Solucan-Yarasa gübresi

tricomsal

Yeni üye
Solucan gübresi ve callmag ile veg dönemini atlatırsın. Callmag yapımı forumda var bütcen yoksa vegi callmagsız atlatamazsın. Çiçekte yarasa gübresi fosfor ihtiyacını giderecek sadece potasyumu elindeki gübrelere bakarak içeriklerinde varsa ayarlarsın yoksa muz kabuğu gübresi yapıp potasyumu da öyle tadarik edersin. Fakat en önemli husus sentetik gübre ile organiği karıştırmaman olacak. Sentetik gübrelerde parçalanmış besinler vardır ve sentetik topraktaki faydalı mantar ve bakterileri etkisiz kılıyor sonrasında organik kullanmak istediğinde besinleri parçalayacak organizmalar olmadığından kökler enzimleyemiyor ve bitki beslenemiyor. Bu mantığı kavrayıp kenevir bitkisinin hangi dönemde hangi besinleri istediğini araştırıp öğrenmeli ve bütceni de hesaplayarak ona göre gübre tedarik etmen gerek. Önceliğin hangi besinleri istediğini öğrenip ona göre gübre almak veya yapmak olsun. Eğer ekim yapmadıysan iyice araştır ve besinleri hazırlayıp tohumunu patlat
Kanka MUZ KABUĞU Gübresinin tarifi nasıldır bulamadım forumda

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka organik gübre ile kimyasal birlikte verilmez demişsin. Bende big bud ve over drive var. Bio bloom ile birlikte veriyodum. Ayrı ayrı sulamada tabi bu. Yanlış mı diyosun?
Kimyasal gubre ile başlayıp bir sure sonra dogal gubreye gecmek sıkıntı olur kanka kimyasal bir süre sonra topraktaki faydali bakteri ve mantarların etkisiz hale gelmesini sagliyor bu faydaların asıl gorevi topraktaki besinleri parçalayıp bitkinin almasını saglamak. Bunlar etkisiz hale gelince dogal gubre verdiginde besinler parcalanmiyor bitki alamiyor. Kimyasal oyle değil zaten hazır parçalanmış besin iceriyor

Hoca666

Müptezel
Kimyasal gubre ile başlayıp bir sure sonra dogal gubreye gecmek sıkıntı olur kanka kimyasal bir süre sonra topraktaki faydali bakteri ve mantarların etkisiz hale gelmesini sagliyor bu faydaların asıl gorevi topraktaki besinleri parçalayıp bitkinin almasını saglamak. Bunlar etkisiz hale gelince dogal gubre verdiginde besinler parcalanmiyor bitki alamiyor. Kimyasal oyle değil zaten hazır parçalanmış besin iceriyor
Anladım kanka. Valla bu big bud ile over drive'i ne zaman versem bitki sarardı zaten. :)) bloomla birlikte verdim ondan anlasilan

Son düzenleme:

Hoca666

Müptezel
Bigbud çiçeğe girince başlanıyor overdriwe çiçeğin son 2 haftası veriliyor. Overdriweı verirken bigbud kesiliyor ikisi birlikte kullanılmaz
Yok aynen. Ben kimyasal ile organikleri karisik veriyodum. Ne zaman kimyasallara başlasam bitkiler sararmaya başlıyordu az az koymama rağmen. Ondan mı acaba dedim.

veg döneminde 2 kere güvercin gübre şerbeti 2 3 kerede sensi grow gübresi kullandım litre bası 4ml. çiçeklenmeye almadan önce call mag verdim güvercin gübresinden kaynaklı sararmalardan ötürü bitki çok güzel toparladı kendini. şuan sömekteler big bud olmadıgı için toz yarasa gübresi tedarik ettim. sensi bloom enzym verdim sömekler biraz kendini gösterdi toprağın üzerine 2 3 yemek kaşığı toz yarasa gübresi yaydım. ilk sulamasınıda sensi bloom ve enzimle yaptım. arkasına sade su ve carboload verdim. arkasına tekrar bloom ve enzim verdim. sade su gittim. sömeklenme üzerine 10 15 gün geçti bugün tekrardan toprağa yarasa gübresi yaydırdım biraz karıştırdım bundan sonraki 2 sulamayı boş yapmayı düşünüyorum. bitkinin şuan keyfi yerinde gibi ben çok memnunum. konusu açılmışken deneyimimi paylaşmak istedim.

? tek soru işaretim ? : daha önce big bud ile sömeklerin nasıl şiştiğini deneyimlemiş biri olarak yarasa gübresi sömek gelişiminin hakkını verebilecekmi ?

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
veg döneminde 2 kere güvercin gübre şerbeti 2 3 kerede sensi grow gübresi kullandım litre bası 4ml. çiçeklenmeye almadan önce call mag verdim güvercin gübresinden kaynaklı sararmalardan ötürü bitki çok güzel toparladı kendini. şuan sömekteler big bud olmadıgı için toz yarasa gübresi tedarik ettim. sensi bloom enzym verdim sömekler biraz kendini gösterdi toprağın üzerine 2 3 yemek kaşığı toz yarasa gübresi yaydım. ilk sulamasınıda sensi bloom ve enzimle yaptım. arkasına sade su ve carboload verdim. arkasına tekrar bloom ve enzim verdim. sade su gittim. sömeklenme üzerine 10 15 gün geçti bugün tekrardan toprağa yarasa gübresi yaydırdım biraz karıştırdım bundan sonraki 2 sulamayı boş yapmayı düşünüyorum. bitkinin şuan keyfi yerinde gibi ben çok memnunum. konusu açılmışken deneyimimi paylaşmak istedim.

? tek soru işaretim ? : daha önce big bud ile sömeklerin nasıl şiştiğini deneyimlemiş biri olarak yarasa gübresi sömek gelişiminin hakkını verebilecekmi ?
Mikoriza kullansaydin hakkink bigbud kadar verirdi. Simdi de okadar vermese de şişmesine yardimci olacak. Fosfor gubrelerinin ham maddesi sonuçta:)

suan tam zamanı ama pahalı biraz uyguluma nasıl oluyor birde bu kadar para verilmeden farklı uygun fiyatlısı varmı bilgim yok.

biraz arastırdım bir fikir olustu ama bende canna rhizotonic var aynı işlevi mi görüyor acaba.

son yaptığım sulamadan sonra yarasa gübresi serüvenim sona ermiştir, daha da kullanmam çok kötü kokuyor.

Son düzenleme:
Knkm yarasa gübresi hakkında beni biraz aydınlatsab outdor yapiorm güvercin şerbeti şeker gübresi ile veg geçirdik somekte 3. Hafta iki kere yarasa verdim katıydı serbet yaptım bunu hasat edene kadar yapabilirmiyim veya ek olarak ne verebilirim somek şişirmek için
Bende bekliyorum cevabı kanka aynı şeyleri bende uyguladım en son sıvı yarasa verdim güzel oranda elimde birde aptus PK gübresi var bunu da ileri günlerde versemmi bilemedim.

Duran Emmi

Yeni üye

kanka güvercin şerbetini 1 litrete 4ml mi verdin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
  • kralartur01 kralartur01:
    **** **
  • kralartur01 kralartur01:
    dready *********** ** ********** *** ******
  • A AmanBee:
    ********* ****** dready***
  • A AmanBee:
    dready**********
  • A AmanBee:
    dready**********
  • A AmanBee:
    dready**********
  • A AmanBee:
    *********** ******* **** ****** *** ********* ****** ***** *** ********* * **** ** ** *** ****** ****** dready** *** ********** ****** *** ****
  • A AmanBee:
    *** ***** ********* **** *** ******* ** ******** ** ******* ** *********** ******** **** *********** ******* **
  • A AmanBee:
    dready**********
  • deyorke deyorke:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • deyorke deyorke:
    ******** ***** *** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ** ***