SES KONUSUNA ÇÖZÜM LÜTFEN

Gübresiz

Yeni üye
Merkeze iyi growlar,
Kullanmış olduğum karbon filtre fanıyla beraber içeriye hava vermek için aldığım fan ileride beni tribe sokucak şekilde sesli ve apartman eski bir bina alt üste ses gideceğinden adım kadar eminim. Bunun sesini minimal seviye düşürmek için kabinin içerisinde koydum fanın dışına ses yalıtım köpükleriylede sardım çözemedim. Karbon filtre fanını değiştirebilecek bi maddiyatım yok bütün parayı sisteme gömdüm. Bu kadar maliyetin ardından bunu yapamıycak olma düşüncesi beni oldukça sinirlendiriyo. Lütfen acil çözüm!!!

karbonfiltre fanı : blaunerg turbo 125
Fan : güçtay gpk15

Xcd

Astral
Dostum köpükle kapatıysan ve ses çözülmediyse üzülerek söylüyorum pek sana tavsiye verenlerin bir yardımı olacağını düşünmüyorum :( Vende ilk zamanlar bahçıvan marka fan almıştım motor gibiydi bildiğin. bu fan işlerinde malesef paraya kıymak zorundasın sessiz bir şey istiyorsan.. Fan önemli growa daha başlamadıysan ya da yeni başladıysan yavaş yavaş para işini halletmeye çalış ve Vortice ve td-slient marka fanlardan almaya çalış.

Xcd

Astral
ben bir kaç çeşit fan kullandım td-slientlarda sessizdir ama sonradan verdiğin para uçup gidiyor. Temizlemesi dert debisi gün geçtikçe düşüyor. En azından ben beceremedim herhalde başlardan memnundum ama vortice fanlar güzel daha ömürlük duruyor ve temizlemesi, bakımı çok daha basit. Yani bir kere alıp arıza olmadıktan sonra uzun süre kullanacağın ekipmanlardan.

Xcd

Astral
Fan, karbon, havalandırma konularında ki ekipmanlar da sessizliğinden tut kalitesine kadar @higthead usta bir çok fanı denei ve o konuda çok bilgili ben adını buraya etiketliyorum sende istersen duvarına yaz o sana yol gösterecektir dostum.

higthead

Jolly Green
Dostum blueberg fanlar zaten traktör sesi var keske almadan danışsaaydın. eğer ürünlerini değiştirceksen veya değiştirmicek uruun lınkı paylasıcam ama senın havalandırmanda sıkıntı var

Cıkıs fanın 350m3 kı o blauberg o yazan m3 ü vermez=) giriş fanında 300m3 almışssın giris cıkısın orantısız. Senin alanın kaça kaç?

• Like
Tepkiler: Xcd

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye
Koskoca jeneratörlerin seslerini kesiyorlar, sen küçük bir fanın sesini mi kesemeyeceksin? Bence ses yalıtım konusunda detaylı araştırma yapman gerekiyor. Ben sırasıyla bitüself yalıtım bandı, üstüne bondex sünger, üstüne akustik piramit sünger kullanıyorum. Senin sarsıntılı çalışma için kalın bondex süngere ihtiyacın var. Kabinin yerle temasını kesmek için de bondex kullanırsan kesin olur.

Son düzenleme:

püskütvarmı

Ordinaryüs
Dostum blueberg fanlar zaten traktör sesi var keske almadan danışsaaydın. eğer ürünlerini değiştirceksen veya değiştirmicek uruun lınkı paylasıcam ama senın havalandırmanda sıkıntı var

Cıkıs fanın 350m3 kı o blauberg o yazan m3 ü vermez=) giriş fanında 300m3 almışssın giris cıkısın orantısız. Senin alanın kaça kaç?
Traktör sesi var

higthead

Jolly Green
Traktör sesi var

Ahahahhaha ama marka vs bılmem ucuz fanında sesi çekilmez yahu bende ilk growlar aynı hataya düştüm=)))

Ben fanlara dimmer takarak halletim ses olayini

Dostum doğru dim taktıysan güzel ama konulardan okuyoruz böyle açık sistem olan dimler var onlar fanın ömrünü kısaltıyor zaten belli bir süre sonradan bozuluyor. Cihazı dimlerken giriş m3 üne göre dimle sesi kesicem diye çok dimlersen giriş cıkıs aynı m3lere yaklaşmasın.

Gübresiz

Yeni üye

140x140 hocam

Gübresiz

Yeni üye

Ustam bana karbon filtre fanıyla , kabine oksijen veren fan önerebilirmisin

higthead

Jolly Green
öyle bi fan var mı ya

Havalandırma bu işin ehlişdir hem sponsorumuzdur iletişime geçebilirsin ,

Bu konu da kabınlerde kullanılcak m3 ve m3h ler

higthead

Jolly Green
Arkadasın anlatmak ıstedıgı galıba fanlarla kabıne oksıjen verebılıyormuyuza getırıyor =) zaten fanların amacı bu=)))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bomberx Bomberx:
  • NewGardener NewGardener:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* **
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ***** hahahaha ***** hahahaha
  • Bomberx Bomberx:
    ******* **** ****** ****** hahahaha* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ***** *** ***** ******** hahahaha** ****** ****** *******
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha ***** ****** ** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ***** *** ***** ******** hahahaha** ****** ****** ******* ***** ***** ***** ******* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    hahahaha ***** ****** ** ******
  • L lavrens33:
    ******** ******** **** ********** hahahaha **** **** ********** **** ** ********* ****** *********
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** *** hahahaha* ** ** *****
  • Bomberx Bomberx:
    **** **** ***** *** ********* ****** **** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    L lavrens33: ***