Space Kek tarifi

sicario

Üye
Selamlar kankalar. Space kek tarifini çok aradım. Ekside buldum bi tarif (atlantis adlı kullanıcı) Burada paylaşmak istedim. Yapan deneyen kankalar deneyimlerini aşağıda bırakabilirse diğerleri faydalanabilir.

malzemeler:
200 gr. un
3 su bardağı süt
2 yumurta
2 su bardağı şeker
1/2 bardak pudra şekeri
150 gr. beyaz tereyağ
4-5 gr. haşhaş tohumu
1 bütün elma rendesi, az kakao ya da çay, limon

haşhaşı yakıp tereyağına ekleyip ezerek yağı yumuşatın. yumurta, şeker ve sütü çırpın, yağa yavaş yavaş yedirin. unu da azar azar karışıma yedirerek ekleyin. isteğe göre elma rendesi, demlenmiş çay suyu veya kakao ile yarın limon kabuğu rendesi de koyun. hamur kek hamuru kıvamına gelince üzerini örtün ve fırını ısıtın. yağlanmış kek kalıbına 5-10 dakika dinlendirilmiş karışımı döküp 200 derecede 30 dakika pişirin.

1 su bardağı un = 140 gram
1 su bardağı şeker= 200 gram

Ea64

Üye
haşhaş olayını bilmiyorum ama sigaradan yapımı
250 gr tereyağı
5 gr öğütülmüş sigara
çay poşeti veya temiz maske ilede süzebilirsiniz ben öyle yapmıştım

5 gr sigarayı 45 dakika fırında 120 derece sıcaklıkta pişiriyorum yanlış hatırlamıyorsam thc a nın thc ye dönmesi için
daha sonra benmari şeklinde 250 gr tereyağını tencerenin içindeki cam kabın içinde eritiyorum eridiktan sonra , 5 gr 45 dk pişen sigarayı direk atıyorum içine.
benmari şeklinde 4 saat kaynatıyorum ama su buharlaşıpda azaldıkça üzerine sürekli su takviyesi yapıyorum. 4 saatin sonunda yağı süzgecin içinden geçiriyorum otlar süzgeçte kalıyor onlar çöpe kalan yağ bizim kafası cayır cuyur.
Kesinlikle tavsiye

99Grind

Üye
haşhaş olayını bilmiyorum ama sigaradan yapımı
250 gr tereyağı
5 gr öğütülmüş sigara
çay poşeti veya temiz maske ilede süzebilirsiniz ben öyle yapmıştım

5 gr sigarayı 45 dakika fırında 120 derece sıcaklıkta pişiriyorum yanlış hatırlamıyorsam thc a nın thc ye dönmesi için
daha sonra benmari şeklinde 250 gr tereyağını tencerenin içindeki cam kabın içinde eritiyorum eridiktan sonra , 5 gr 45 dk pişen sigarayı direk atıyorum içine.
benmari şeklinde 4 saat kaynatıyorum ama su buharlaşıpda azaldıkça üzerine sürekli su takviyesi yapıyorum. 4 saatin sonunda yağı süzgecin içinden geçiriyorum otlar süzgeçte kalıyor onlar çöpe kalan yağ bizim kafası cayır cuyur.
Kesinlikle tavsiye
deneyimleyen var mı? tereyağını doğru yapma yöntemi bu mudur?

nasa

Doktor
Selamlar kankalar. Space kek tarifini çok aradım. Ekside buldum bi tarif (atlantis adlı kullanıcı) Burada paylaşmak istedim. Yapan deneyen kankalar deneyimlerini aşağıda bırakabilirse diğerleri faydalanabilir.

malzemeler:
200 gr. un
3 su bardağı süt
2 yumurta
2 su bardağı şeker
1/2 bardak pudra şekeri
150 gr. beyaz tereyağ
4-5 gr. haşhaş tohumu
1 bütün elma rendesi, az kakao ya da çay, limon

haşhaşı yakıp tereyağına ekleyip ezerek yağı yumuşatın. yumurta, şeker ve sütü çırpın, yağa yavaş yavaş yedirin. unu da azar azar karışıma yedirerek ekleyin. isteğe göre elma rendesi, demlenmiş çay suyu veya kakao ile yarın limon kabuğu rendesi de koyun. hamur kek hamuru kıvamına gelince üzerini örtün ve fırını ısıtın. yağlanmış kek kalıbına 5-10 dakika dinlendirilmiş karışımı döküp 200 derecede 30 dakika pişirin.

1 su bardağı un = 140 gram
1 su bardağı şeker= 200 gram
thc teryağını nereye koyarsan güzel olur ben kendim browni yapıyorum gayet iyi oluyor onunla öneririm thc tereyapını yapıp içine ne kadar kafa yaşamak istiyorsanız normal browni tarifine katıp fırınlıyorsunuz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • kkush kkush:
    **** *********** ** **
  • zero00 zero00:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** **** ******** ********* ****** ****** ***** **