Purple glam kush yetiştirmek istiyorum. Bestva 1200 w dc modelim var kabin ve havalandırma sistemi hakkında yardım lütfen

Kila_cj

Yeni üye
Selam dostlarım 5 adet purple glam kush tohum ve 1200w bestva dc modeline sahibim. Kabin ve havalandırma ekipmanlarım eksik 150*150*200 kabin düşünüyorum karbon filtre konusunda kafam karışık takım halinde kaçlık filtre ve fan kullanacağımı bilmiyorum. Gerek genetik (hasatta max verim? ) gerek ekipman hakkında uzman görüşlere ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

higthead

Jolly Green
5 bıtkı yapıcak isen koku yogunluguna göre drkarbonfiltre sponsordan şaşma bu işin ehlidir.;

890m3h karbon filtre 550m3 quıte ultra sessiz model fan set.

yada butcene gore

aynı m3h ve m3 fan set ama normal seri

Giriş ise

300m3 drslient aksiyel tipi fan.

Alan buyudukce masraflar artar ışığın varmış zaten 3 ana demir başın olan alan(kabin)- havalandırma - ışık bu 3 demir başındır sureklı kullanıcagın seylerdir sakın maddısel olarak kısma kı zıncırleme sorunlar yasama.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Knk o ışıkta 5 tane düşünüyorsan verim alamazsın max 3 4 tane onu da ciceklenmede torch ya da cob takviyesi ile. Saglam 2 yetistirirsin onun icin de o kadar kabine gerek yok. Kabin büyüdükçe ışık yansimasi etkisi düşeceği icin yine verimden zarar etceksin. Ona gore yap planini eger isiga sahipsen. Kabini kucultmeye gidebilirsin bu sayede havalandirmadan da tasarruf etmisnolursun. Cunku ne kadar buyuk kabin o kadar buyuk havalandirma demek. Bol şans:)

Kila_cj

Yeni üye
5 bıtkı yapıcak isen koku yogunluguna göre drkarbonfiltre sponsordan şaşma bu işin ehlidir.;

890m3h karbon filtre 550m3 quıte ultra sessiz model fan set.

yada butcene gore

aynı m3h ve m3 fan set ama normal seri

Giriş ise

300m3 drslient aksiyel tipi fan.

Alan buyudukce masraflar artar ışığın varmış zaten 3 ana demir başın olan alan(kabin)- havalandırma - ışık bu 3 demir başındır sureklı kullanıcagın seylerdir sakın maddısel olarak kısma kı zıncırleme sorunlar yasama.
Kankam çok sağol,teşekkürler

Kila_cj

Yeni üye
Knk o ışıkta 5 tane düşünüyorsan verim alamazsın max 3 4 tane onu da ciceklenmede torch ya da cob takviyesi ile. Saglam 2 yetistirirsin onun icin de o kadar kabine gerek yok. Kabin büyüdükçe ışık yansimasi etkisi düşeceği icin yine verimden zarar etceksin. Ona gore yap planini eger isiga sahipsen. Kabini kucultmeye gidebilirsin bu sayede havalandirmadan da tasarruf etmisnolursun. Cunku ne kadar buyuk kabin o kadar buyuk havalandirma demek. Bol şans:)
Dosdum 5 tohumumu da kullanmak istiyorum 150*150*200 kabin ve ekstra olarak en az 600 w bestva eklesem yeterli olur mu ? Görüşleriniz önemli ustalar @Canna

C

Canna

Guest
Dostum o isiklari tanimiyorum ama teknik bilgilerine bakmistim, Kesin bir sey söyleyemem, kur sistemi ve basla growa, eger isik yetersiz gelirse ona göre takviye yaparsin. Su kadarini söyliyeyim cicekte yetmez belki vegte kurtarir.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Dosdum 5 tohumumu da kullanmak istiyorum 150*150*200 kabin ve ekstra olarak en az 600 w bestva eklesem yeterli olur mu ? Görüşleriniz önemli ustalar @Canna
Bro bunlar prizden 300w falan cekcek. Ben 1000w kullancam 2 bitki yapcam bi bakcam verimine bu ikide ciceklenmede 150w cob led eklicem. 3 de yapılır. 5 zor olur diye düşünüyorum. Forumda var konular biraz araştırırsan anlarsın ne demek istediğimi ben yanlis bilgi vermek istemem. Belki ustalar da yardım eder. @Canna Reyiz <3

C

Canna

Guest
Evet 2 tane yeterli olur, sistemi kurduktan sonra tohumlari bardaga alip topraktan kafayi cikardiklari anda tekrar danis, isigi nasil kullanacagini yazayim sana.

Kila_cj

Yeni üye
Bro bunlar prizden 300w falan cekcek. Ben 1000w kullancam 2 bitki yapcam bi bakcam verimine bu ikide ciceklenmede 150w cob led eklicem. 3 de yapılır. 5 zor olur diye düşünüyorum. Forumda var konular biraz araştırırsan anlarsın ne demek istediğimi ben yanlis bilgi vermek istemem. Belki ustalar da yardım eder. @Canna Reyiz <3
Sağol kankam

Kila_cj

Yeni üye
Evet 2 tane yeterli olur, sistemi kurduktan sonra tohumlari bardaga alip topraktan kafayi cikardiklari anda tekrar danis, isigi nasil kullanacagini yazayim sana.
Usta ilgilendiğin için teşekkür ederim öncelikle çok iyisiniz biliyoruz tripleriyle kasmıyosunuz tohumsuz ailesi cidden mükemmel bi oluşum. Ama ben duramadım bu arada zaten bir adet 1200w bestvam vardı siz az olur saksıyı ikiye düşür diyince ben bir adet daha 1200w bestva aldım umarım yeterli olur 5 saksı için

C

Canna

Guest
Dostum iyi yapmissin, 2 adet ile saksi büyüklügüne göre 6 bitkie bile bakar o isiklar. 25 lt saksi kullanirsan 5, 20 lt saksi kullanirsan 6 bitkiye bakar o isiklar, ama arada cok bir hasat farki olmaz.

Selam dostlarım 5 adet purple glam kush tohum ve 1200w bestva dc modeline sahibim. Kabin ve havalandırma ekipmanlarım eksik 150*150*200 kabin düşünüyorum karbon filtre konusunda kafam karışık takım halinde kaçlık filtre ve fan kullanacağımı bilmiyorum. Gerek genetik (hasatta max verim? ) gerek ekipman hakkında uzman görüşlere ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim
dostum tohumu nereden temin ettim bende almak istiyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    *** *********** ** ******* **
  • kkush kkush:
  • zero00 zero00:
    **** *** *********** ********* ****** ********* ******* ********** dready*** *********** ********** ******* ** **********
    +1
  • E ErdemRS6:
    ** ********** ******* *** **
  • E ErdemRS6:
  • zero00 zero00:
    ***** ** ** ** ** ****** ** dready**** ******* *** *** ******** ******
  • zero00 zero00:
    ***** ******* ******* dready **
  • kkush kkush:
    **** *********** **** ********** ******* *** **
  • zero00 zero00:
  • E ErdemRS6:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ****** dready*
  • zero00 zero00:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • E ErdemRS6:
  • zero00 zero00:
    ***** ***** ** ******* ******** *** ***** ******** ********* ******* *******
  • zero00 zero00:
    ********* *** ******* **** ** ***** ****** *** ***** ****** ** *** ***** ******
  • zero00 zero00:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
    ***** ***** ** ******* ******** *** ***** ******** ********* ******* ******* ***** *****
  • zero00 zero00:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • zero00 zero00:
    ***** ******* ** ******** *********** ******* ****** ********* ****** ********** * ***** ******* ********** ********** ***
    zero00 zero00: ***** ******* ** ******** *********** ******* ****** ********* ****** ********** * ***** *******...