Subcool's Living soil / Yaşayan toprak

Konu hortlayacak ama biyomarketteki 15li mix biyo kompost var ve 15li mix enzim katkılı olanı var. İçerik olarak bunu gördüm alacak arkadaşlar içerik bu şekilde.

Bu zaten konunun basinda paylasti
Konu hortlayacak ama biyomarketteki 15li mix biyo kompost var ve 15li mix enzim katkılı olanı var. İçerik olarak bunu gördüm alacak arkadaşlar içerik bu şekilde.

Zaten konunun basinda paylastigim adres bu dostum, ayni site

2 yildir bu organik karisimla buyutuyorum, genetige gore ihtiyac olursa sivi besin takviye ediyorum(cal mag genelde)

kezzap

Üye
@liquidsun doğrudur ben farklı bir marka demedim. İnternet siteleri şu anda bakımda. İçeriğini bilmediğimden bakayım dedim. İnsta adreslerine denk geldim. “Bu markanın içeriği ne”diye merak edenler arkadaşlar için paylaştım.

1- bu karışımı alıp direkt ekim yapmıyoruz anladığım kadarıyla light mix veya çiçekçilerde satılan toprakla mı karıştırıyoruz?
2-Kompost olan mı mantıklı enzim katkılı olan mı?

@liquidsun doğrudur ben farklı bir marka demedim. İnternet siteleri şu anda bakımda. İçeriğini bilmediğimden bakayım dedim. İnsta adreslerine denk geldim. “Bu markanın içeriği ne”diye merak edenler arkadaşlar için paylaştım.

1- bu karışımı alıp direkt ekim yapmıyoruz anladığım kadarıyla light mix veya çiçekçilerde satılan toprakla mı karıştırıyoruz?
2-Kompost olan mı mantıklı enzim katkılı olan mı?
Eskiden 12.5 kg secenegi vardi, kargo maliyetinden kaldirmislar, 25kg alabiliyorsun, enzim katkili kullaniyorum ben,farki, siparise gore ayni gubrenin icine spore olarak mikoriza ve enzim ekliyorlar, 10litre topraga 1 litre gubre karisiyor, ben dip topragini daha yogun gubreli olarak ayarlıyorum, toprak olarakda agrosil kullanıyorum, hem ucuz hem iyi..

Enzim katkili alinca omru oluyor yalniz, 25 kg aldiginda hepsini bitiremezsen eger, mikoriza ve bakteriler bir sonraki growa kalmiyor, sadece gubre kalıyor

kezzap

Üye
@liquidsun peki light mix+gübre standart growdan aldıgın hasatla farkı ne oluyor? Daha az mo alıyorsun daha cok mu veya hemen hemen aynı mı?
10lt/1 lt bu üründen karıştırıp biobizz bloom veya grow gübreleri destek olarak kullansak zararı olur mu bize?

@liquidsun peki light mix+gübre standart growdan aldıgın hasatla farkı ne oluyor? Daha az mo alıyorsun daha cok mu veya hemen hemen aynı mı?
10lt/1 lt bu üründen karıştırıp biobizz bloom veya grow gübreleri destek olarak kullansak zararı olur mu bize?
Hasat ayni bende, bir farki yok, bitki ihtiyac duydugu eksikligi gosterirse besin takviyesi yapabilirsin, karisim organik oldugundan bitkiyi yakma riski az, en azindan bende oyle birsey olmadi simdiye kadar... neden light mix kullanirsiniz onuda anlamiyorum arkadaslar, bosu bosuna erkenden besine başlıyorsunuz, masraf hep.. Haa ben bitkiyi zorlamayi seviyorum, ec ayarlayarak limitlerinde zorluyorum diyen varsa o başka.. Yoksa alin all mix 1-2 hafta daha gec baslayin besine..

kezzap

Üye
@liquidsun ben soruyu tam açıklayamadım. Bitki besin eksikliği çekmese bile azot-fosfor-potasyum takviseyi yaparsak bunlar zaten toprakta da mevcut olduğundan sorun yaratır mı?

Bu arada ben 10l/1l uygulamiyorum, genelde 10l/1.5l-2l gibi karisim hazirlayip, 2l/1l de dip topragi yapiyorum, bitki yeteri kadar buyuyup kokleri derine indikce daha fazla besin bulabiliyor, benim taktik boyle yani..

@liquidsun ben soruyu tam açıklayamadım. Bitki besin eksikliği çekmese bile azot-fosfor-potasyum takviseyi yaparsak bunlar zaten toprakta da mevcut olduğundan sorun yaratır mı?
Mutlu buyuyen bitkiye ben mudahale etmem extra besinle, dedigim gibi ama eger sulamadan once ec agarlayip sulamadan sonra da dipden gelen suyun ec sini olcuyorsan, gunluk tutup bitkiyi zorluyorsan ve bunu kontrollu yapiyorsan verebilirsin besin..

kezzap

Üye
@liquidsun cevaplar için teşekkür ederim. Konuyu toparliyim eksik fazla var mı bir bakarsın.
10 Litre toprağa 1.5/2 lt karıştırıyoruz. 2 Litreye 1 litre de taban gübresi olarak kullanıyoruz doğru mudur?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • B bandaleros:
  • istr istr:
  • istr istr:
    istr istr: ** ********* **** **********