Siteye yüklenen görselleri içeren konular sonrası firewall tarafından engellenmemiz

hasgal

Yeni üye
bu bu sürekli banlanma olayını çözdüm. tam olarak aslında ip ban değil cihazı banlıyor. ben konu açmıştım. konu açarken imgbb'den falan değil siteye yükledim görselleri. siteye yükledim diye benim konuya girince banlanıyom . ip değiştirip shift f5 yapınca anca öyle giriyor siteye. böyle bir bug var site de. görselleri tohumsuza yüklerseniz eğer o konudan çıkınca banlanıyorsunuz otomatik olarak. denemek isteyenler için konumun linki aşağıda arkadaşlar;

https://www.tohumsuz.com/threads/İlk-grow-odamı-kuruyorum.27217/

104 kişi görmüş kardeşlerimin hepsi sanırım ip ban yedi bu bugdan dolayı 24 saat sonra siliniyor girebiliyorsunuz tekrar.

Retroman

Yeni üye
Konuyla alakasız ama yüklenen resimler zamanla siliniyor site uzantılı olsa dahi, hangi siteyi kullanmamız gerekiyor yükleme yaparken bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim

hasgal

Yeni üye
açtığın konu biraz garip gelirse moderatörler konuyu kaldırır yada kilitler kanka

kanka bence garip değil bug var. tohumsuza yüklenen görseller yüzünden insanlar ip ban yediklerini veya vpn sorunu olduğunu sanıyor. son 1 haftadır forumda baya aktifim. 3 kişi daha bu sorun ile can çekişiyordu. sorunun nereden geldiğini buldum ve rapor etmek istedim.

Hoca666

Müptezel
kanka bence garip değil bug var. tohumsuza yüklenen görseller yüzünden insanlar ip ban yediklerini veya vpn sorunu olduğunu sanıyor. son 1 haftadır forumda baya aktifim. 3 kişi daha bu sorun ile can çekişiyordu. sorunun nereden geldiğini buldum ve rapor etmek istedim.
Kanka bende de

"www.tohumsuz.com ana makinesine erişim reddedildi"​

Diye yazı cikiyo. Bu üçüncü VPN. Nedenini çözemedim. Resim bı kez yüklemiştim olabilir aslında. En son da emoji bırakmıştım kaydetmeden gir çık yapmıştım. Ondan mı bilmiyorum. Çözemedim yani de adminler bilgi verirse sevinirim.

hasgal

Yeni üye
Kanka bende de

"www.tohumsuz.com ana makinesine erişim reddedildi"​

Diye yazı cikiyo. Bu üçüncü VPN. Nedenini çözemedim. Resim bı kez yüklemiştim olabilir aslında. En son da emoji bırakmıştım kaydetmeden gir çık yapmıştım. Ondan mı bilmiyorum. Çözemedim yani de adminler bilgi verirse sevinirim.
Aynı hatayı alıyordum kanka tamamen görsellerle alakalı

nasa

Doktor
tor browser kullanıyorum ve böyle bir sorun hiç yaşamadım vpn ile bağlananlarda oluyor bu durum opera ile bağlandığımda bu sorunu sıkça yaşıyorum. kullandığınız vpnlerın ipleri toplu bir havuzdan geliyor ve bir çok üye vpn kullanarak bağlanıyor üyeler ip ban yediğinde o ip nin uzunca bir süre siteye erişimine izin verilmez bundan kaynaklı yaşanan sorun görsellerle alakalı bir durum olsa zaten ayda bir veya iki ayda bir sitenin altyapısı güncelleniyor bu sorun yok edilirdi

hasgal

Yeni üye
tor browser kullanıyorum ve böyle bir sorun hiç yaşamadım vpn ile bağlananlarda oluyor bu durum opera ile bağlandığımda bu sorunu sıkça yaşıyorum. kullandığınız vpnlerın ipleri toplu bir havuzdan geliyor ve bir çok üye vpn kullanarak bağlanıyor üyeler ip ban yediğinde o ip nin uzunca bir süre siteye erişimine izin verilmez bundan kaynaklı yaşanan sorun görsellerle alakalı bir durum olsa zaten ayda bir veya iki ayda bir sitenin altyapısı güncelleniyor bu sorun yok edilirdi

üstadım ben hiç vpn kullanmadan giriyorum normalde. ana ip adresimde banlandı. yurtdışında yaşıyorum. konuya girince bazen görsellerden bazıları açılmıyor. o zaman %100 erişim reddedildi hatası alıyorum. aslında tam olarak ip ban yemiyoruz çünkü ilk sefer telefondan girebiliyorken bilgisayardan giremedim

https://streamable.com/x6d2ns burada bug ile ilgili video çektim üstadım. vpn değiştirip shift f5 (çerezleri yeniden yükleyerek) siteye sorunsuz giriş yapılıyor. en iyisi Tor gibi browserlar kullanmak olacaktır.

casperalive

Kıdemli Üye
siteye cep telefon(ıphone6) ile önceden giriş yapabiliyordum vpn ile şimdi ise site acılmıyor bilgisi olan var mı

Hoca666

Müptezel
Bende yine hata vermeye başladı. Var bı sorun . VPN ile girdiğinde mesela Almanya üzerinden bı sure girişe izin veriyo. Sonra hata veriyo. Konum değiştirince bı sure daha düzgün gidiyo ama sonra yine hata veriuo ve iki konumu da kullanamiyorsun bı sure sonra.

hasgal

Yeni üye
Bende yine hata vermeye başladı. Var bı sorun . VPN ile girdiğinde mesela Almanya üzerinden bı sure girişe izin veriyo. Sonra hata veriyo. Konum değiştirince bı sure daha düzgün gidiyo ama sonra yine hata veriuo ve iki konumu da kullanamiyorsun bı sure sonra.

kanka firewall engelliyor bizi. heralde sende sık sık konu geziyorsun. siteye yüklenen görseller ile bağlantısı var.

siteye cep telefon(ıphone6) ile önceden giriş yapabiliyordum vpn ile şimdi ise site acılmıyor bilgisi olan var mı

konu gezerken siteye yüklenen görsellere denk gelmiş olabilirsin kanka ip ban değil ip'e ait cihazı banlıyor.

Hoca666

Müptezel
kanka firewall engelliyor bizi. heralde sende sık sık konu geziyorsun. siteye yüklenen görseller ile bağlantısı var.

konu gezerken siteye yüklenen görsellere denk gelmiş olabilirsin kanka ip ban değil ip'e ait cihazı banlıyor.
Valla kanka sık giriyorum siteye evet. Niye oluyor çözemedim. Ya da en azından çözümünü bulamadim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ******** ** *
    +1
  • NewGardener NewGardener:
  • Melez Melez:
    +1
  • Melez Melez:
    ***** **** ******** **** ***** ******* ******* ** *
  • Emmy Emmy:
  • Melez Melez: