san pedro kaktüsü aldım

Makouk

Yeni üye
bunu nasıl beslemeliyim ipucu verebilcek varmı? içindeki madde için aldım şuan 10 cm

IsırganOtu

Kıdemli Üye
Kanka foto at önce ona göre bakalım gerçek mi değil mi? Boş yere uğraşmış olma, üstadımı etiketliyorum kendisi pîridir bu işlerin. @Shantii üstadım bi yorum alabilir miyiz senden?

IsırganOtu

Kıdemli Üye
Etiket yaptık kanka giriş yaptığında yazar kendisi, yardımcı olmak adına yazdım ben. Bilgili değilim. Umarım kısa zamanda aktif olur, geriye beklemek kaldı. Şimdilik diyebileceğim tek şey bol güneş görmesi gerektiği.

M@ykıl

Kıdemli Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Hazır konusu açılmışken yeni konu açmak istemedim. Peki bu resimdeki kaktüs hakkında ne diyorsunuz?

kecker

Yeni üye
İyi forumlar. San pedro kaktüsü aldım. Yeni konu açmak istemediğim için buradan yazayım dedim. Resimdeki kaktüs gerçek san pedro mu?

@Shantii

san pedroya benziyor ama yine de bu isin ustadı @Shantii de sormak lazım

Shantii

Kıdemli Üye

kezzap

Üye
@Shantii Çok teşekkürler hocam. Saksı değişimi gübre veya ek olarak bir bakım öneriniz var mı?

@Kanka hocam N11 üzerinden aldım. Nadir. Kaktüsler adlı mağazadan. Ama şuanda satıcı sayfası açılmıyor. Arkadaş ilgiliydi sorulara cevap veriyor. Büyük kaktüslerden klon alıp büyüttüğünü söylüyor ne derece doğrdur bilmiyorum.

Ek olarak @Kanka mantar spor veya kit satan hocamız vardı bir mantar kaldı ona ulaşamadım onu da halletsem tamamlanacam. Memlekette şaman olup dolaşacam

@Shantii Hocam önümüzdeki seneye kadar kaktüse karışmayacam. Tepe noktasından kesip klonlama yapabiliyor muyuz normal kaktüslerdeki gibi?

Son düzenleme:

Shantii

Kıdemli Üye
Saksı değişimi yapmana gerek yok önümüz sene yaparsın birde ek olarak magnezyum vermeni tavsiye ederim

Tricomsever

Yeni üye
@Shantii abi anlattıklarını göz önünde bulundurarak ekteki kaktüsün hibrit olduğuna kanaat getirdim, doğru muyum kontrol eder misin rica etsem
IMG-20220922-WA0005.jpg

Peki hibritse, yine de meskalin barındırır mı? Ne tavsiye edersin? Direkt kullanışsız mıdır?

Edit link: https://ibb.co/NZsCb8d

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Z ZzındıK: **********