Quantum Board

Evet arkadaşlar forumda ve sohbette geçirdiğim onca zaman sonra kendi led specteumumu kendim yapmaya karar verdim. Hali hazırda ailemin zaten led aydınlatma şirketi var ve ihtiyacım olan tek şey proteus vb programlarda çizilecek devre. Elektronik mühendisi arkadaşlardan ricam 700 ledlik bir projede 6500 k lik 3500k beyaz ışıklar 2 sıra 2sıra aralarına 1 sıra kırmızın 1sıra mor ve toplamda 4 ader uv 4 adet ır led dizgisini 55x55 lik bir pcbye sığdırabilmesi. Bunu bizimkilerden isteyemiyorum çünkü söylediğim an peder bey uyanır mevzuya. Eğer kendi denemelerimden başarılı sonuç alabilirsem, bu ürünün satışını da düşünüyorum. Esrarınız ve hasatınız bol olsun.

Organik

Kıdemli Üye
Hayirlisi olsun kankam benim isiklar hakkinda 600w yaziyor fakat genelde bunlarin nomize gucleri 75-150w arasi oluyor onu bir arastir iyice yine eksik kaldigin bir durum olursa yardimci olmaya calisiriz elimizden geldigince :)

Eyvallah kanka gaza gelip fullspectrum led çubuklardan da söyleyeceğim sanırımm alt sömekler için güzel olur diye düşünüyorum

Kanka o pbp kartta smd çipler başka bir akımla çalışıyor Uv başka akımla çalışıyor IR başka akımla çalışıyor. O sistemi kurmak biraz zor ha mühendislik bilgin vardır çözersin ama bilgin yoksa boşa vakit kaybetme

Kanka o pbp kartta smd çipler başka bir akımla çalışıyor Uv başka akımla çalışıyor IR başka akımla çalışıyor. O sistemi kurmak biraz zor ha mühendislik bilgin vardır çözersin ama bilgin yoksa boşa vakit kaybetme
Kanka zaten vazgeçtim, babam elektronik mühendisi ondan bir şeyler yaptım ama yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı üretimden vazgeçtim. Belki yıllık izin de tatile çıkmak yerine böyle bir projeye çalışır, siz grower arkadaşlarıma da faydalı bir ürün üretebilir uygun maliyetle bir e ticaret sitesinden satışa çıkarabilirim. Ama şuanlık rafa kaldırdım projeyi.

Takip eden arkadaşlar varsa; az önce abimle yapığımız bol cuvaralı görüşme sonrasıda qb üretimini gündeme getirdim. Yarın akşam bir toplantı yapacağız. Böyle bir ürüne talebiniz ne olur ?

Takip eden arkadaşlar varsa; az önce abimle yapığımız bol cuvaralı görüşme sonrasıda qb üretimini gündeme getirdim. Yarın akşam bir toplantı yapacağız. Böyle bir ürüne talebiniz ne olur ?
gerçekten kaliteli parçalarla güzel bir ürünü uygun fiyattan sunabilirsen bence talep görür. 301h panel yeterli uv irler ve switchleri meanwell driverlar suya neme dayanıklı bağlantı parçaları olmalı

Kanka şuan proje aşamasında zaten sizle konuşurken kafamda tasarlamıştım. Quantum Boardda size sormak istediklerim var full spectrum mu olsun yoksa belirli bir calvin ayarında mı?

AwaKe4

Müptezel
Knka dizilimini ayarlarken farklı calvin türündeki ışıklar için ayarlı main board yapılabilir. Bunun tek extrası senin için atıyorum full spec ledleri bi devreye atıyorum 3500k lıkları bi devreye bağlayarak farklı evreler için farklı seçenekler oluşturulabilir aynı üründe

Knka dizilimini ayarlarken farklı calvin türündeki ışıklar için ayarlı main board yapılabilir. Bunun tek extrası senin için atıyorum full spec ledleri bi devreye atıyorum 3500k lıkları bi devreye bağlayarak farklı evreler için farklı seçenekler oluşturulabilir aynı üründe
O zaman şöyle bir sistem yapılır 2 buton seçenek ve ana dimleme sunulur veg ve bloom olarak 2 dönem için switch ve ana dim koyulur 3 kademe şeklinde ufaktan kafamda oluşmaya başladı kanka

AwaKe4

Müptezel
O zaman şöyle bir sistem yapılır 2 buton seçenek ve ana dimleme sunulur veg ve bloom olarak 2 dönem için switch ve ana dim koyulur 3 kademe şeklinde ufaktan kafamda oluşmaya başladı kanka
Aynen knka toplamda 3 ayar yapılmış olur ama bu dizilimi etkileyebilir bi ihtimal dizilim tablosunun linki vardı sende link atabilir misin?

Kanka yarın bu iş için iş yerimden izin aldım şirkete geçip biladerle ne yapabiliriz diye bakıcam patentten mevzuya girmesin diye de biraz şekli şemali değiştirebilirim ama zor olacağını düşünmüyorum eğer siz 7-8 tane alacaksanız bekleyin ben size haftasonuna net bir bilgi vermeye çalışırım 1 tane sana numune gönderirim bakarsın. Eğer verim alırsan kalan siparişleri geçersiniz böylece ben de denetmiş olurum.

ayteach

Müptezel
Bende talibim simdiden ama bu site üzerinden ticaret felan yapmak yasak. Sen satış icin kendine bi yontem bulursun artık.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
    *** ***** ***** *
  • zero00 zero00: