sömekler yanıyor

Havze

Üye
beyler bitkilerim çiçeğe girişinin 60.gününde bi süre başka şehir dışına gittiğimden arkadaş ilgilendi ama sanırım 2 haftada 2 kere gübre vermiş birisi yarasa diğeri muz gübresi. Sizce gübre yanığı mı? bi çözümü var mı? şu an sadece 1 tanesinde mevcut çoğalır mı? ve bu bitkiyi ne yapayım. diğerinden de bi tane fotoğraf koyuyorum

Havze

Üye
O bölgede havalar soğudu, yağmurlar başladı, nem yüksek gibi durumlar bar sanırım doğru mu?
dostum zaten bu bölgede bu yılki gibi bi durum hiç olmadı nemli yağışlı bi bölge ama hiç durmadan temmuz 15ten itibaren yağmur yağıyor. bu kadar uzun süre hiç durmadı yine iyi geliştiler bu duruma göre :). şu an bile yağmurlu nemli ve soğuk

OttoMan347

√SEFİR√
dostum zaten bu bölgede bu yılki gibi bi durum hiç olmadı nemli yağışlı bi bölge ama hiç durmadan temmuz 15ten itibaren yağmur yağıyor. bu kadar uzun süre hiç durmadı yine iyi geliştiler bu duruma göre :). şu an bile yağmurlu nemli ve soğuk
Budrot dediğimiz durum yaşanıyor. Havalardan kaynaklı bir durum saksıda değilse bi çözüm bulamazsın havaların düzelmesi gerek. Kendi kendine düzelen bir hastalık saksıda ise biraz daha kuru bir bölgeye taşımakta fayda var yoksa havanın insiyatifine kaldın. Biraz toprağı çapa yapar kökleri rahatlatırsın başka birşey malesef elden gelmez

Havze

Üye
Budrot dediğimiz durum yaşanıyor. Havalardan kaynaklı bir durum saksıda değilse bi çözüm bulamazsın havaların düzelmesi gerek. Kendi kendine düzelen bir hastalık saksıda ise biraz daha kuru bir bölgeye taşımakta fayda var yoksa havanın insiyatifine kaldın. Biraz toprağı çapa yapar kökleri rahatlatırsın başka birşey malesef elden gelmez
sömekler geri döner mi oksa yanan yandı mı dostum içilir mi bu haliyle

zehir0t

Üye
böyle bir durumdaki ağaç hasat mi edilmeli , yağmurda kessek toprak ıslakken ne olur gunestemi kesmeliyizz beyler varmı bilen

OttoMan347

√SEFİR√

Havze

Üye
Hocamlar görülen 2 ağacımı 2-3 gün bekleyip güneş çıkmadığından yine yağmurda kestim mecbur diğerlerine bulaşmasın diye. bi silkeleyip yaprakları temizleyip astım. Diğerlerinde şu an sorun yok. Astıklarımda yapış yapış kuruyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********