Size ilk grow denememden bahsedicem

Jamal

Üye
Kankalar herkese selam
90x90 kabin
400w fullspectrum led
13 l bez saksi
2 havalandırma bi içeri bi dışarı
Vantilatör
Nem makinesi
Biobizzin gubreleri ivir zivir derken başladık
Suan 20. günündeyiz ışıklar mesafe 60 65 cm arası sicaklik 28c 32c arasi nem 40 uzeri gecen carsamba ilk gubrelerini verdim
Ak48 tohumlarim
Görüş ve önerilerinizi sorularınızı yada benim sorunlarimi iletebilirsiniz

S

silas

Guest
Selam. Hayırlı olsun. Aşırı yoğunuz iş güç, en geç 1-2 günde dönüş yapmaya çalışıyoruz. Resimlerin çözünürlüğü çok düşük kanka, eyer yaprakların üzerinde gördüklerim su damlacığı değilse, sarı küçük nokta nokta sık benekler ise ph problemin var, mutlaka ph ölçmeni tavsiye ederim, bitkinin besinleri optimum seviyede alabilmesi için ph 6,2-7 ayarlaman gerek. Bunun yanında powdery mildew dediğimiz mantar küf hastalığıda olabilir, bu da çok yüksek ihtimal. Bitkilerine yakın başka bitkilerde besliyor musun yada oda da başka bitkiler var mı ? Mutlaka yüksek çözünürlükte resim çekip beni etiketle konuya @silas34 şeklinde. Bakalım o lekeler neyin nesiymiş.
Cop led sistemler çok ısı üretir, 28 dereceden sonra büyüme çok yavaşlar durur, 31-32 derecelerden sonra bitkiye ciddi zararlar verirsin. sıcaklığı düşürmek için hava sirkülasyonunu arttırabilir, sisteme nem makinası ekleyebilir, ışığı bitkilere sıcaklık vermeyecek şekilde 15-20 cm kadar yukarı alabilirsin. Ayrıca tohumların photoysa en az 18 lt saksı tercih etmen gerekirdi, autoysa 12lt. Dumanın bol olsun

Jamal

Üye
Sprey seklinde calmag uygulamistim resmi cekmeden önce su damlacıkları dedigin gibi bir leke problemim yok ph surekli kontol ediyorum saksilarimi yukselticem aklımda nem makinem de var ışığı dediğin gibi birazdaha yukari alicam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
  • kralartur01 kralartur01:
    +1
  • gecemavisi gecemavisi:
    dready** *** *******
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** **
  • L Lim10hej:
    ** **** ********** ******** *********** dready** * ** ********** ***********
  • L Lim10hej:
    **** ****** ***** ***** ** ***** ****** ******* ****** *** *** * ********* **** **** ****** dready***
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
  • L Lim10hej:
  • L Lim10hej:
    ********** dready ***** **
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
    **** ****** dready* ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    dready**********
    +1