Qbler geldi konu güncel Yurtdışından uygun quantum board

S.a
Yurtdışından qb almayı düşünüyorum. Fakat forumda pek bı detaylı bilgi bulamadım. qb da nelere dikkat etmem gerekiyor ürün alırken. Şimdilik 2x bitki yetiştirmeyi düşünüyorum ilerde 4 olabilir. Acemiliği attıktan sonra 4 olur gibi. Şimdi ileriye dönük olarak cüzdanı fazla sisirmeden nasıl bı ürün bakmalıyım markadan ziyade hangi değerlere dikkat etmeliyim. Alma bunu seni üzer dediğiniz tecrübeler varsa dinlerim :)

Paketi teslim aldım kankalar test ettim on numarq çalışıyor yalnız gözlüğü yollamayı unutmuşlar. 2x qb 240v aldım 3500k 660nm UV ir dimmer var . Baya uyguna geldi.

Son düzenleme:
Qb ürünlerini alırken teslimat süresinin +17 +18 gün en kötü 45 gün de geleceğini gümrükte sıkıntı yapma ihtimallerini göz önüne aldıktan sonra ben fikrimi türkiyede mars hydro dan yana kullandım ve memlunum ts1000 im var bu da konum

Qb ürünlerini alırken teslimat süresinin +17 +18 gün en kötü 45 gün de geleceğini gümrükte sıkıntı yapma ihtimallerini göz önüne aldıktan sonra ben fikrimi türkiyede mars hydro dan yana kullandım ve memlunum ts1000 im var bu da konum

Knk konunu okudum takip ediyorum. Eyv bilgi için fakat biraz tuzlu geldi o yüzden yurtdışı denemek istedim. Amazon kargo ücretleri çok olmasa aslında yine ucuza geliyor da bakma işte kargo pandemi süreci aşırı fiyatlar cikti

S

silas

Guest
Alan arkadaşlar oldu 1 ayda geliyor, 30-200 tl vergi çıkarıtıyor, ışık kaliteli, fiyatı gayet iyi
35K395450660730FS - 240w - LM301H - Eu seçeceksin

Eyv. Ürünü inceledim fakat şöyle bi soru soracağım ürünü seçtikten sonra bir kaç farklı şey daha seçmemizi istiyor oradaki değerleri fiyatlandırma göre mi seçeyim ışık değerleri gibi bişi galiba pek anlamadım hangisi nedir nasıl yapicaz :rolleyes::D

Kanka 2 bitki için 240w quantum board gayet performans verir. Aliexpressten alacağını düşünürsek
TRY 1,115.13 35% İndirim | Superbright Samsung LM301H kısılabilir 150w 240W 3000K/3500K 660nm UV IR LED büyümek ışık kuantum teknoloji led V3 kurulu Meanwell sürücü
Kargosuyla beraber 2454 tlye geliyor. 150 200 de vergi ödesen 2600 tl. Ortalama 1 ayda gelir en ucuz kargo seçeneği.
Türkiyede ise şöyle bir satıcı var ben bu satıcıdan daha önce 2 adet quantum board aldım pazarlığa yatkın birisi biraz pazarlık yaparsan aliexpress fiyatına yakın alabilirsin belki hem beklememiş hem gümrükte patlama riskine girmemiş olursun.
240w V4 Quantum Board Samsung Lm301h Epistar660nm Osram IR LgUVİlan No: 864235364
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...1h-epistar660nm-osram-ir-lguv-864235364/detay

S

silas

Guest
Eyv. Ürünü inceledim fakat şöyle bi soru soracağım ürünü seçtikten sonra bir kaç farklı şey daha seçmemizi istiyor oradaki değerleri fiyatlandırma göre mi seçeyim ışık değerleri gibi bişi galiba pek anlamadım hangisi nedir nasıl yapicaz :rolleyes::D
"35K395450660730FS - 240w - LM301H - EU Seçeceksin" neresini anlamadın?

S

silas

Guest
Kanka 2 bitki için 240w quantum board gayet performans verir. Aliexpressten alacağını düşünürsek
TRY 1,115.13 35% İndirim | Superbright Samsung LM301H kısılabilir 150w 240W 3000K/3500K 660nm UV IR LED büyümek ışık kuantum teknoloji led V3 kurulu Meanwell sürücü
Kargosuyla beraber 2454 tlye geliyor. 150 200 de vergi ödesen 2600 tl. Ortalama 1 ayda gelir en ucuz kargo seçeneği.
Türkiyede ise şöyle bir satıcı var ben bu satıcıdan daha önce 2 adet quantum board aldım pazarlığa yatkın birisi biraz pazarlık yaparsan aliexpress fiyatına yakın alabilirsin belki hem beklememiş hem gümrükte patlama riskine girmemiş olursun.
240w V4 Quantum Board Samsung Lm301h Epistar660nm Osram IR LgUVİlan No: 864235364
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...1h-epistar660nm-osram-ir-lguv-864235364/detay
Kastettiğin buysa 2.600tl ye değil, 1.725tl'ye geliyor. 3 arkadaşımız var alan.

@silas34 kanka dediğini anladım geç de olsa . Ek olarak aliexpresss yüksek kargo hakkında şöyle biseyler okudum. Aliexpress'de Türkiye gümrük vergileri ile alakalı bir şeyler dönüyor, sözlükte ve forumlarda çoğu ürünün kargo ücretinin aşırı yükseldiğini bunun nedeninin Türkiye gümrük vergilerinin Aliexpress tarafından gönderim ücretine dahil edildiğinden bahsediyorlar ne kadar doğru bilemem.

S

silas

Guest
@silas34 kanka dediğini anladım geç de olsa . Ek olarak aliexpresss yüksek kargo hakkında şöyle biseyler okudum. Aliexpress'de Türkiye gümrük vergileri ile alakalı bir şeyler dönüyor, sözlükte ve forumlarda çoğu ürünün kargo ücretinin aşırı yükseldiğini bunun nedeninin Türkiye gümrük vergilerinin Aliexpress tarafından gönderim ücretine dahil edildiğinden bahsediyorlar ne kadar doğru bilemem.
Dediğim gibi papik serix 2-3 arkadaş daha bundan aldı, bu satıcıdan, gayet memnunlar. Satıcıyla konuşursan gönderim ücreti ve süresi açısından yardımcı oluyor, fazla vergi çıkmıyor. 30-200 tl arası vergiler çıktı onuda kapıda ödediler.

Dediğim gibi papik serix 2-3 arkadaş daha bundan aldı, bu satıcıdan, gayet memnunlar. Satıcıyla konuşursan gönderim ücreti ve süresi açısından yardımcı oluyor, fazla vergi çıkmıyor. 30-200 tl arası vergiler çıktı onuda kapıda ödediler.
Eyvallah çok saol yardımın için..ben bı satıcı mesaj atayım. Vergiler kol gibi girmeden ışığı alayım malum heran zam gelebilir birşeylere gidişat kötü. Dün mars hydro ile görüştüm zam gelecek fiyatlarımıza Ekim'de dedi :D

bu ışık faturaya kaç tl yansıyor kanka

Kanka adam ilan açıklamasında yanlış bilgi vermiş insanları gaza getirmeye çalışmış 400 watt hpsye eş değer lümen gücü diye bir şey yok. Bir kere bu ürün 24.000 lümen 400 watt hps ise ortalama 50.000 lümen verir e hani 400 watt hpsye eş değer lümen veriyordu ? Ne de olsa insanlar bu konuları ayrıntılı bilmiyor diye herkes ağzına geleni yazıyor. Bu ürün gelse gelse 250watt hpsye eş değerdir.

Ayrıca açıklamada başka çelişkiler de var boardın bileşenleri olarak 3000K + + 450NM + 660NM + 730NM) demiş
450 nm UV 730 nm ise IR ışınıdır.
Ama resimlerden ve videodan göründüğü üzere bu boardda UV ve IR yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******** ***** ** ****** *** hahahaha
  • zero00 zero00:
  • Melez Melez:
    *** *** **** ***** ******* *** **** ***** ***** ***** **** **** * ** ******* hahahaha * ****** ***** ******* * *** ***** **** **** **** ******** **** ******* **** hahahaha * **** **** ***** ****** *** ***** *** * ** ***** *********
    +1
  • DiabLoo DiabLoo:
    hahahaha*** ***** ******* ****** **** hahahaha* **** ******** ******* *** * **** ***** ** **** ***** ***** ***** ***** ******** ****** *** ******** *** ******** ****** ***** ******** * ** **** ******* * **** ***** hahahaha** * **** ** **** ** **** **
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    *** ********* hahahaha***** ***** ** ****** *** hahahaha
  • zero00 zero00:
  • S sharkek:
    ****** *** *** **** * ** ******* ****** *** ***** ***** *** ****** ********* **** hahahaha* *** *** ** **** ******** **** ** ******
  • DiabLoo DiabLoo:
    *** ***** hahahaha**
  • Melez Melez:
    ***** ********** ******* ****** **** ****** hahahaha **** **** **** ****** *** **** hahahaha***** **** **** ********** ***** ****** **** ******* ****** hahahaha
  • DiabLoo DiabLoo:
  • DiabLoo DiabLoo:
    ** **** **
  • Melez Melez:
    ******** hahahaha*** ****** **** ******* ******** ****** **** ******** *** ********** *** **** ** ***
  • zero00 zero00:
    * ** ******** *** ********** ******* ***** * ********** ***** ******* *** **** **** hahahaha******** *** *** **** * ** ******* ****** *** ***** ***** *** ****** ********* **** hahahaha* *** *** ** **** ******** **** ** ******
  • S sharkek:
    *** ***** ******** *** **** hahahaha** hahahaha* *** ********* * ** ***** *****
  • Melez Melez:
    hahahaha** ******** *** ****** ***** ** ******* ***** ***
  • F Flair:
  • S sharkek:
  • DiabLoo DiabLoo:
    ****** ********** ****** ******* ********** ********** ******** ** ***** ***** **
  • DiabLoo DiabLoo:
  • F Flair:
    F Flair: ******** **** **** *****