Sıfırdan başlıyorum

Arkadaşlar bugün itibariyle kafama evde yetiştirmeyi koydum. Bilgi olarak sıfırım hiçbir şey bilmiyorum.
1. Sorum hangi tohumu almalıyım başlangıç için en basit olacak. Ankara'ya tahminen ne kadar sürede gelir?
2. Sorum minimum düzeyde tam olarak ihtiyacım olacak ekipmanlar nelerdir.
3. Sorum grow çadırı mı almalıyım direk olarak ? Daha mı basit olur?

Odama minimal bir sistem kurmak istiyorum. Uzun zamandır kafamda var ama bugün hayata geçirmeye karar verdim.
Bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Neyi nasıl yapacağımı nereden başlayacağımı bilmiyorum...

a-420

Müptezel
Arkadaşlar bugün itibariyle kafama evde yetiştirmeyi koydum. Bilgi olarak sıfırım hiçbir şey bilmiyorum.
1. Sorum hangi tohumu almalıyım başlangıç için en basit olacak. Ankara'ya tahminen ne kadar sürede gelir?

Odama minimal bir sistem kurmak istiyorum. Uzun zamandır kafamda var ama bugün hayata geçirmeye karar verdim.
Bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Neyi nasıl yapacağımı nereden başlayacağımı bilmiyorum...

kanka bıraz formda gezın bılgı sahıbı olkı senı yonlendırdıgımız zman anlıya bılesın ılk baslangıc olarak amnesıhaze tavsıye ederım.

Kardeşim ben minim 5000 TL’ye kurmuştum,
1. Gübresiz olmuyor bu iş gübreler ben biobizin Calmag, fishmix,grow, bloom,topmax ve pH- almıştım hazır açılmışken pH ölçer ve light mix toprağından almıştım ayrıca bez saksıda almalısın . Karbon filtre ve egzoz fanı alırsın çok pahalıdırlar ama şart! Hop fanlarını aldın borularını ve kelepçelerini alırsın. Hayda bide bakarsın fan kabine büyük gelir içerdeki havayı vakumlar atar. E ne yapacaz ? Dimmer diye birşey bulur alır fanı yarı güçte çalıştırırsın.Şimdiden algında aldın daha bitmedi..
2 .Işık 300 w başlangıç için içimidir. Ben 300w fullspectrum led aldım. Led geldi ona porselen duy aldım duy geldi fişinide aldım. Ulan bide baktım nasıl zamanlayacam bunları ? Birde gider timer priz alırsın Buda tamam. Ama bitmedi daha almaya devam
3. Kabin evde ailen varsa kabinden çıt çıkmamalı gittim marangoza dolap yaptırdım ses izalasyon malzemeleri aldım kabini yaptım yapıştırdım kabini folyoladın izole ettin derken onlarda hep masraf açmasınlar diye kilit yaptırsın hep masraf, ben kış olduğu için 100w lık ısıtıcı sip verdim çinden onların doğru çalışması için termostat alırsın onları bestelemek için led trafosu falan derken hep masraf kabin içinin nemini ısısını ölçmek için nem ısı ölçer alırsın..
Ben nem makinası almadım onun yerine içeri ıslak sünger koyuyorum yavaş yavaş nemlendiriyor. Şansıma istediğim seviyede oluyor. Kabin içine vantilatör koydan şart. Daha bitmedi daha alcan.
4. Artık herşey tamam ama ne ekcen sen ? Tohum lazım dip edersin sponsordan l aaa bide bakmışsın yanlış tohum photo sip vermişim. hop bida geldi autolar ha son bide akım korumalı priz alda yangın çakmasın. Minumum 5000 benden çıktı yazın giriştim kışın bitti. Seni yıldırmak istemiyorum yap ben pilansız projesiz hata yapa yapa yaptım sen yarısına maledersin ama pilanlı projeli net yap. Kolay gelsin ☺️

5000 e zorlarım sorun yok gerçekten yapmak istiyorum çünkü. Benim tek derdim şu an malzeme temini ve sonrasında adım adım ne yapmam gerektiğini bilmemem. forumu geziyorum ufak ufak kapabildiğimi kapma derdindeyim ama yinede insan bütün cevaplarını gezerek bulamıyor forumda illaki şahsen soracak kişiler lazım bu işe. gerçekten istiyorum çünkü öyle gelip geçici bir heves değil. zaten yalnız yaşıyorum gelenim gidenim de yok koskoca evde... o konuda çok rahatım

szrlkrsii

Müptezel
5000 e zorlarım sorun yok gerçekten yapmak istiyorum çünkü. Benim tek derdim şu an malzeme temini ve sonrasında adım adım ne yapmam gerektiğini bilmemem. forumu geziyorum ufak ufak kapabildiğimi kapma derdindeyim ama yinede insan bütün cevaplarını gezerek bulamıyor forumda illaki şahsen soracak kişiler lazım bu işe. gerçekten istiyorum çünkü öyle gelip geçici bir heves değil. zaten yalnız yaşıyorum gelenim gidenim de yok koskoca evde... o konuda çok rahatım
Kardeşim sana böyle kafam allak bullak olarak başlamış biriyken olan düşüncemi söyliyim, yukarıda ki dayı o şu bu demiş biraz fazla teferruat cannabis dedigin bitki dagda bayırda kaldırım taşından biten bir çiçek her şekilde büyüyor, git bir saksı al sponsordan tohumunu sipariş et, indica blue dream sipariş et benden sana en kral tavsiye sakın bundan şaşma, hata payı yüksek en dayanıklı genetiklerden 40 derece sıcaga bana mısın demez. Git growkentten set 250 w hps al kabini alır mısın kendin mi yaparsın sen bilirsin, lambanı tak tohumunu çimlendir göm tak hps ni 60 gün bekle bitti gitti, şuan sana her detayı vererek anlatsak bile kafan yine çamur olacak, önce tohumunu al topraga koy aşama aşama oku öyle ilerle yoksa kafan çok karışcak.

Kardeşim sana böyle kafam allak bullak olarak başlamış biriyken olan düşüncemi söyliyim, yukarıda ki dayı o şu bu demiş biraz fazla teferruat cannabis dedigin bitki dagda bayırda kaldırım taşından biten bir çiçek her şekilde büyüyor, git bir saksı al sponsordan tohumunu sipariş et, indica blue dream sipariş et benden sana en kral tavsiye sakın bundan şaşma, hata payı yüksek en dayanıklı genetiklerden 40 derece sıcaga bana mısın demez. Git growkentten set 250 w hps al kabini alır mısın kendin mi yaparsın sen bilirsin, lambanı tak tohumunu çimlendir göm tak hps ni 60 gün bekle bitti gitti, şuan sana her detayı vererek anlatsak bile kafan yine çamur olacak, önce tohumunu al topraga koy aşama aşama oku öyle ilerle yoksa kafan çok karışcak.
tohum siparişini yarın veriyorum. çok saol yardımcı olduğun için. seninle paslaşabilirsem harika olur hocam

szrlkrsii

Müptezel
tohum siparişini yarın veriyorum. çok saol yardımcı olduğun için. seninle paslaşabilirsem harika olur hocam
Dilediğin zaman mesaj at sorun yok, bilmeni isterim ki ben de grow yapiyorum kabini mabini kendim yaptım 5bin tl çok ucuk bir miktar o kadar muazzam para harcasam şu işe 1 kökten 1 kilo alırım kimse yanlış anlamasın bu dedigimi. Beni anlayacagını düşünüyorum şu söyledigimle :D

Dilediğin zaman mesaj at sorun yok, bilmeni isterim ki ben de grow yapiyorum kabini mabini kendim yaptım 5bin tl çok ucuk bir miktar o kadar muazzam para harcasam şu işe 1 kökten 1 kilo alırım kimse yanlış anlamasın bu dedigimi. Beni anlayacagını düşünüyorum şu söyledigimle :D
Maksat çok hasat değil, hasat alabilmek diyosun :D

szrlkrsii

Müptezel
Maksat çok hasat değil, hasat alabilmek diyosun :D
Maksat masraf etmeden hasat almak zaten dostum bu bir bitki, 5 bin tl vereceksem 3 4 arkadasımı daha alırım koal yaparım gramı 50 liradan direkt gider haze mari istedigim türü alırım niye ekeyim biçeyim ısıktı nemdi kafamı *** yani boştan yere alır içerim mis gibi sigaralar var piyasada kimse kendini kandırmasın yani :')) Mevzu zaten buna para vermemek benim şahsi kendi görüşüm tabii gübresine topragına para vericeksin fakat bu devamlılıgı olan bir şey kendi içinde sağlama yaptım öyle karar verdim sen niye yaptıgını kendine sor ona göre bi sistem oturt yap işte :'))

szrlkrsii çok haklı bütün yorumlarına katılıyorum, ben biraz hatta bizim insanımızın hepsinde var bu olay mükemmeliyetçiyiz aman şöyle olsun böyle olsun derken kendi kendimizi heder ediyoruz. Dediği gibi çok çetin bitki heryerden her koşulda yetişiyor ama sen en azından auto tohumdan şaşma ben tohumları sponsordan alıyorum. 3/4 güne geliyor st.kushseed.net siteden sip ver watsaptan sitedeki numaraya msj at sipariş numaranla birlikte gerekeni onlar söylüyor
biraz geç dönüyorlar ama işin görülüyor. Kervan yolda düzülür derler kolay gelsin kardeşim.

Maksat masraf etmeden hasat almak zaten dostum bu bir bitki, 5 bin tl vereceksem 3 4 arkadasımı daha alırım koal yaparım gramı 50 liradan direkt gider haze mari istedigim türü alırım niye ekeyim biçeyim ısıktı nemdi kafamı *** yani boştan yere alır içerim mis gibi sigaralar var piyasada kimse kendini kandırmasın yani :')) Mevzu zaten buna para vermemek benim şahsi kendi görüşüm tabii gübresine topragına para vericeksin fakat bu devamlılıgı olan bir şey kendi içinde sağlama yaptım öyle karar verdim sen niye yaptıgını kendine sor ona göre bi sistem oturt yap işte :'))
Doğru diyorsun knka ama 5 kağıdı birlere versiyon sonra istediğin kadar sigara yetiştir ben birde çok otomasyon olsun istedim evde ailemle yaşıyorum ben kendi hayatıma göre yol aldım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
  • C clackster:
    hahahahahahahaha ** ******* ***** ***** ******* ****** **** ******* ********
  • the imam the imam:
    ***** ******** *** ***** ***** hahahaha** *** *****
  • the imam the imam:
    ***** * ***** **** hahahaha**** ******* ****** ** ****** ***** ******* hahahaha* ******** ****
  • the imam the imam:
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • the imam the imam:
    **** ****** ****** ********* ******* ******* hahahaha ******* hahahaha
    +2
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** *** ********* hahahaha* ********
  • İstanbul İstanbul: