******* ******* ** ********** ***** ******** ***** ** ***** ***** ********** ***** ******* ****** ****** *** **** ******** ** **** **** ******** ***** ******** ******* ****** **
  • B Bomberx:
    +2
  • Sleepless Sleepless:
    ******* ******* *** * ***** ******** dready** ** ***** ** * ***** ***** ********* dready
    +1
    ***** **** **** *** **** *** ** dready********** ***** ** **
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ***** ** ** ***** ******* ** ***** **
    ***** ******* ** ***** ******* ** ***** **
    **** *** ***** **** ***** ***** ********* dready***** ******* *** * ***** ******** dready** ** ***** ** * ***** ***** ********* dready
    +2
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********** ***** ***** *** *** ***** **
    ***** dready** ******** ** **** ****** ** *********** **** ***** *** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    *** *** **** ****** ***** dready* *** ***** *** **** **** ******* ***** ****** *** ***** ***** *** **********
  • Sleepless Sleepless:
    ***** dready** ******** ** **** ****** ** **** ** ** **** ** ** *** ***** *******
    Sleepless Sleepless: ***** dready** ******** ** **** ****** ** **** ** ** **** ** ** *** ***** *******