Sorun ne acaba ?

MasterOf

Member
Selamin aleykum agalar, otomatik ww lerim 50.gununde, hepsine ayni tarifeyi uyguluyorum ama bi tanesinde problem var fotograflari birakiyorum. Bu durum neden oldu ve buna bu saatten sonra ne yapmaliyim bi onerisi olan varmi ustadlar

20201017_132030.jpg
20201017_132050.jpg

Grauwolf

Active Member
Rüzgar vuruyormu? Işığı iyi goruyormu? Havalandırma yeterlimi. Aşırı gübre ve sulama yapmıyorsun umarım.

Blueberry

Stay High
Yönetici
Toprak kurumadan su verme bitkinin yaprakları biraz susuzluk belirtisi göstersin ondan sonra ver.

kubat

Member
pH sorunu da var gibi görünüyor. Aşırı sıcak ya da fazla sulama belirtileri var. Kesin bir şey söylemek zor.

MasterOf

Member
pH sorunu da var gibi görünüyor. Aşırı sıcak ya da fazla sulama belirtileri var. Kesin bir şey söylemek zor.
Hepsine ayni muammeleyi yapiyorum sorun cikaran bu oldu. Acaba ozel ilgimi istiyo :) balkona koysam gunes alamicak, kesip icsem kafa yapmicak. Bunun icin nasil bi yol izlemeliyim bilmiyorum

silas34

Moderator
Yönetici
Aşırı ve sık sulama yapmışsın. Havalandırma sirkülasyonunu arttır. 2 günde 1 sulama yapıyorsan 4-5 günde 1e çıkar. Toprağı 3-4 cm parmağınla kaz eyer toprak nemli ve ıslaksa asla su verme. Grow gübresi yerine tamamen bloom gübresine geç. Bitki çok stres çekmiş bir süre sal bitkiyi strese sokma. Budama kaynaklı mı yoksa fenotipten dolayı mı böyle cılız kalmış bilemedim ama çok eziyet çekmiş. Bol hasatlar