Psikolojik Hastalıklar İçin Cbd Genetikleri

Gbrother

Yeni üye
Kardeş sağol sana da gecmis olsun. Birşey dikkatimi çekti yazışmalarda sigaradan söz ediliyor. Canabisin en iyi medical kullanımı ya vaporizatör denilen bir aletle ya da yağını içerek oluyor. Biz yağını yapıyoruz böylece ciğerler dumansız temiz sağlıklı kalıyor. Istediginde bilgi paylaşımı yaparız :)
Yağını nasıl yapiyorsunuz

Deex

Üye
Aynı dertten muzdaripiz, aynı yoldan çözüm arıyoruz. Tanılı anksiyete bozukluğu ve stres bozukluğu teşhisi koyulalı 6. yıl oldu. Her türlü psikolojik ilaçları denedim iyi gelenler oldu ama…. Yan etkileri ve üzerimde oluşturduğu hissizlik, tepkisizlik sebebiyle ilaçları kullanmıyorum. Uzun süredir sigarayla derdimi çözmeye çalışıyorum. Kenevirin her türü için söyleyemem ama koşuşturmanın olmadığı her akşam mümkünse indica ve doğru hasat edilmiş sigaralar kullan. Ya da yağını çıkarıp o şekilde tüket. Gündüz enerjin düşükse de güzel bir sativayla güne başlamak insanı daha iyi hissettiriyor. Bana sorarsan şifayı doğru yerde arıyorsun bro. Bu bitki insanlara yaratıcı tarafından binlerce yıl önce gönderilmiş doğal antidepresan =) ama tabiki dozajını aşmamak gerek. Sık ve ağır tüketimde iş hayatın ve gündelik koşuşturman için problem oluşturmaya başlıyor iyi hissettirdiği için bazı zamanlar işi gücü bırakıp bununla vakit geçirmeye çalışıyorsun o hataya düşme. Bunu psikolojik bir ödül gibi düşünerek ölçülü kullanmanı tavsiye ederim. Kesinlikle işe yarıyor,2 yıldır antidepresansız yaşıyorum anksiyete ataklarım minimum seviyelerde. Başlığı açalı 2 sene olmuş ama benzer bir dertten çözüm arayan olursa diye bunları yazmak istedim

Bar

Kıdemli Üye
Çok teşekkür ederim sana ve eşine zaman ayırıp değerlendirmeye aldığınız için öncelikle.
Yaklaşık 4 yıldır bu vatandaşla beraber çalışıyoruz kademeli olarak ilk zamanlar kaale almadım, sonra konuştum farkına varsın diye, olmadı dalga geçerek ve iğneleyerek girmeye çalıştım, son 1 yıldır da depresif durumum ciddi derecede arttı ve enerji bile bulamıyorum günlük yaşantımı sürmeye desem yeridir. Konuşmaya bile mecalim olmuyor çoğu zaman.
Yine son 1 yıl içerisinde yaptığım hiçbir aktiviteden zevk almıyorum sürem dolsun gideyim hesabı yaşantımı sürdürmeye çalışıyorum.
Önümü göremiyorum tam anlamıyla arabamı kız arkadaşımın üzerine devretme düşüncem var son bir aydır geberdiğimde ona yarasın hiç değilse hesabı.
Durum biraz vahim dediğin gibi delilik bulaşıcıdır umarım çözüm yolu bulurum kökten olmasada iki growum var 50 güne keserim bunlar biraz beni rahatlatır mesai dışında hiç değilse.
1 yıl önce içmeyi bıraktım kendi isteğimle bu süre zarfında 3 kez oturup içtim toplamda çok harmanım.
Bir de farkettiysen olaylarda hep 1 yıl süre zarfı var.
Çok önceden de 3 yıl civarı içmeyi bırakmıştım yine kötü oldum nişanlımdan ayrıldım vs.
Ben bu mereti ne zaman bırakmaya kalksam kalıcı hasar alıyor gibiyim.
Aynı sorunlar bendede var kank anlayabiliyorum seni.. depresifim bende hep negatif düşünüyorum hep intihar felan inan annem için yaşıyorum yoksa şimdiye ölüm kalktiydi sırf evlat kaybetme üzüntüsü vermemek için yaşıyorum yoksa hayat umrumda değil 1 saniye durmam.. bu mereti bende hep bıraktığım zaman bı sure sonra kötü oluyorum aslında çok bı harmanlik düşünmüyorum gibi kendimi mi kandırıyorum bilmiyorum ama moralim bozukken içesim geliyor.. birde bende uzun süre kullanmıyorum artık yılda bir iki kez içiyorum sonra içmiyorum 10 aydan fazla.. eskiden içtiğimde iyi gelirdi artık ottan bile keyif almamaya basladim. İlaç kullanıyorum ama bilmiyorum artık beynim bitti herkesten uzaklaştım dostlarımdan, sevgilime ilgii veremedim ayrılık oldu, eve kapandım kafayı yeme durumundayim artık..

gamesnow31

Yeni üye
Selamlar. Sevgili dostlar, yazacaklarım kendi tecrübelerime dayalı, çok bilmişlikten uzak, tamamen iyi niyetli kendi düşüncelerimdir.

Öncelikle kimyasal ürünlere ilgi göstermek de bu tür durumlarda tetikleyici olabilir. Mümkünse tamamen uzak durmak değilse orta vadede kararlı bir biçimde azaltarak bırakmak büyük yarar sağlayacaktır. Eğer böyle bir durum söz konusu ise yine benim kanaatime göre, indika ağırlıklı genetikler az miktarda kullanıldığında yoksunluk krizlerini atlatmak için yararlı olabilir.Kullanılmadan önce de güvenebilecek bir doktorla bunu paylaşmak, yol gösterici olmasını istemek iyi olabilir. Modern tıpta anksiyete ve depresyon tedavisinde genellikle seratonin geri salınım inhibitörleri ilaç olarak kullanılmaktadır ve tedavi süresince düzenli kullanılmalı, bırakırken de yine hekim kontrolünde düzenli biçimde azaltılarak bırakılmalıdır aksi takdirde bağımlılık da göz önünde bulundurulduğunda hastalıkların tekrar etmesi yüksek olasılıklı bir durumdur. Ben de cbd genetikler hakkında aynı şeyleri merak ediyorum. Cbd genetikler terapötik etkiler için öncelikli önerilse de anksiyete ve depresyon için pek çok türün medikal amaçlı kullanılabilir olduğu söylenmektedir. Diğer arkadaşların önerdikleri genetikler az miktarda belli aralıklarla kullanıldığında başarılı olacaktır diye ümit ediyorum ancak bu tek başına yeterli olmayacaktır sanırım. Yaşam alanını düzenlemek, küçük değişikler yapmak, yeni uğraşlar edinmek işe yarayabilir. Bunların hepsi, içinde bulunulan durumda başlanması hatta ne tür faaliyetler olacağının belirlenmesi bile çok zor gelen şeyler olabilir. Bu durumda ''başlamak-bitirmek yok yapmak var'' düşüncesi işe yarayabilir. Spor yapmak iyi bir başlangıç olabilir özellikle de zaman içinde bir iki saate ulaşan ya da geçen uzun uzun açık hava yürüyüşleri çok iyidir.Ilımlı bir spor sırasında endorfin salgılanır, endorfin ilaç gibidir.

Evet, gelelim şimdi asıl konumuza. Sevgili dostum Gus. Şimdi yazacaklarımı da ukelalıktan, çok bilmişlikten uzak, yaşanmışlıklarımdan aldığım ders ve terbiye edilmişliğimle ve tamamen iyi niyetle yazıyorum. İnan ne sana ne de başkasına zerre kadar sataşmak, giydirmek gibi bir niyetim yoktur. Forum ilk kurulduğu günden beridir okur, takılırım. Belki sana belki başka birine belki de yazarken bana bir faydası dokunur, içinden bir alacağımız olur diye bu yazıyı yazmak için üye oldum.

Empati yapın demişsin hadi birlikte yapalım bakalım.

Aslında soru-sorun -- cevap-çözüm bir arada.

Konuda ki yazdığın bazı cümlelerden yola çıkalım; Demişsin ki; açıkçası doktora bile gidesim yok artık umutsuz vakayım. Değilsin sevgili dostum ancak bazı bakış açıları edinmek gerekebilir. Örneğin; ne yaşandığını bilmiyoruz tabii sadece yazdığın yorumlardan yola çıkarak bir değerlendirelim;
Birincisi; o iş yerinde ki yönetici arkadaş hafif takıntı belirtileri gösterse de obsesif kompulsif bozukluğu ya da panik atak bozukluğu olan bir arkadaş değil. Geçmişte ki yaşanmışlıklarından ötürü, o yaşadıklarını bir daha tecrübe etmemek için tedbire sığınmış, görevi gereği görevini yerine getirmeye çalışan bir arkadaş olsa gerek. Eğer korkaksa da bu sebeble olsa gerek. İşinden gücünden olmaktan korkmak, bir daha o tecrübeleri yaşamaktan korkmak vs. Kim bilir belki de bütün bunlar olmasa birlikte cüğara içiyor da olabilirdiniz. Niye olmasın?

Gelelim 8:30-11:30 davasına. Bu durumun aynısını defalarca yaşadım, iki gün sebebiyle de yaşadım, sadece yarım saat sebebiyle de. Her gün yüzüne baktığım, oturup çay içtiğim insanlara, benim için kapıma gelen insanlara kötü söz söyledim. Tehdit ettim. Kalplerini kırdım. Düşündüğüm tek şeyse iş için, işi aksattığım için böyle davrandıklarıydı. Niye? Çünkü; sıcak yatağımda, anksiyete ve depresyonla koyun koyuna sevişen, akşamdan kalma bol kafalı uyku ne kadar da tatlıydı. Anksiyete ve depresyon perdesi gözümden kalktı, gerçek o zaman ortaya çıktı. İnşallah bir an evvel sana da nasip olur. Ne ve nasıl hissettiğini çok iyi anlıyorum. Bu davranış seni düşünme, senin için değil de iş aksaklığı sebebiyle olsaydı (ki bu sana bilinçli biçimde böyle yansıtılmış da olabilir) evine gelmek yerine eninde sonunda iş yerine gelmen beklenir ve farklı yaptırımlar uygulanırdı. Bir de bu açıdan bakmak gerek o arkadaşa şimdi: ''Senin için gelmişti.''

Şöyle iki cümle var; Hafiften çoğu insanda olan derecede bende var olan şeyler bu salak yüzünden ileri boyuta gitmiş olabilir mi? --- İşin aslı kutular bitince gitmedim tekrar ilaç yazdırmaya belki bu da rahatsızlıklarımın bir oyunudur bana.

İki cümlede de ve farklı bazı yorumlarda da gördüğümüz şey; bir şeylerin ya da birilerinin bunu sana yaptığına, bir şeylerin ya da birilerinin seni bu hastalıklı hale soktuğuna kendini inandırmışsın. Psikolojide buna ''Savunma Mekanizması'' diyoruz. Daha doğrusu bu durum pek çok savunma mekanızması türünden biridir ama evet. Haklısın! Ama seni bu hastalıklı hale sokan, başka bir şeyler ya da birileri değil: Sensin! Bakalım niye sensin, neden sensin?

Sert gelebilir belki ama iyi niyetten öte sataşma, laf sokma gibi bir amaç olmadığını hatırlatarak;

Empatiye devam...

Bir başka cümle; Kötü olmadığım dönemlerde ciddi düzeyde taşak geçiyordum adamla, küçücük çocuğun korkmayacağı şeylerle korkutuyordum falan bir ara.

Şimdi anladın mı canım kardeşim niye? :((( İnsanın neler yazası geliyor ama bu yazının iyi niyetle bir şeyler anlatmak için yazıldığını, okurken öfkelenmeden özünün anlaşılmaya çalışılmasını ümit ettiğimden ve içinde bulunulan ruhsal durumu göz önüne alarak sakin sakin devam edelim ama her okuduğumda gözlerimin dolduğunu da bildirmek isterim.

Şimdi anladın mı canım kardeşim niye? Sen zulüm etmişsin canım kardeşim. Sen çok ağır zulmetmişsin. :(( Hafiften sitemimi de edeyim de içimde kalmasın yine de; hayır sen bir ellilik boyuna bakmadan her şeye trip atan az gelişmiş Türk kızı ya da birbirine üstünlük sağlamaya çalışan liseli ergen değilsin ki canım kardeşim. Otuz yaş belli aydınlanmaların tecrübe edilmiş olduğu bir dönem olsa gerek. :((

Allah razı olsun bir konuşmuşsun. Sıkıntılı olduğunu farkettiği halde (sence yani o da) bu halde yaşamayı kabullenmiş bir adamın, bu halde yaşamayı kabullenecek kadar ne yaşadığını, neden bu halde olduğunu düşünmemişsin; keyfine bakıp ciddi düzeyde taşşak geçmişsin; zulmetmişsin!

Üstelik sen iyiymişsin o kötüymüş, turp gibiyken düşmüşe tekme atmışsın.

Muhtemel bir bana küfür etme seansından önce ya da küfürlerinin arasında sana ait şu iki cümleyi bir arada bir değerlendirelim:

1-) Normal olmak nedir onu unuttum dersem nokta atışı yapmış olurum sanırım.

2-) Kötü olmadığım dönemlerde ciddi düzeyde taşak geçiyordum adamla, küçücük çocuğun korkmayacağı şeylerle korkutuyordum falan bir ara.

''Sen normalmişsin o kötüymüş'' - ''Zulmetmişsin'' -

''Artık bırak normal olmayı normal olmak nedir onu bile unutmuşsun.''

''Almışsın mazlumun ahını çıkıyor aheste aheste''

Bütün bunları, mümkünse içinde bulunduğun durumdan öte çok daha farklı bir bakış açısı kazanman, farklı bir açıdan bakabilmeni ümit ederek iyi niyetle yazdığımı da hatırlatarak şu farklı bakış açılarına bir örnek verelim;

Yukardaki sana ait iki cümle ve sonucuna bakacak olursak; hangi inanç ya da düşünce biçimine sahip olursan ol demek ki bu bu evrenin bir sahibi ve bir kuralı var sevgili dostum. Bu dünya etme bulma dünyası ve şimdi sen, yaptığının karşılığını ödüyor olabilirsin. Bunda adaletin tecelli olmasının yanında yaradanın kötü bir niyeti olmasa gerek. Sanırım amaç; ne yaptığını anlamak, böylece terbiye olmak(burdaki terbiye sözcüğü ders çıkararak eğitilmiş olmak anlamındadır) ve bir daha yapmamak olsa gerek.

Yine iyi niyetle; Muhtemelen önce kızacak, sonra algılayacak, sonra anlayacak, sonra idrak edeceksin.

Yukardaki paragrafları öyle karma-marma cart curt ya da yoz yobaz islamcı bir kafa ile yazmadım. Gönül ile yazdım. Gönül başka dilde pek de karşılığı olmayan bu topraklara has bir kavramdır. Bilen varsa söylesin, ingilizce seni gönlümden seviyorum diyemezsin en fazla hearth dersin o da kalbimden olur ama gönül olmaz. Gönül başka bir şeydir. Bilmeden etmeden de olsa kırdıysa, kırıldıysa geri yapmak, geri almak gerek. Gönül önemlidir. Kıymetini bilmek gerek.

Bir haftadır ne kırpıp ne çıkarabilirsem daha az kırıcı olabilirim hassasiyetiyle, düşüne düşüne saatlerimi ayırdım yazdım. Sen istersen şimdi bana küfür et sevgili dostum ya da istersen bir değerlendir sen bilirsin ancak elli doktara gidip elli ayrı ilaç kullansan da, elli ayrı genetik denesen de, ya şimdi ya da on senede yine bu noktaya dönmen olasıdır.

Başka üzücü bulduğum bir konu da; yok üstüne gideceksin, yok bezdireceksin türevi düşüncelerdir çünkü bunlar ilk başta, insanlardan destek alıyormuş görünümü ile insana cazip gelebilir ancak temelde bu tür anlayışlar kadınlarımızın,çocuklarımızın ve en niyahetinde hepimizin ruhunu çalan kapitalist düzenin öğretileridir. Dilerim ki sakın ola kulak asmayasın.

Şu son paragrafı bu yazıyı yazmaya başladığımdan bir sene sonra yazıyorum. İki paragraf önce ''bir haftadır'' dediğimde masaüstünde bir word dosyası olarak duruyordu. Ne olduğunu bile unutmuştum, meraktan baktım. Allah beterinden esirgesin bu bir sene içinde başıma öyle şeyler geldi ki anlatsam kimse inanmaz. Demek ki kendime de yazmışım da farkında değilmişim. ''Büyük konuşmamak gerek- Kavuğun sahibi var'' Konuyu hortlatmışsın diyen arkadaşlara duyurulur. O zaman konu sıcaktı. Sevgiler.
Abi ne güzel yazmışsın diline sağlık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • Q qimliqsiz:
    dready**********
  • B Bomberx:
  • A ax-b:
    ********* ***** *********** dready***** ***** ********** *** ******** ***** ** ******* ****** *** * ***** **** dready*** ********* dready** ** ** ***** **** **** ******
  • A ax-b:
    +1
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
  • Q qimliqsiz:
    dready**
  • Q qimliqsiz:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ***** ****** ****** ******** ****** ********* **
    +1
  • B Bomberx:
  • Q qimliqsiz: