Shroom Spore Print Yapımı

Rollix

Administrator
Öncelikle Kesinlikle Ameliyat Ortamı Gibi Temiz Olmalı En Küçük Bir Pislik Bile İşi Bozar Bu 1. Kuralımız Hatta İşlemi Yapmadan Önce Hamama Gidin :D.
2.Kuralımızsa Sabırlı Olmak Çünkü Spore Print Kolay Olmuyor Beklemeniz Gerekecek.

Malzemeler

- Sporunu Çıkaracağımız Mantarın

- Steril Olması İçin Eldiven Ve Bolca İzopropil Alkol

- Aliminyum Folyo

- Neşter

- Hava Geçirmeyen Poşet (Bardakda Olabilir Mantarı Rüzgardan Koruyacağız)

- İğne (Sabitlemek İçin)

- Pürmüz (Çakmakda Olur Ama Uğraştırır)

Tarif: Öncelikle Eldivenlerimizi Takıp Etrafı Temiz Bir Alkollü Bezle Siliyoruz. Eldivenlerimizi Alkolle Siliyoruz. Neşteride Temizleyip Aluminyum Folyoda Dikdörtgen Mantarın Şapkası Büyüklüğünde Bir Parça Çıkarıyoruz. Sonra Aluminyum Folyoyuda Temizleyip Tamamen Temiz Bir Şeyle Kuruluyoruz Çünkü Alkol Sporları Öldürebilir. Sonrasında İse Mantarın Alt Uzayan Yani Gövdesini Başından Neşterle Ayırıyoruz. Başı Yani Şapkayı Aluminyum Folyonun Üstüne Koyuyoruz.  Sonrasında Şapkanın Tam Üstüne Pürmüzle Ucunu Yaktığımız İğneyi Geçiriyoruz Dik Olacak Şekilde (Bu Şapkanın Haraketsiz Kalmasını Sağlayacaktır). Sonrasında Üstüne Temiz Cam Bardağı (Evet Hepsini Alkolle Silin) Geçirin. Ve Artık Bekleme Zamanı Geldi Tam Olarak Ne Kadar Bekliyeceğimizi Bilmiyorum Ama 1 Gün Bekleyin Siz Sonrasında Çıkarın Bardağı Kaldırın Başı Baktınız Simsiyah Olmuş Aluminyum Folyo. Sakın Ani Hareketler Yapmayın Ve Katlayın, Kilitli Poşete Koyun Yada Direk Şırıngaya Aktaradabilirsiniz. Daha İyi Anlamak İçin Video

Link: https://www.youtube.com/watch?v=mZhbrHYtshc

-LSDBlotter

rastaman

Kıdemli Üye
Cvp: Shroom Spore Print Yapımı

Brahminn' Alıntı:
amaç nedir onu anlamadım :)
mushroom cogaltmak ıcınmı klon kafası bişeymi haha

mantarlar sporla ürüyor kanka nasıl esrar yetiştirmek için tohum alıyorsun bunda da spor elde etmen gerek yani

WampiruS

Yeni üye
Video'da kullanılan teknik çok gereksiz geldi  daha kolay tekniklerle  sporlama var iken , Ayrıca  acemi birinin başarılı olma oranı %40, acemilerin kesinlikle sterilizasyon kabini kullanmaları lazım  hatta sporlama işlemi yapan herkesin sterilizasyon kabini kullanmalı %100 başarılı olmak için. 

fatboy1340evo

Yeni üye
Peki ya bundan sonra o sporlardan mantarları nasıl yetiştiricez? Bir de, doğada rast gele her yerde üreyebilen bi canlı değil midir mantar, bu kadar sterilizasyon niye?

fatboy1340evo' Alıntı:
Peki ya bundan sonra o sporlardan mantarları nasıl yetiştiricez? Bir de, doğada rast gele her yerde üreyebilen bi canlı değil midir mantar, bu kadar sterilizasyon niye?

Havada göremediğimiz küf sporları dolaşıyor.Bunlar yetiştirme kabına girdiğinde mantar kolonini bitiriyor.

RedLevreK

Yeni üye
Hollandadan alınan magic mushroomları kullanmadan önce bu yöntemle sporlarını alabilir miyiz kankalar?  Ve sporlarını alınan mantar etkisini kaybeder mi ?

cnraydgn

Yeni üye
Kankalar sipariş verebiliceğimiz güvenli bir site varmı? Ben adım adım yetiştirme ve hsat videosu çekicem,

Samsunlu

Yeni üye
Öncelikle anlatımın için teşekkür ederim dostum. Bu konuda Türkçe kaynak bulamıyoruz maalesef. Ben Türkiye'ye print yada spore gönderen Azarius, Zamnesia gibi güvenilir bir firma bulamadım. Sen bir tavsiyede bulunabilir misin?

mefial

Yeni üye

RedLevreK' Alıntı:
Hollandadan alınan magic mushroomları kullanmadan önce bu yöntemle sporlarını alabilir miyiz kankalar?  Ve sporlarını alınan mantar etkisini kaybeder mi ?

Bu benim de merak ettiğim bir konu. Yok mudur bilen eden kankalar?

zinkdiyevurdu

Yeni üye
Spore var ama enjekte etmem gereken substrate yok

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar öncelikle amsterdamdan hawaiian ve golden teacher sporelarından aldım fakat sadece spor alarak hata ettiğimi sonradan farkettim. Enjekte etmem gereken kısmını kendim yapabilir miyim? veya amazondan falan sipariş etsem ulaşır mı yardımcı olursanız sevinirim.

greenthumb

Yeni üye

zinkdiyevurdu' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar öncelikle amsterdamdan hawaiian ve golden teacher sporelarından aldım fakat sadece spor alarak hata ettiğimi sonradan farkettim. Enjekte etmem gereken kısmını kendim yapabilir miyim? veya amazondan falan sipariş etsem ulaşır mı yardımcı olursanız sevinirim.

greenthumb

Yeni üye

zinkdiyevurdu' Alıntı:

yeni thread açtım kanka detaylı çok kolay iş

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    ******* ******** **** *** ***** dready*
  • kralartur01 kralartur01:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77: