Solucan-Yarasa gübresi

Rolling

Üye
Arkadaşlar selamlar ilk growuma başladım şu günler benim için biraz sancılı geçsede biraz araştırmayla çözüyorum genelde. Maaliyet olarak düşük bir bütçem olduğu için bazı şeylerden kısmam gerekiyor aslında soracağım soru basit. Ppm ölçerim var. Elimde de şuan solucan ve yarasa gübresi var tohumdan hasata kadar gelişim döneminde solucan gübresi çiçeklenme döneminde de yarasa gübresi kullanarak bu ilk growumu sorunsuz tamamlama şansım var mı?

Bigbut

Müptezel
Kullandığım uyguladigim bişey degil fakat forumda kullanan ve hasat alan dostlarımız var.
Kisa surede yesillendirirler konuyu.
Hayirli olsun bu arada.

Rolling

Üye
Kullandığım uyguladigim bişey degil fakat forumda kullanan ve hasat alan dostlarımız var.
Kisa surede yesillendirirler konuyu.
Hayirli olsun bu arada.
Teşekkür ettim kanka ben dayanamayım biobizz grow ve bloom aldım az önce :D top mix vardı bir de ama şimdilik dursun dedim ilerleyen dönemde bakacağım tekrar

Bigbut

Müptezel
Biocanna var organik bu biobizz bilmiyorum da bi ise yaramiyor sanki.
Yeni baslayan arkadaslara oneriyorlar genelde ama dedigim gibi.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka bende ekim yaptım. 20 kg solucan gübrem vardı 4 tane 19 litre saksıya bölüp karıştırdım. Toprağın alt 2-3 cmlik katmanınada yarasa gübresi serdim biraz. Biobiz seri gübrem var seninkilerden kullanmıyorum şimdilik yanma riski olmasın diye çünkü solucanı fazla koydum toprağa

OttoMan347

√SEFİR√
Solucan gübresi ve callmag ile veg dönemini atlatırsın. Callmag yapımı forumda var bütcen yoksa vegi callmagsız atlatamazsın. Çiçekte yarasa gübresi fosfor ihtiyacını giderecek sadece potasyumu elindeki gübrelere bakarak içeriklerinde varsa ayarlarsın yoksa muz kabuğu gübresi yapıp potasyumu da öyle tadarik edersin. Fakat en önemli husus sentetik gübre ile organiği karıştırmaman olacak. Sentetik gübrelerde parçalanmış besinler vardır ve sentetik topraktaki faydalı mantar ve bakterileri etkisiz kılıyor sonrasında organik kullanmak istediğinde besinleri parçalayacak organizmalar olmadığından kökler enzimleyemiyor ve bitki beslenemiyor. Bu mantığı kavrayıp kenevir bitkisinin hangi dönemde hangi besinleri istediğini araştırıp öğrenmeli ve bütceni de hesaplayarak ona göre gübre tedarik etmen gerek. Önceliğin hangi besinleri istediğini öğrenip ona göre gübre almak veya yapmak olsun. Eğer ekim yapmadıysan iyice araştır ve besinleri hazırlayıp tohumunu patlat

Rolling

Üye
Solucan gübresi ve callmag ile veg dönemini atlatırsın. Callmag yapımı forumda var bütcen yoksa vegi callmagsız atlatamazsın. Çiçekte yarasa gübresi fosfor ihtiyacını giderecek sadece potasyumu elindeki gübrelere bakarak içeriklerinde varsa ayarlarsın yoksa muz kabuğu gübresi yapıp potasyumu da öyle tadarik edersin. Fakat en önemli husus sentetik gübre ile organiği karıştırmaman olacak. Sentetik gübrelerde parçalanmış besinler vardır ve sentetik topraktaki faydalı mantar ve bakterileri etkisiz kılıyor sonrasında organik kullanmak istediğinde besinleri parçalayacak organizmalar olmadığından kökler enzimleyemiyor ve bitki beslenemiyor. Bu mantığı kavrayıp kenevir bitkisinin hangi dönemde hangi besinleri istediğini araştırıp öğrenmeli ve bütceni de hesaplayarak ona göre gübre tedarik etmen gerek. Önceliğin hangi besinleri istediğini öğrenip ona göre gübre almak veya yapmak olsun. Eğer ekim yapmadıysan iyice araştır ve besinleri hazırlayıp tohumunu patlat
Ekim yaptım dün topraktan çıktı. Biobizz grow ve bloom siparişi verdim. Calmag ne tam olarak bilmiyordum önemli bir şey olduğunu öğrenmiş oldum. Yapımına bakıyım şimdi

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka söylediğine göre biobizdemi kullanamayız?

OttoMan347

√SEFİR√
Organik kanka. Lakin sıvı gübre olarak hepsini kattıysan diye emin olmak adına sordum. Yakmayalım yavrucakları. İlk denemem valla niye yaptım onuda bilmiyorum :D
Her gübre farklı kanka söylememe gerek yok bitkinin hangi dönemde hangi besini aldığını bilip ona göre alacaksın gübreleri hangi gübreyi kullanıyorsan da nekadar vereceğini öğrenip öyle vereceksin bukadar basit :D

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Her gübre farklı kanka söylememe gerek yok bitkinin hangi dönemde hangi besini aldığını bilip ona göre alacaksın gübreleri hangi gübreyi kullanıyorsan da nekadar vereceğini öğrenip öyle vereceksin bukadar basit :D
Kanka soruyu yanlış sordum heralde. Katı gübre solucan ve yarasa var toprakta. Organik olan biobizlede takviye yapabilirmiyim olacaktı soru pardon :)

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka soruyu yanlış sordum heralde. Katı gübre solucan ve yarasa var toprakta. Organik olan biobizlede takviye yapabilirmiyim olacaktı soru pardon :)
Solucan gübresi azot içeren gübre kanka katı solucan gübresi + callmag veg dönemi için yeterli olur zaten takviye biobiz ile uygundur tabiki kullanabilirsin. Sadece gerekli besini gerektiği zamanda ve miktarda ver

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Tamam kankam kralsın teşekkür ederim. Yaprakları takipteyim. Sıvı gübreyide tablonun yarısının altında veriyorum. Sağolasın bol growlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • P Peçetedelensperm:
    hahahahahahahaha ********* ********** ********* ******* **** *** ** hahahaha
  • M Mamba70:
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ******* **
  • M Mamba70:
  • Tarzan450 Tarzan450:
    hahahaha ****** **
  • Tarzan450 Tarzan450:
  • M Mamba70:
  • C Cptmywe:
  • C Cptmywe:
    +1
  • M Mamba70:
    ********** ** *** **
  • C Cptmywe:
  • Tarzan450 Tarzan450:
    ** **** ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Tarzan450 Tarzan450:
    *** ****** ******* **** ***** ********** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ****** ******** ***** **** ***** ***** hahahaha**** ** *** **
  • I ıssızmüptezel:
  • I ıssızmüptezel:
    hahahaha *** ** ********** ** ********** ****** hahahaha **** ******** hahahaha** ******* **** *** *** ** ****** ******
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    *** *** ******* ******* **** ****** *** ***** **** **** *** ****** ******** ***
  • I ıssızmüptezel:
  • İstanbul İstanbul:
  • I ıssızmüptezel:
  • I ıssızmüptezel:
  • I ıssızmüptezel:
    ***** hahahaha**** ******* *** **** ****
  • I ıssızmüptezel:
    **** ******** *** hahahaha*** ***** ** ****** ******* ******
    I ıssızmüptezel: **** ******** *** hahahaha*** ***** ** ****** ******* ******