Sativanın ışık ve ısı gücü ?

enoc

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar 2 tane farklı sativa tohum aldım Şimdi ona sistem kuruyorum 4 saksı için 120x120x200 kabin ve hoticultural full spektrum  nichia marka led 400w alıyorum abi sağolsun bunu 2 parça yapacak ve içine mavi ve kırmızı ledlerde koyacak Sorum şu sativa ılık iklimler için daha  uygundur diye duydum bana göre tam ayarında olacak gibi bu ışıklandırma ama azmıdır çokmurdur sativada ısı ve watt ne kadar olmalı üstadlara sormak istedim ?‍♂️

jetalpi

Yeni üye
Cvp: Sativanın ışık ve ısı gücü ?

Selam banada lazım ışık 240 watt uygun fiyat,nichita marka okuduğum kadarıyla kaliteli 400 watt 4 bitkiye yeter diye düşünüyorum.
240watt için 2 bitki düşünüyorum bende fiyat durumu nasıl 400 için.
https://hizliresim.com/flEw4v

enoc

Yeni üye
jetalpi' Alıntı:
Selam banada lazım ışık 240 watt uygun fiyat,nichita marka okuduğum kadarıyla kaliteli 400 watt 4 bitkiye yeter diye düşünüyorum.

kardeşim istanbuldan bir firma daha buğün verdim elime ulaştığında resimini atarım istersen iletişim bilgiside veririm 2 parça 400w horticultural ve ekstra mavi kırmızı ışıklar 2,400

Galyali' Alıntı:
Kabin içi sıcaklik max 30 dereceyi geçmemeli

?? knk çok teşekkürler

jetalpi

Yeni üye
hocam geldimi led nasıl,fotograf atabilirmisin,birde iletişim bilgileri iyi olur 3 tane buldum kafama göre olmayan ürünleri ilana koyuyorlar.

akrozom

Yeni üye
beyler o paralara quantum led alırsınız, neden dünya para harcıyosunuz? 240W'lık quantum led'ler 2600TL Türkiyede. 3 bitkiye yeter ama 4.ye yetmez lakin 55000 lümen ışık üretiyor. lütfen mantıklı olun.

jetalpi

Yeni üye
@akrozom hocam arkadaşın aldığıda ışık verimi yüksek led yani quantum board sadece led markası farklı.

criminalis

Yeni üye
enoc' Alıntı:
jetalpi' Alıntı:

kardeşim istanbuldan bir firma daha buğün verdim elime ulaştığında resimini atarım istersen iletişim bilgiside veririm 2 parça 400w horticultural ve ekstra mavi kırmızı ışıklar 2,400

Dostum led in fotosunu atar misin. Kontrolculer falan nasil. 

criminalis

Yeni üye
@enoc Dostum alinca fotosunu koyar misin. Kontrolcüler falan nasil. Iyi olduysa beğenirsen iletisim bilgisi verirsin.

enoc

Yeni üye
jetalpi' Alıntı:
hocam geldimi led nasıl,fotograf atabilirmisin,birde iletişim bilgileri iyi olur 3 tane buldum kafama göre olmayan ürünleri ilana koyuyorlar.

criminalis' Alıntı:
@enoc Dostum alinca fotosunu koyar misin. Kontrolcüler falan nasil. Iyi olduysa beğenirsen iletisim bilgisi verirsin.

henüz gelmedi geldiğinde fotosunu atarım birde araştırdığım kadarıyla özellikle kabinin iyi ise lümenden ziyade par değeri önemliymiş sağolsun par değerini samsung (kırmızı) ve Royal blue (mavi) 

akrozom' Alıntı:
beyler o paralara quantum led alırsınız, neden dünya para harcıyosunuz? 240W'lık quantum led'ler 2600TL Türkiyede. 3 bitkiye yeter ama 4.ye yetmez lakin 55000 lümen ışık üretiyor. lütfen mantıklı olun.

bu 400w yine led  ve nümenli ayrıca birçok ledde Par değeri yazmıyor sadece lümen değeri yazıyor lakin istenilen güçte olmadıktan sonra lümeni 55000 olması biraz anlamını yitiriyor  Bu benim bilgi birikimim tabi :) çok fazla bilği var böyle bir yol izledim umarım beklentilerimi karşılar  (ik deneyimim olacak)

jetalpi

Yeni üye
hocam bekletini fazlasıyla karşılar emin ol bi sürü video izledim ışık ile ilgili 400 watt son derece yeterli en yüksek verimi alırsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: