Sistem

İmam

Üye
Öncelikle uzunca bir süredir formu yakından takip ediyorum,auto bitki yetiştirmek istiyorum gübre olarak an serisini kullanmayı düşünüyorum bunu bir kez yapıp uzun süre de içmeyi düşünüyorum ‘yaklaşık 10 kök’ bunun için 1000w hps düşünüyordum ama son zamanlarda ışık konusunda biraz karasız kaldım malum elektrik vs.Burada her konuda bilgilere sahip üstadlar gördüm ışık,an serisi gübre ve karbon filtre konusunda yardımcı olabilirmisiniz üstadlar.Şimdiden teşekkürler.

Yani daha önce bir arkadaşım yanımda yaptı 12 kök çok da güzel oldu yani
çok güzel neye göre kime göre değişir.1000w ışığın altına 20 kökte atarsın,önemli olan saksı adeti değil.hasat alamazsın demedim,ama 1000w ışığın altına 12 kök atarsın 400-500 gr alırsın,aynı ışığın altına 5 kök atarsın yaklaşık yine aynı hasatı alırsın.daha az emek,daha az gübre ve malzeme ile

İmam

Üye
çok güzel neye göre kime göre değişir.1000w ışığın altına 20 kökte atarsın,önemli olan saksı adeti değil.hasat alamazsın demedim,ama 1000w ışığın altına 12 kök atarsın 400-500 gr alırsın,aynı ışığın altına 5 kök atarsın yaklaşık yine aynı hasatı alırsın.daha az emek,daha az gübre ve malzeme ile
Anladım üstad demek istediğini ama hps ışığın elektrik masrafı oldukça fazla

negma

Kıdemli Üye
Anladım üstad demek istediğini ama hps ışığın elektrik masrafı oldukça fazla
önce ne istediğine karar vermelisin elektrik masrafı çok olur diyorsan hps yapmayacan başka alternatiflere bakacan ışık konusunu araştır derim forumda yüzlerce konu var bununla ilgili

mami10_

Doktor
Peki üstad an seri gübre ve karbon filtre hakkında kime danışmamı önerirsin ?
Hiç tecrüben yoksa An serisine bulaşma auto yapacaksın bide en ufak hatada bitki strese girrer ama ben detaylı öğrenirim çok gübrenin çok hasat olmadığını biliyorum dersen ilk seviye gübrelerini yazayım
Sensi grrow a/b
Sensi bloom a/b
Carbolad (bud candy)
Big bud
Cal mag extra
Vodoo Juice
B52
Overdrive
Flawles finish
Revive (stres giderici)
Kimyasal gübrede ben karbon kullanmıyorum ilk 2 growumda kullandım sonra gerrek duymadım
Ama elimde terrabloom carbon filtrre var bence başarılı bir ürün

negma

Kıdemli Üye
Hiç tecrüben yoksa An serisine bulaşma auto yapacaksın bide en ufak hatada bitki strese girrer ama ben detaylı öğrenirim çok gübrenin çok hasat olmadığını biliyorum dersen ilk seviye gübrelerini yazayım
Sensi grrow a/b
Sensi bloom a/b
Carbolad (bud candy)
Big bud
Cal mag extra
Vodoo Juice
B52
Overdrive
Flawles finish
Revive (stres giderici)
Kimyasal gübrede ben karbon kullanmıyorum ilk 2 growumda kullandım sonra gerrek duymadım
kanka an serisi gübre auto için neden önermediğini anlayamadım

İmam

Üye
Sensi grrow a/b
Sensi bloom a/b
Carbolad (bud candy)
Big bud
Cal mag extra
Vodoo Juice
B52
Overdrive
Flawles finish
Revive (stres giderici)
Sensi grrow a/b
Sensi bloom a/b
Carbolad (bud candy)
Big bud
Cal mag extra
Vodoo Juice
B52
Overdrive
Flawles finish
Revive (stres giderici)
Yani üstad daha önce bi arkadaşımın yanında kaldım autoda 2 hasat aldı an kullanıyordu yani gübre takvimin yarısı kadar veriyordu oda ama karbon filtre olayını anlamadım tam olarak neden gerek duymadın ?

mami10_

Doktor
Yani üstad daha önce bi arkadaşımın yanında kaldım autoda 2 hasat aldı an kullanıyordu yani gübre takvimin yarısı kadar veriyordu oda ama karbon filtre olayını anlamadım tam olarak neden gerek duymadın ?
Dediğim gibi fazla gğbre vereyim fazla hasat alayım dersen olmaz bu iş ama arkadalın gibi yaparsan olur. Sonra tecrübe edindikçe tam doozaj ilerlersin hatta full dozaj
Sentetik gübre hasat miktarı ile ilgilenir koku tat ile değil. Domates gibi ddüşün tarlada kendi yetiştirdiğin domates ezik bucuk ama koku tat şşahabne markentden aldığın güzellik abidesi ama tat koku sıfır
Oo yüzden gerek duymuyorum ben fluush ve kurutma zamanı 2 hafta falan çalıştırrıyorum oo kadar

İmam

Üye
Dediğim gibi fazla gğbre vereyim fazla hasat alayım dersen olmaz bu iş ama arkadalın gibi yaparsan olur. Sonra tecrübe edindikçe tam doozaj ilerlersin hatta full dozaj
Sentetik gübre hasat miktarı ile ilgilenir koku tat ile değil. Domates gibi ddüşün tarlada kendi yetiştirdiğin domates ezik bucuk ama koku tat şşahabne markentden aldığın güzellik abidesi ama tat koku sıfır
Oo yüzden gerek duymuyorum ben fluush ve kurutma zamanı 2 hafta falan çalıştırrıyorum oo kadar
Anladım üstad ama haklısın oda karbon filtre almıştı bi kaç gün içinde bozulmuştu sanırım oda filtresiz devam etti,önlem olarak da giriş kapısı ve bitkilerin yetiştiği kapıya ikişer adet koku adaptörü koymuştu

mami10_

Doktor
Anladım üstad ama haklısın oda karbon filtre almıştı bi kaç gün içinde bozulmuştu sanırım oda filtresiz devam etti,önlem olarak da giriş kapısı ve bitkilerin yetiştiği kapıya ikişer adet koku adaptörü koymuştu
Ama önlem her zaman iyidir ya sponsordan drr karbon filtre yada terrabloom carbon al
Ben pek fazla takmıyorum koku olayını kafama ama sen risk alma ilk growda patlama

İmam

Üye
Ama önlem her zaman iyidir ya sponsordan drr karbon filtre yada terrabloom carbon al
Ben pek fazla takmıyorum koku olayını kafama ama sen risk alma ilk growda patlama
Arkadaşım da sponsordan almıştı yanlış değilsem üç güne bozuldu ürün ve çok aşırı ses yapıyordu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********