Psyhedelic Bitkiler (Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve büyütebilecekleriniz)

flavus

Yeni üye
San pedroya
Sözüm meclisten dışarı internette ne yazdığı hiç umrumda değil bunu baştan belirteyim ve bugüne kadar ki tecübelerimi şöyle anlatayım;
San pedro ve peyote kaktüsünün en az aktif olan yeri sadece içindeki beyaz çekirdeğidir bunun dışında;
*En aktif yeri: Tepe yani baş kısımları
*İkinci en aktif yeri: Kök ve toprak üstü tüm cilt kısmı. (Peyotede kök kısmı aktif değildir, san pedroda aktiftir)
*Üçüncü aktif yeri: San pedroda diken yanları, peyotede tüy yanları çekirdekden sonra en az aktif olan yerdir.
*Dördüncü aktif yeri: Kaktüslerin içlerdindeki beyaz çekirdek kısmı çok az aktiftir ben kullanmıyorum.

Yukardaki yazdığıma bakacak olursak ilk iki madde en önemli kısımdır bu kısımları asla heba etmeyin kimisi üretme telaşına giriyor alt kısmını bırakıyor bunu yaparak neler neler kaçırıyor bu arkadaşlar bi bilseniz. Özellikle kök bölgesinde meskalini daha aktif kılan çok daha farklı alkoloidler var.

Neyse şöyle deneyimlerime geçeyim
Ben nerden alırsam alayım kaktüslerimi mutlaka alıp kendim yetiştiriyorum asla ve asla birinden kaktüs alıpda direk kullanmıyorum. Mutlaka 2 ay güneş banyosu yaptırıyorum vaktinde bunu yapmıyordum direk kullanıyordum o zamanda nerdeyse 4te 2 oranında san pedrom veya peyotem heba oluyordu. Çünkü satıcı nerde büyütmüş, nerden almış, serada mı büyütmüş, bahçede güneşte mi büyütmüş bilemiyoruz. Bunlara meskalini veren üç unsur vardır
1. Genetik
2. Güneş
3. Doğru gübreleme
4. Hazırlama

Bunun dışındakileri kafanızdan çıkarın. 2. 3. ve 4. unsur açıkca bellidir 1. unsur yani genetiği şöyle anlatim;
Peyotelerin bilimsel adı lophophora williamsii'dir. Hepsi birbirine benzediğinden satıcı farkında olmadan size Lophophora Diffusa veya Lophophora Fricii satarsa bunlar mescalin içermezler yani bu bir genetik faktördür. San pedrolarda bu durum aynıdır Türkiyede her uzun büyüyen kaktüs vatandaş için San Pedrodur. Niye? Çünkü adamların göz ayarı fizik kanunlarına aykırı .. Bu ülkenin çiçekcisi bile san pedroyu tanımayıp her önüne gelen uzun büyüyen sütun kaktüse san pedro deyip satıyorsa sizde benim gibi internetten güvenli bir satıcı bulup alacaksınız. 4. unsur yani hazırlamayı ben anlatmıyorum ama şöyle söylim peyoteyi hazırlamıyorsunuz direk yiyorsunuz zaten san pedroyuda youtubedan '' san pedro nasıl hazırlanır '' falan diye yazarsanız güzel videolar var ben bi ara baktım genelde videoların çoğu doğru ve güzel videolardı ama yazılar genelde eksik veya yanlıştı bana göre tabi.

Peyote
tribini pek fazla tavsiye etmiyorum etki olarak güçlü olsa da mescalin içeriği çok fazla değişiyor. Bi bakıyorsun çok fena yamultuyor bi bakıyorsun hiç etki alamıyorsun fiyatının çok pahalı olması da cabası. Ve her peyote kullanmak doğaya zarardır çünkü ithal gelen peyoteler meksikadan kaçak getiriliyor. Nesli tükenmekte olduğundan toplanması yasaktır. Bad trip yapabilir.

San Pedro
tribini en çok sevdiğim psyhedelic bitkidir. 2 ay adam akıllı bir şekilde güneş banyosu yaptırın sizi asla peyote gibi yarı yolda bırakmaz. Ama dediğim gibi bitkinin iç beyaz çekirdeği dışında komplesini kullanın. İlkkez kullanıyorsanız 20-25 cm yeterlidir. Bundan sonrakileri 25 ve üzeri kullanın. Çok hızlı uzar elinizde varsa biraz sabredip uzamasını bekleyip hepsini kullanın. San pedro kaktüsü size kolay kolay bad trip yaşatmaz. Ruhunuzu tedavi eder, adam akıllı gübre güneş ihtiyacını karşılarsanız görsel efektler verir ama bu efektler birazda size bağlıdır çünkü hangi moda girmek isterseniz sizi o moda sokar. Yatıyosanız aniden kalkim gezim dersiniz. Sosyalleştirir. Öföriktir. Ağırlıklı olarak duygusal etkiler verir. İşin sonunda size bir ders verir görene, anlayana tabi...

Profesyonelleştiğinizde (Genel olarak etki ve görsellik yoğunlaştırırlar)
-San pedroya uygun bi cannabis türü üflyebilirsiniz
-düşük dozlarda morning glory takviyesi (LSA) yapabilirsiniz
-düşük dozlarda LSD takviyesi yapabilirsiniz

Kendi başına çok çok güçlü psyhedelic deneyim sunan san pedro ve peyoteye bunlardan birini ilave ettiğinizde çok daha farklı psyhedelic deneyim yaşarsınız. Bakın daha güçlü demiyorum daha farklı diyorum. Bu deneyimler ama iyi olur ama kötü olur bu size bağlıdır ama mescaline etkisinin dışına çıkar farklı bir deneyim yaşarsınız. Bunları ilerleyen zamanlarda deneyin yok ben güçlüyüm, yok ben dirençliyim, yok ben neler neler kullandım falan deyip bu bitkilere saygısızlık yaparsanız bu filmin sonunu çok seyrettim yapmayın böyle şeyler..
San pedroya peyote aşılamayı hiç denedin mi? Denediysen nasıl oldu fikrin ne bu konuda merak ettim.

flavus

Yeni üye
Yemek için yetiştiriyorsan beyhude bir çaba olur hocam. Hobi olarak yapabilirsin şık da olur hani.
Bir çok sayfada bu aşılamayı gördüm. İçerik olarak benzedikleri için güzel olduğunu tahmin ediyorum. Ama sadece tahmin. İnsan yetiştirdiği seyi yemek istiyor. Mesela asmam var üzümünü yiyorum kalaniyla şarabımı yapıyorum , yaprağından da sarmami yapıp paşalar gibi mideye indiriyorum :D

convik

Doktor
Bir çok sayfada bu aşılamayı gördüm. İçerik olarak benzedikleri için güzel olduğunu tahmin ediyorum. Ama sadece tahmin. İnsan yetiştirdiği seyi yemek istiyor. Mesela asmam var üzümünü yiyorum kalaniyla şarabımı yapıyorum , yaprağından da sarmami yapıp paşalar gibi mideye indiriyorum :D
Peyote san pedroya çok çok ağır büyüten bir kaktüs o yüzden söyledim.

flavus

Yeni üye
Ben denedim san pedroya aşılanmış yumruk büyüklüğüne gelmiş 7 adet peyote yedim hiçbir etkisi olmadı normalde sadece 2tanenin zıplatması lazımdı. Aşılanan kaktüste meskalin olmuyor kaktüs meskalini kök çakradan alıyor sen onu başka bir bitkiye aşıladığında bunu alamıyor. Aşılama yöntemi sadece koleksiyoncular kaktüs hızlı büyüsün diye yapıyor bunu sadece peyote içinde yapmıyorlar yavaş büyüyen tüm kaktüslere uyguluyorlar.
Teşekkür bilgi için . Bir kaç cevabına denk geldim forumlarda güvercin gübresinin iyi geldiğinden bahsetmiştin . Gübreyi nasıl yaktın ?

ne gibi etkiler gördünüz acaba çok merak ettim paylaşabilir misiniz?
Ben yüksek doz almıştım o gün. Bilmiyorum hiç LSD kullandınız mı aynı ondaki gibi ama biraz daha ilahi boyutta halisinasyonlar gördüm. Bu halisinasyonlar ara sıra kendini komik halisinasyonlara bıraktı. 14 saat sürdü etkileri hem yoğun hemde yoğun değil gibi bundan kastım insanı yormuyor gayet relaxsınız keyfinizde yerinde aynı zamanda enerjik ve sosyaleştiren bir şey tabi bunlar size bağlı kalkıp gezim derseniz enerji geliyor oturup dinginleşiyorsanız sizi daha da relaxlaştırıyor öyle işte san pedro benim en sevdiğim drug diye bilirim

harmangenc

Kıdemli Üye
Ben yüksek doz almıştım o gün. Bilmiyorum hiç LSD kullandınız mı aynı ondaki gibi ama biraz daha ilahi boyutta halisinasyonlar gördüm. Bu halisinasyonlar ara sıra kendini komik halisinasyonlara bıraktı. 14 saat sürdü etkileri hem yoğun hemde yoğun değil gibi bundan kastım insanı yormuyor gayet relaxsınız keyfinizde yerinde aynı zamanda enerjik ve sosyaleştiren bir şey tabi bunlar size bağlı kalkıp gezim derseniz enerji geliyor oturup dinginleşiyorsanız sizi daha da relaxlaştırıyor öyle işte san pedro benim en sevdiğim drug diye bilirim
bu san pedro'yu hemen alıp tüketebilecek bir şekilde nasıl temin edebiliriz ya

yoksa aldıktan sonra biraz zaman geçmesi gerekiyor mu

cvgaks

Yeni üye
Dostlar merhaba öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum felsefe 3. Sınıf öğrencisiyim ve yıllardır felsefik kitaplar ve felsefe yapmaktan keyif alan bir insanım son 3 4 senedir de sadece cigara iciyorum ama son zamanlarda aranıza da katılınca psyhedelic bitkiler hakkında daha da ilgi duymaya başladım,biraz araştırmamdan sonra 2. El sitelerinde orjinaş olduğu söylenen kaktüsler var bunlar ne kadar doğru olabilir sizce?

IcBlue

Doktor
Dostlar merhaba öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum felsefe 3. Sınıf öğrencisiyim ve yıllardır felsefik kitaplar ve felsefe yapmaktan keyif alan bir insanım son 3 4 senedir de sadece cigara iciyorum ama son zamanlarda aranıza da katılınca psyhedelic bitkiler hakkında daha da ilgi duymaya başladım,biraz araştırmamdan sonra 2. El sitelerinde orjinaş olduğu söylenen kaktüsler var bunlar ne kadar doğru olabilir sizce?
kankacım mevzuya hoşgeldin, ben bu konuda şöyle bir tutayım elinden önden

bitki tanımlama sistemleri var, telefonuna uygulama olarak indirebilir veya tarayıcı üzerinden fotoğraf yükleyerek bitkileri kontrol edebilirsin. çoğu oldukça tutarlı çalışıyor. özellikle doğa yürüyüşlerinde de kullanması çok tatlı olaydır.

san Pedro, ayırt edici fiziksel özellikleri de oldukça karakteristik bir arkadaş. soğuk alt tonlu ancak parlak yeşil rengi, gövdesine göre araları seyrek ve kısa dikenleri, diken yuvalarının arasında v şekilli girintileri, yıldızının çoğunlukla 6-8 boğumlu olması ve en önemlisi en tepesinde içe bakan dikenlerinin olması tanımayı oldukça kolaylaştırıyor. cümleyi her ne kadar o köpürtmesi, anlayamazsınız! diye bitireceğim gibi olmuşsa da bunlar en ayırt edici özellikleri.

yurt içinde de satışı var, ancak alışverişte dikkat edilmesi gerekenler için birkaç tüyom olabilir. bitkinin tipine baktık benziyor, yetmedi bitki tanımlama sisteminden teyit ettik, e satıcı da güvenilir görünüyor diyelim. tam sipariş geçecekken burda işin içine biraz daha ince detaylar giriyor.

öncelikle ilanda "Peru'dan ithal" gibi söylemler varsa satıcının kaç senedir faal olduğu önemli bir faktör haline gelir. San Pedro uzun yıllardır koruma altındaki türler arasında, bu nedenle de ithalatı yasak. haliyle ürünün gerçekten ithal olabilmesi için bunu yıllar önce yapmılmış olması ve klonlayarak devam ettirilmesi gerekir.

bir diğer önemli unsur klonun yaşı. San Pedro klonlandığında, yeni gelen yavru annenin özellikleri üzerine koyarak ilerler. bu nedenle klonlar genç bitkiler değillerdir. genç bitkilerde ilk birkaç yıl meskalin üretimi oldukça düşüktür. bu nedenle ideali, tercihen 8 yaşından büyük annelerden alınan klonlardır.

alışverişten önce satıcıyla muhakkak sohbet edilmeli bu nedenle, ancak gümbür gümbür gitmemeye de dikkat etmek gerekiyor. satıcıların çoğu her ne kadar sattıklarının ne olduğunu farkında olsa da kendilerini "süs bitkisi yetiştiriciliği" klasmanında değerlendirdiklerinden, sohbetin karşılıklı olarak müthiş bir salağa yatma hali içerisinde ilerlemesi gerekiyor. özellikle bu sohbetler alışveriş siteleri gibi 3. partiler tarafından kontrol edilebilir ortamlarda gerçekleşeceğinden satıcı risk almayacaktır.

bir de beklentin üzerine biraz sohbet edelim istiyorum müsadenle. işin içine felsefeyi soktuğundan burda biraz niyet okuyarak yorumlayacağım kusura bakmazsan.

san Pedro öğretici, göz açtırıcı yönleri ile öne çıkan bir deneyim. oldukça ritüellik bir yanı var ve çok uzun soluklu, ortalama 12-16 saat kadar sürüyor ve yaşadığın deneyimi anlamlandırman da birkaç gün alıyor, sonrasında bu yeni kazandığın bakış açısıyla hayatında köklü değişiklikler yapmaya başlıyorsun. doğası gereği bir düzenli kullanım ürünü değil bu nedenle. çoğunlukla yılda 1-2 kere deneyimler, kişiliğine ve yaşantına yeni bir pencereden bakmaya başlar ve böyle böyle büyüyerek-gelişerek devam edersin. kesinlikle yaşanması gereken bir deneyim ancak sana kazandırabilecekleri de beklentinle doğru orantılı. doğru yaklaşmazsan küstürüyorsun. insana anlattıklarının dinginliği ve bilgeliği nedeniyle şaman kültürlerinde "büyükanne - büyükbaba" olarak nitelendiriliyor. psychedelicler arasında da farklı bir saygınlığı var tam da bu yüzden.

beklentin daha yaratıcılık, üretkenlik ve derin düşünce üzerineyse ve daha sık kullanım sağlayacak bir verim arayışındaysan, ben önceliğini mantara yöneltmeni tavsiye ederim. ki benim de bir sanatçı olarak hem mantar hem de san pedro hayatımın önemli birer parçası. ikisinin de müthiş birer potansiyeli var ancak hayatına farklı şekillerde entegre oluyorlar. öğretici psychedeliclerle yeni tanışıyorsan mantarın çok daha iyi bir başlangıç olacağını söyleyebilirim bütün samimiyetimle.

mevzuyu biraz uzattım ancak işine yarayacağını umuyorum. gönlünce olsun, bol şans.

cvgaks

Yeni üye
kankacım mevzuya hoşgeldin, ben bu konuda şöyle bir tutayım elinden önden

bitki tanımlama sistemleri var, telefonuna uygulama olarak indirebilir veya tarayıcı üzerinden fotoğraf yükleyerek bitkileri kontrol edebilirsin. çoğu oldukça tutarlı çalışıyor. özellikle doğa yürüyüşlerinde de kullanması çok tatlı olaydır.

san Pedro, ayırt edici fiziksel özellikleri de oldukça karakteristik bir arkadaş. soğuk alt tonlu ancak parlak yeşil rengi, gövdesine göre araları seyrek ve kısa dikenleri, diken yuvalarının arasında v şekilli girintileri, yıldızının çoğunlukla 6-8 boğumlu olması ve en önemlisi en tepesinde içe bakan dikenlerinin olması tanımayı oldukça kolaylaştırıyor. cümleyi her ne kadar o köpürtmesi, anlayamazsınız! diye bitireceğim gibi olmuşsa da bunlar en ayırt edici özellikleri.

yurt içinde de satışı var, ancak alışverişte dikkat edilmesi gerekenler için birkaç tüyom olabilir. bitkinin tipine baktık benziyor, yetmedi bitki tanımlama sisteminden teyit ettik, e satıcı da güvenilir görünüyor diyelim. tam sipariş geçecekken burda işin içine biraz daha ince detaylar giriyor.

öncelikle ilanda "Peru'dan ithal" gibi söylemler varsa satıcının kaç senedir faal olduğu önemli bir faktör haline gelir. San Pedro uzun yıllardır koruma altındaki türler arasında, bu nedenle de ithalatı yasak. haliyle ürünün gerçekten ithal olabilmesi için bunu yıllar önce yapmılmış olması ve klonlayarak devam ettirilmesi gerekir.

bir diğer önemli unsur klonun yaşı. San Pedro klonlandığında, yeni gelen yavru annenin özellikleri üzerine koyarak ilerler. bu nedenle klonlar genç bitkiler değillerdir. genç bitkilerde ilk birkaç yıl meskalin üretimi oldukça düşüktür. bu nedenle ideali, tercihen 8 yaşından büyük annelerden alınan klonlardır.

alışverişten önce satıcıyla muhakkak sohbet edilmeli bu nedenle, ancak gümbür gümbür gitmemeye de dikkat etmek gerekiyor. satıcıların çoğu her ne kadar sattıklarının ne olduğunu farkında olsa da kendilerini "süs bitkisi yetiştiriciliği" klasmanında değerlendirdiklerinden, sohbetin karşılıklı olarak müthiş bir salağa yatma hali içerisinde ilerlemesi gerekiyor. özellikle bu sohbetler alışveriş siteleri gibi 3. partiler tarafından kontrol edilebilir ortamlarda gerçekleşeceğinden satıcı risk almayacaktır.

bir de beklentin üzerine biraz sohbet edelim istiyorum müsadenle. işin içine felsefeyi soktuğundan burda biraz niyet okuyarak yorumlayacağım kusura bakmazsan.

san Pedro öğretici, göz açtırıcı yönleri ile öne çıkan bir deneyim. oldukça ritüellik bir yanı var ve çok uzun soluklu, ortalama 12-16 saat kadar sürüyor ve yaşadığın deneyimi anlamlandırman da birkaç gün alıyor, sonrasında bu yeni kazandığın bakış açısıyla hayatında köklü değişiklikler yapmaya başlıyorsun. doğası gereği bir düzenli kullanım ürünü değil bu nedenle. çoğunlukla yılda 1-2 kere deneyimler, kişiliğine ve yaşantına yeni bir pencereden bakmaya başlar ve böyle böyle büyüyerek-gelişerek devam edersin. kesinlikle yaşanması gereken bir deneyim ancak sana kazandırabilecekleri de beklentinle doğru orantılı. doğru yaklaşmazsan küstürüyorsun. insana anlattıklarının dinginliği ve bilgeliği nedeniyle şaman kültürlerinde "büyükanne - büyükbaba" olarak nitelendiriliyor. psychedelicler arasında da farklı bir saygınlığı var tam da bu yüzden.

beklentin daha yaratıcılık, üretkenlik ve derin düşünce üzerineyse ve daha sık kullanım sağlayacak bir verim arayışındaysan, ben önceliğini mantara yöneltmeni tavsiye ederim. ki benim de bir sanatçı olarak hem mantar hem de san pedro hayatımın önemli birer parçası. ikisinin de müthiş birer potansiyeli var ancak hayatına farklı şekillerde entegre oluyorlar. öğretici psychedeliclerle yeni tanışıyorsan mantarın çok daha iyi bir başlangıç olacağını söyleyebilirim bütün samimiyetimle.

mevzuyu biraz uzattım ancak işine yarayacağını umuyorum. gönlünce olsun, bol şans.
Hocam çok teşekkür ederim değerli vaktini bana ayırdığın ve aydınlattığın için ama mantarda şöyle bir durum var çevremdeki kimlere sorsam uğraşsam bir türlü düzgününü bulamadım bulunca da acayip fahiş fiyatlar çekti malum bizde de öğrencilik durumları şimdilik sigaradan devam edeceğiz gibi duruyor ama çok yakından takip edeceğim forumu deneme fırsatım olunca da ilk sizi haberdar edeceğim

helmethelmet

Yeni üye

En baştaki Peruvianus x Pachanoi melezi
Diğerleri ise safkan pachanoi

(yukarıdaki bilgi satıcı tarafından verilmiştir, doğru mu bilemedim)

Hangisini önerirsiniz? Orijinal olan ve almam gereken hangisidir? Usta arkadaşlar lütfen bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

@olivera @Shantii

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ****** hahahaha** **
    *** **** ***** ******* ***** ****** **** ***** ****** **
  • Didrug Didrug:
    ***** ******* ******* ***** hahahaha ******** ********* *** ******* *** hahahaha***** ******** * *******
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug: