Sistem

Classy

Yeni üye
Canna reisin önerdiği ışığı kurdum ben kardeşim cob led hakkında pek bilgiye sahip değilim
Canna reisin önerdiği ışık sistemini bu başlıkta bulamadım hocam ama sanırım o benim bütçeyi aşıyor zaten. 2 tane jack herer autoyu 250w cob led ile büyütebilir miyim baştan sona acaba?

İmam

Üye
Canna reisin önerdiği ışık sistemini bu başlıkta bulamadım hocam ama sanırım o benim bütçeyi aşıyor zaten. 2 tane jack herer autoyu 250w cob led ile büyütebilir miyim baştan sona acaba?
Dostum cob led bitkim yok ama canna reisin dediği sistem 950 liraya kurulur yani seninki iki bitkiyse bi danış sen ona

Cash growing

Yeni üye
Dostum, filiz topraktan basini cikarttigi anda ilk 2 hafta sadece mavi ve turuncuyu yakiyorsun ve 4000-4500 lüx ölcmen gerekiyor, daha sonra cicege kadar 6000-6500 lüx ve en son cicekte kirmizi dahil bütün isiklari yakiyorsun 16.000-16,500 lüx, her iki günde bir bitkin büyüdükce isigi ölcüp mesafeyi yeniden ayarliyorsun.Iyi growlar.:):)
Kankalar bu ışık döngüsü tek bir led ile mi yapıyorsunuz marka model nedir acaba

C

Canna

Guest
Kankalar bu ışık döngüsü tek bir led ile mi yapıyorsunuz marka model nedir acaba
Bu isik 3 farkli renk led projektör ile yapiliyor ve, full spectuma yakin bir isik elde ediyoruz, maliyet oldukca düsük.Linkte sadece bloom icin 2 renkten yapilmis olan var.

arapfaik

Kıdemli Üye
Yaptigim mevcut isikta 2 kirmizi 1 mavi led var bloom donemine destek olarak. bunun yanina bir Amber eklerseniz tum dönemlere uygun lambaniz olur. Eger alan büyükse led sayisi orantili olarak arttirilabilir.

arapfaik

Kıdemli Üye
Ben konunun icerisine abimden not aldigim lux ve umol değerlerini de yazayim ihtiyaci olan varsa direk oradan yararlanir

C

Canna

Guest
Elektirik faturanda hissetmiyeceksin bile, okadar az elektirik tüketiyor ki o isiklar.:)

C

Canna

Guest
Dostum bu isik sitemini ben ve arapfaik tavsiye ediyoruz sen malzemeyi alip kendin yapiyorsun, Daha sonra sana yaziyoruz, ya ben yada @arapfaik o sistemi nasil kullanacagini

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha* hahahaha* ** **** ** ******** ******* ***** ***** *** *** ********* ******** ****** ******** ******** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ****** **** ***** ****** ****** ** ******** hahahaha** hahahaha * ******** ***** **** **** ****** hahahaha*** **** hahahaha*** **** ****** ******** ******* ******** **** ** ***** ****** ******** ******** hahahaha ******** hahahaha** hahahaha ***** ** ****** ******** ******* ****** **** ** ****** **** ******** ****** ********** ****** ** ******
  • NewGardener NewGardener:
    *** ** **** ** ** ****** ****** ** **** ** **** ******* ********** ** ** ** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** ***** ********** ** ****** **** *** *** ******* ******** *** ********* ** ***** ** ****** ******** ****** ***** * ***** ** ****** ********** *****
  • K kamdavulu:
    *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** * ***** ** ******** ******* ****** *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha***** **** ** ******** ****** hahahaha ******
  • K kamdavulu:
    ********** **** ***** ******** *** hahahaha *** ** *** ******** ********** ***** ******* ****** *** hahahaha***** **** *** ******* ******** *** ***** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** *** ** ****** ** *** *** ******* ******** ***** ******** ******** hahahaha*** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** ******* ***** ** **** *** ** ***** ******** ******* ********** ****** ***** ****
  • K kamdavulu:
    *** * **** **** *** hahahaha** hahahaha***** *** **** *** ** ****** ** ***
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ********** *** ******** ***** *** **** *** ******** ******* ***** ****** *** ***** *** ****** ***
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha*** ** ********* **
  • Night owl Night owl:
    *** **** ******* ****** **** **** ********** **** ***** ******** *** hahahaha *** ** *** ******** ********** ***** ******* ****** *** hahahaha***** **** *** **
    +1
  • K kamdavulu:
    **** ****** ***** ******** ******** ***** ******* ****** hahahaha ******* ***** ******* ***** ** **** *** ** ***** ******** ******* ********** ****** ***** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ******* **** ***** ****** ***** ********* ********** ******* ***** ******* hahahaha *** ***** *** ***** ********* ******* ******* *** ******* ****** ***** ***** ***** **** ****** * ***** ***** ********* ********* * ***** ******** ****** **** ****** ***** ******** ******** ***** ******* ****** hahahaha
    *** ****** hahahaha* ********* ******** ** ******* ***** ********** *********
    *** hahahaha ** ** ***** hahahaha** ******* *****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ******** **** ****** ***** ***** ****** ****** ********** **** ****** ******** **** ** ******* **** ***** ****** ***** ********* ********** ******* ***** ******* hahahaha *** ***** *** ***** ********* ******* ******* *** ******* ****** ***** ***** ***** **** ****** * ***** ***** ********* ********* * ***** ******** ******
  • K kamdavulu:
    * **** *** **** ***** *** ******** *** hahahaha* ******* ********* * ******* ***** **** ***** ******* hahahaha** *** ****** ** ** ** ****** ***** ****** ******** ******* * * **** hahahaha** *** ******** ***** ******* *** hahahaha* **** ******* ********** *** ******** ***** *** **** *** ******** *******
  • Night owl Night owl:
    **** ** ****** ******** ********** ******* *** ***** ****** ** ******* ********** ****** ** ***** * **** *** **** ***** *** ******** *** hahahaha* ******* ********* * ******* ***** **** ***** ******* hahahaha** *** ****** ** ** ** ****** ***** ****** ******** ******* * * **** hahahaha** *** ******** ***** ******* *** hahahaha*
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ********** hahahaha**** ******
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ********** ***** * * **** ******** ******* ********* ***** ********* ********** hahahaha**** ******
    Night owl Night owl: **** ****** ********** ***** * * **** ******** ******* ********* ***** ********* **********...