Sıcaklık

AwaKe4

Müptezel
Kankalar merhaba, malum önümüz kış dönemi ve sıcaklıklar fazlaca düşmeye başlayacak. Yaşadığım bölgede kışlar biraz sert geçiyor. Kabinimizi depoya koymayı düşünüyoruz fakat yeterli ısı sağlayıcımız mevcut değil. Burda aklımı, a şöyle bir fikir geldi. Alacağımız ışıklardan Max. Isı alabileceğimiz bir seçim yapmak istiyoruz eğer yeterli gelmezse mecburen başka alternatiflere geçeceğiz. Sizden ricam ısı olayını çok ısı yayan bir ışıkla Çözmemiz mümkün mü eğer mümküşn değilse önerilerinize açığız

JrGrow

Üye
hps ısı konusunda sana yardımcı olabilir kanka ledlerdende cob ledler iyi ısı yayar hangisi daha çok dersen hps daha çok ısıtır ortamını

Highly_THC

Yeni üye
Bende HPS ışık var. Eğer havalandırma ve nem cihazını çalıştırmazsam kabin içi sıcaklığım 35 dereceye kadar çıkıyor.

S

silas

Guest
Selam. Bitki 16 derecenin altında büyümesini yavaşlatıp durdurur. yetiştirme ortamını düşük maliyetli straforla kaplayıp izole edebilirsin. En çok ısı üreten fakat en iyi kalite ve miktarda hasatı sağlayan hps ışık kullanmanı tavsiye ederim. Hps kullanacaksan havalandırma şart, çünkü ortamı istemediğinden fazla ısıtır 30 derecelerden sonrada bitkiye ciddi zararlar verirsin. Yani hava çıkış ve giriş sistemi kurman gerek hps nin kapasitesi ve yetiştirme ortamının büyüklüğüne göre. Bunların yanında photo tohum kullanırsan çiçeklenme döneminde 12 saat karanlık vermen gerekecek buda aşırı soğuk anlamına geliyor o yüzden auto tohum kullanıp ışık periyodunu sürekli 18/6 veya 20/4 ayarlarman gerek. Kolay gelsin

AwaKe4

Müptezel
Selam. öncelikle auto bitki yetiştirmeyi planlıyorum. havalandırma adına pek problemim yok. Şöyle anlatayım olayı tamamen. 2 yada 3 bitkilik bi kabin kurmayı düşünüyorum. Kabini ısı kaybının en aza indirecek şekilde ısı yalıtımıyla kaplayacağım. Foto bitkide karanlık periyot çok uzun geçeceği için auto bitki kullanacağım. Havalandırma konusunda bi sorunum yok. Ayrıca karanlık periyot için içerisi ufak ısıtıcı da ekleyebilirim. Fakat elektrik alacağım yerden inanılmaz elektrik farkları oluşmaması lazım. kısaca aylık elektrik maliyetini normalin +250 tl ye kadar falan idare edebilirim. Fakat içerisine sürekli ısı kaynağı eklersem bu fiyat çok yükseklere çıkmaması için kullanacağım ışığı mümkün olduğunda verimli ve ısı derecesine pozitif etki edebilecek şekilde ayarlamaya çalışıyorum. ışık kaynağımı henüz almadım bu yüzden önerilere açığım.

AwaKe4

Müptezel
Karanlık periyotta ne yapacaksın?
Knka kabini zaten ısı yalıtımlı yapıyorum. auto bitkide karanlık periyot daha az olacağından auto kullanacağım ve eğer gerekirse bazı dönemlerde ektra ısı kaynağı da ekleyebilirim. Ama söylediğim gibi elektrik faturasına çok etki etmemek adına en azından aydınlık evrede exttra ısı kaynağı kullanmak istemiyorum.

Aguş

Doktor
400 yada 600 Hps işini görecektir
Elektrikli battaniye gibi ısıtıcı matlar var 10 15 watt tan başlayıp 200 300 wattlara kadar çıkan onlardan alıp ayrı bir timer ile bağlayabilirsin karanlık zamanda yada ben oto iklim sistemi kurdum 300 liraya mal oldu mesela 20 altına düşünce 23 e kadar çalış diyorsun 23 e gelince elektriği kesiyor vs önerebileceğim yöntem bu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Tarzan450 Tarzan450:
    hahahaha ****** **
  • Tarzan450 Tarzan450:
  • M Mamba70:
  • C Cptmywe:
  • C Cptmywe:
    +1
  • M Mamba70:
    ********** ** *** **
  • C Cptmywe:
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ** **** ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Tarzan450 Tarzan450:
    *** ****** ******* **** ***** ********** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ****** ******** ***** **** ***** ***** hahahaha**** ** *** **
  • I ıssızmüptezel:
  • I ıssızmüptezel:
    hahahaha *** ** ********** ** ********** ****** hahahaha **** ******** hahahaha** ******* **** *** *** ** ****** ******
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    *** *** ******* ******* **** ****** *** ***** **** **** *** ****** ******** ***
  • I ıssızmüptezel:
  • İstanbul İstanbul:
  • I ıssızmüptezel:
  • I ıssızmüptezel:
  • I ıssızmüptezel:
    ***** hahahaha**** ******* *** **** ****
  • I ıssızmüptezel:
    **** ******** *** hahahaha*** ***** ** ****** ******* ******
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha* ** ******* **** *** *****