SOUR DİESEL PHOTO 3X İLK GROW (53.gün çiçeklenme için ne kadar daha beklemeliyim )

paşastyle

Yeni üye
90.90.180 ZEUXE KABİN
nem makinesi
330mküp cıkış fanı karbon filtre 180mküp giriş fanı
küçük aspirator
300wat cobled + 120W QB SAMSUNG LED
toprak torf ve perlit karışımı
nem ısı ölçer
gübre daha almadım biobizz in urunlerini alacagım fakat hangilerini alacagım konusunda tereddutteyım yardımlarınızı bekliyorum
tohumlar bir gun suda bekleddi hala mendil arasındalar filizlenme için
ph düşürücüde bellisimo die bir ürün satın aldım bunu daha önce kullanan var ise bilgi verirmi ph ölçer almadım satın su kullanıp öle düşürecegm gerekli olur ise şimdilik böle ekipman da eksik gördüğünüz var ise yazın temin edeceğim.
ilk 14gün sadece cfl ampuller yeterli olurmu ledleride açmalmıyım?
biobizz gübreleride aldım keseye gore :)
cal mag
bio grow
bio bloom
top max
alg mic humik fulvil asit
53 günden güncel. https://imgyukle.com/i/NKhAhp https://imgyukle.com/i/NKiE2n

çiçeklenme için kaç gün daha beklemeliyim üstte kalan büyük fan yaraklarından bazılarını aldım daha fazla yaprak almalımıyım son iki sulamada farkettim kuyu suyu kullanıyorum ph i gübreeden önce ayarlıyodum yanlış yapmışım bu zamana kadar şimdi gübrelerden sonra baktıgımda ph 6.8 cıkıyor ve ölece suluyorum tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum @Gus @Kanka @Aguş

Son düzenleme:

pineappleexpress

Kıdemli Üye
ph ölçersiz iş yapma derim. 6-6.6 arası ph olan su bulursan gübreye başlayana kadar o kullanılır ama sonrasında ph düşürücü-yükseltici ve ph ölçer olmazsa sıkıntı yaşaman muhtemel. ayrıca sakın sarı ph ölçerlerden alma kanka.

salınımlı ufak bi vantilatör ile hava sirkülasyonu ve titreşim sağlarsan dallar kuvvetlenir kalınlaşır. kalın dal demek daha iyi sömek diyor genelde ustalar.

baş verdikten 1 hafta-10 gün sonra coblede geçebilirsin 60 santimden falan. bu noktada tohumun stiva mı indica mı, photo mu auto mu durumuna göre kabin boyun biraz kısa olabilir..

paşastyle

Yeni üye
ph düşürücü aldım bide kagıtlardan aldım growkentten ph ölçmek için vantilator olarakda kucuk masa ustu usb vantilerden var belki kucuk olabılır ama daha buyuklerıde benım kabıne buyuk olacak olmadı bırtane daha bunlardan ilave edeceğim 300 wat cobled i 10gun sonra direk calıştırsammı yoksa 150 ile başlayıp çiçeklenmede300 yapsam tohum satıva buarada ıyı lsd yapıp boyu kısa tutmam gerekecek bakalım ilk dneyımde insallah başarılı olucam :) aldıgım gubrelerde de calmag kullamıöı gözukmuyor ne zaman başlamalıyım
hee bide son kafama takılam kanka bu gubrelerı aynı hafta da 3 gubre falan verıyoruz ya bunların hepsını karıştırıp aynı suda mı vermelıyım yoksa ayrı ayrımı bırgun calmag sonra bırgun bloom falan eyvallah kanka bu arada

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka hayırlısı olsun.
ph kağıdı sarı ölçerden iyi valla.
o yeter de dönüş mekanizması yoksa stres yaratabilir sürekli aynı yönden rüzgar alması.
saksı 30 cm desek ışık kendi bi 10cm vardır, 20-30 cm yukarıdan pay bıraksan, çiçeklenmede 45cm mesafe .lsa50-60 m geçirmemek lazım bitkiye kanka. lst şart. fem/photo ise topping de yapabilirsin. edit: fem demişsin zaten. topping ve lst uygula kanka
calmag 10-12. günden itibaren 2 sulamada bir boş sularken 1lt suya 2ml olabilir kanka.
kanka birlikte veriyosun gübreyi. birini suya ekle, karıştır, sonra diğerini ekle. sadece 1 sulma gübreli, 1 sulama ph ayarlı boş su. o suya calmag ekle bir tek elinde varsa.
ışığı da 1 hafta-10 günlükken 300 ver kanka 60 santimden falan.

paşastyle

Yeni üye
selam kankakalar ilk gow gerçekten heyecanlı artık tpraktan filizlendiler 2gün oldu şuanda bardak kadar küçük saksılardalar ne zaman buyuk saksıya almalıyım tohumlar photo sativa genetikte 3 litrelik saksıya alıp sonra 18lik mi yapsam yoksa direk bardaktan 18lik saksıya mı alsam.

paşastyle

Yeni üye
selam dostlar şuna bi el atın bugun 5.gunundeler bu zamana kadar cfl yaktım 2 adet 300wat cobled im var onlarıyakmaya başlasammı yoksa hala cfl devammı şu saksı olayına takığım hala 3lt saksı sonra mı 18 yoksa burdan direk 18 emi alayım
sıcaklık ısıklar acıkken 28 29 kapalı iken 17 18 nem 80 90 tutuyorum

paşastyle

Yeni üye
1.hafta 29.01.2021
1 hafta gecti ama gelişim yavaş sanki ne yapmalıyım
10.günden sonra calmag ve humik asit başlamayı düşünüyordum?
3 gunde bir 50 60 ml ph sysrlı su verdim
işik acık iken sıcaklık 27 29 arası nem 80 90
ısık kapalı iken sıcaklık 16 18 arası nem 80 90

Hausted

Üye
Kanka anladığım kadarıyla daha büyük saksıya almamışsın zamanı da gelmemiş zaten ancak torf toprak demişsin bilinen markaların dışında diye düşünüyorum bu iş için özel yapılmış toprakları her zaman tercih etmelisin ama imkan yoksa daha fazla perlitle desteklemen senin için daha iyi olur.
Işık mesefen nedir?

paşastyle

Yeni üye
kanka bütçe durumu malum bitbest 5.1toprak var hepsi burada da onu alıp 10lt perlit ve 20lt torf karıştırdım

paşastyle

Yeni üye
https://imgyukle.com/i/LkxbW8 hafta içinde1lt suya 1ml humik asit ve1ml calmag ikisine paylaştırdım sonra 1lt su boş paylaştırdım 3gun sonra felan.90lık zeuxe kabin satın aldım ona gecirirken bitkileri tepe taklak ettik tekrar yerine koyduk son durumları ekledim. bu hafta grow gubre vermeye başalayımmı birisinde yapraklarda 2 3 sarı nokta var nedir bilemedim bu ilk grow epey kanlı gececek anlaşılan bakalım yorumlarınızı beklerim.

Son düzenleme:

paşastyle

Yeni üye
3.hafta 22.gün güncell
https://imgyukle.com/i/LxzT46 1lt ph ayarlı boş sulama yaptım iki bitki için 4gün sonra toprak tamamen kurudugunda 1lt ph ayarlı suya 2ml grow 1ml humikfulvik asit 2ml calmag 0.5 alg mic ile sulama dün itibari ile manitaları yatırdım eğitim sart diyerek bakalım nasıl tepkiler gelicek önümüzdeki hafta topping yapmayı düşünüyorum

paşastyle

Yeni üye
6.hafta

ilk haftalar buyumediler die tribe girmiştim ama şimdi durumları iyi gibi sagdaki kıza iki kez topping yaptım soldaki kıza suan için birkez yaptım önümüzdeki hafta bitdaha yapıcam ortadaki kız yaklaşık 3 hafta geriden geliyor ona lst ve topping yapmadım daha onada bu hafta içi topping yapmayı planlıyorum ona bir kere topping yapmayı planlıyorum aradaki 2 3 haftayı kapatması için gübreleme olayınıda 1lt suya 2ml grow 1ml bloom 2ml humik 1.5 alg mic 3 kez böle suluyorum sonra calmag lı sulama yapıyorum sizce daha ne kadar durmalı çiçeklenmeye gecmek için gelişim nasıl tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa.

Son düzenleme:

paşastyle

Yeni üye
53 günden güncel. https://imgyukle.com/i/NKhAhp https://imgyukle.com/i/NKiE2n

çiçeklenme için kaç gün daha beklemeliyim üstte kalan büyük fan yapraklarından bazılarını aldım daha fazla yaprak almalımıyım son iki sulamada farkettim kuyu suyu kullanıyorum ph i gübreeden önce ayarlıyodum yanlış yapmışım bu zamana kadar şimdi gübrelerden sonra baktıgımda ph 6.8 cıkıyor ve ölece suluyorum tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum @Gus @Kanka @Aguş

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ******* *** ***** ********* * ******** ***** ********* ********* *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** ***** ********* *** ******** * ***** ******* ***** ** ****** ***** *** ***** **** ******** ****** **** ** ***** ****** ** ********* ********* ******* ****** ******* ******** ********* **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • N nicozaniolo:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ** ********** *** **** ****** **** ***** ***** ********** *** ** dready**** ****** ******** *** **** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** dready ***** ********* ********** ********** ******** ***** ******* *** ***** ***** **** dready* ** ********* ** ****** *** dready* ****** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready ***** ********* ********** ********** ******** ***** ******* *** ***** ***** **** dready* ** ********* ** ****** *** dready* ****** ********* **** ***** ******* *********
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ******** **** ******** ********* **** ** ** **** ******* ********