super lemon haze auto

denizdeniz

Yeni üye
slh  auto yetiştiren varmı? yüzde 50 satıva oldugu için çok uzamasından korkuyorum  topping yapılsa boyu kısa kalırmı? ve/veya saksı ufak olsa?

mertcaferoglu

Yeni üye
Ben de bugün 5 adet slh auto sipariş ettim 5 tanesini büyütebilmem için ne kadar alana ihtiyacım var ? kabindemi yaparım odada mı ?

Gimmedatsugar

Yeni üye
denizdeniz' Alıntı:
slh  auto yetiştiren varmı? yüzde 50 satıva oldugu için çok uzamasından korkuyorum  topping yapılsa boyu kısa kalırmı? ve/veya saksı ufak olsa?

80-100 cm arası boyu olur. Topping ve LST yaparsan baya kontrol edersin. Saksı 10-12 lt ideal fazlası gereksiz ama 5 lt yaparsan da olur. Hasatın azalabilir.
trip1likedo' Alıntı:
Bende auto super lemon haze dusunuyorum. Acaba autodanda ayni performans alinirmi deneyen varmi ?
Aynı performansı alamazsın ama autolar yıllardır geliştiriliyor. Yakın bir performans alırsın. Ama şöyle bariz bir fark var: Autolar kenevirin ruderalis türüyle çiftleştirildikleri için genelde CBD miktarı photoperiod bitkilerden çok az bir miktarda fazla olur. Tesiri biraz az olur. Koku ve tat benzerdir. Autolar genelde yeni başlayanlar için iyi bir tercih.

mertcaferogluBen de bugün 5 adet slh auto sipariş ettim 5 tanesini büyütebilmem için ne kadar alana ihtiyacım var ? kabindemi yaparım odada mı ?

Niye illa 5 tane büyüteceksin? Kenevir yetiştirmede önemli olan şeylerden biri bitkilerin hava alışverişi iyi olan ve fan tarzı şeylerle esintili bir ortama sahip olmasıdır. Ne kadar çok bitki o kadar çok hasat demek değildir. En basit olarak ne kadar çok ışık wattı o kadar çok hasattır. 400w bir HPS ışık altında ortalama 200g hasat alırsın. 10 bitki de koysan toplam hasatın bu kadar olur. İlerde tekniklerin geliştikçe bunu maks. 250-300g'a çıkartabilirsin.

Yani kısacası 5 tane bitkiyi bir yere doluşturacağına 2 bitki yetiştir adam gibi büyüsünler. Zaten aynı türden 5 tanenin mantığı yok. Farklı olsa neyse. Gerçi o da zorlaştırır. En iyisi iki bitki ile başlamak.

Skull

Yeni üye
Autolarda uzama olmaz canını sıkma arkadaş 80cm 1 metre demiş okadar bile olmayabilir 50 60  70 cm arası 400 w ışığın altına taş çatlasın ikitane fazlası hamallıktan öte değil

bedortka

Üye
auto bitkilere topping mantıksız bence. zaten büyüme süreleri kısıtlı boş yere strese koymak gereksiz.

Gimmedatsugar

Yeni üye
Cvp: super lemon haze auto

bedortka' Alıntı:
auto bitkilere topping mantıksız bence. zaten büyüme süreleri kısıtlı boş yere strese koymak gereksiz.

Bütün otolara topping mantıksız tabii ki ama:

• eğer sağlıklıysa 
  • 2. haftasında 3-4 nod çıkardıysa
  • besin açısından herhangi bir eksiklik yoksa ve hızlı büyüyorsa
  • ayrıca sativa dominant bir bitki ise topping uygulanabilir.

Ama kişi kendine güvenmiyosa zaten hiç birşey yapmasın. Sonraki yetiştirmelerde denersiniz. LST, toppingden daha az strese soktuğu için LST denenebilir.

birilerivar' Alıntı:
Arkadaşlar selam bende auto denemeye karar verdim. Sorum su 2 adet yetiştirmeyi planlıyorum. 2 ayrı saksı da mi yetiştirsem daha iyi olur ? Önce küçük saksıda başlayıp sonra büyük saksıya mi almam gerekir ?

Kesinlikle her 1 bitki için 1 saksı kullan. Otoda istersen direkt son saksıya da koyabilirsin. İstersen küçükten büyüğe geçersin. 1 transfer yeterli. Ama bitki transfer etmede kendine güvenmiyorsan direkt son saksıya koy bence.

Bitkiyi transfer ettiğinde strese soktuğun için belli bir süre stres yaratıcak her şeyden kaçınman gerekir.

Bu ana kuralı herkes unutuyor. Aynı anda birden fazla strese sokulacak şey yapılmaz. Önce bir işlem sonra iyileşme dönemi sonra ikinci işlem. Otolarda gelişim süreci 4-5 hafta sürdüğü için çok az strese sokabilirsin. Yoksa bitki gelişimi durur. Küçük bir oto küçük bir hasat verir. 

Otolar genetikleri nedeniyle belirli bir programa göre büyüdüklerinden gelişim sürecinde aşırı strese girerse bitki kendini toparlayamadan vakti geldiği için çiçeklenmeye geçer. Bitki çiçeklenmeye geçince büyümeyi durdurduğundan bitki küçük kalır ve sadece sömekler şişer.

redhacher

Yeni üye

Skull' Alıntı:
Autolarda uzama olmaz canını sıkma arkadaş 80cm 1 metre demiş okadar bile olmayabilir 50 60  70 cm arası 400 w ışığın altına taş çatlasın ikitane fazlası hamallıktan öte değil

bro benim auto slh 110cm oldu. uzayabiliyor.

Blackbalrog

Yeni üye
Herkes bişey yazıyor birde okdar eminki arkadaşlar aldığınız yerin info kısmında yazması lazım benim purple auto cash 80 max diyor aldığım yerin sayfasında

Auto uzamaz diyen kimse gereksiz yanlış bilgi vermesin. Exotiic haze auto yetiştirdim 135 cm idi keserken. Suanda ak 47 lemon yetiştiriyorum ak 50. günde 92 santim. Lemon haze full lst topping main lining yaptım 25 cm  ( 12 tane tepe kelle var )  58. günde

hightimes1980

Yeni üye

berkayarmin' Alıntı:
auto tohum ekimi yapıcam ne kadar hasat alabilirim femden farkı nedir hasat ve yetiştirme konusunda?

Konu eski ama yeni okuyanlara bir fikir olabilir diye yazıyorum...

1- auto ekim yapıcam ne kadar hasat alabilirim ; Yani youtubeye yazdıgın taktırde mıllet ne alıyor ortalama bellı , ilk başlıyan olarak 400w'lık mh - hps ampul kullanıcagını varsayalım  ve 2 bitki attıgını dusunelım  , alıcagın ortalama yenı baslıyan olarak 100-150gr arasında olur  ustalaştıkca bu mıktar artar.

2- fem dediğin feminized yani dişileştirilmiş anlamına geliyor yani o tohum %99 dişi olur , nonfem veya regular demek %99 dişileştirilmemiş yani tohum erkede olabilir dişide olabilir şansına random yani. Benim kullandıgım taktık var buarada belkı t0rbacı daan sıgara ıcınden cıkan tohumların arka tarafında cok cızgı varsa yanı damarları o dişi oluyor veya altı içine dogru oyuk gıbıyse tabı bunlar tahmın seklı %100 dıyemem bu yıntemle %75 dısı cıkarıdıgım oluyor.

Ek olarak senin 2. sorunda sanırım auto veya photo arasındaki farkı sorucaktın , bu cannabislerde auto cınsı ve photo oluyor autolar kendı kendılerıne cıceklenmeye gırerler herhangibir birşey yapmana gerek yoktur photo cinslerinde ise ortalama 2 ay buyume donemındekı verdıgın 18 saat ısık acık sekılde 6 saat ısık açık haldeyken 12 saat ışık acık 12 saat 12 kapalı durumuna getırmen gerekıyorkı photo cınslı olan bıtkıyı cıceklenme donemıne getırebılesın sonrasında bu 12 saat ısık acık 12 saat ısık kapalı ısık durumunu bıtkının hasat surecınde kullanmalısın.

BobaFett

Yeni üye
Direkt net olarak Auto bitkiye topping yapılmaz yapılması net olarak hatadır demekte yanlış olur.Belirli koşullarda yapılmaması belirli koşullarda yapılması faydalı olur.Kişinin ilk grow tecrübesi olduğunu varsayalım bilgisi ve deneyimi kabataslak bir seviyede ise hem topping işlemini yanlış yapabilir hemde yaptıktan sonra bitki eğer stres e girerse kişi işin içinden çıkamayıp bitkiyle beraber kendisi de stres e girebilir bu her iki taraf içinde kayıp olur.İlk grow tecrübesi olanlara tavsiyem şudur bilgi birikim dahilinizin pekte yeterli olduğunu düşünmüyorsanız örn forumları geziniz insanların sorunlarını kendi sorunlarınız yerine koyun ve onlara cevap aramaya çalışın ben olsam böyle yapardım gibisinden bu durumda bilgi birikiminiz eğer ki buna yetiyorsa ilk growda da 10. Growda da topping yapılmasının mübah olduğunu düşünüyorum ama durum tam tersi ise auto da topping den uzak durun derim diğer eğitimlere mesela LST e yönelin.Ha birde söyle bir tavsiyem var burda 100 kişilik bir grubu 50 si topping yapın 50 si yapmayın desede bu kesin kanıları bırakıp kişinin kendi görmesini sağlayalım.Kendim şahsen bu konu içinde kafa karışıklılıgında bu iş boyle olmaz benim kendim deneyimlemem lazım dedim ve 2x Blue Dream in birine yapılabilecek eğitimleri elimden geldiğince yaptım ama diğerine hic bir eğitim vermedim sonuçlarını söylemek istemiyorum çünkü insanlara işin teorisini anlatmak yerine bırakalım da böyle gri konularda kendi pratiklerini yaratsınlar.

BobaFett

Yeni üye
Kisiye net olarak bu hatadır bu değildir şu şudur bu budur demenin yanlış olduğunu düşünüyorum bu sekilde ilerleyen bilgilerle kişi okulda ki ezberci sistemin dışına çıkamıyor 3 le 5 15 de edebilir 8 de edebilir direkt olarak 15 eder ve ya 8 eder dediğimiz zaman kişi en ufak sorununda mantara baglıyor sorun arayıp çözmekten ziyade eli ayağı birbirine dolanıyor bu şekilde kendi bilgi birikimine en ufak bir katkı yapamıyor sürekli bu budur şu budur da kalıyor.Yardımlasma makul seviyelerde ve kalmalı ve herkes bu işte kendi doğrularını arasın.

El_Takashi

Kıdemli Üye
Direkt net olarak Auto bitkiye topping yapılmaz yapılması net olarak hatadır demekte yanlış olur.Belirli koşullarda yapılmaması belirli koşullarda yapılması faydalı olur.Kişinin ilk grow tecrübesi olduğunu varsayalım bilgisi ve deneyimi kabataslak bir seviyede ise hem topping işlemini yanlış yapabilir hemde yaptıktan sonra bitki eğer stres e girerse kişi işin içinden çıkamayıp bitkiyle beraber kendisi de stres e girebilir bu her iki taraf içinde kayıp olur.İlk grow tecrübesi olanlara tavsiyem şudur bilgi birikim dahilinizin pekte yeterli olduğunu düşünmüyorsanız örn forumları geziniz insanların sorunlarını kendi sorunlarınız yerine koyun ve onlara cevap aramaya çalışın ben olsam böyle yapardım gibisinden bu durumda bilgi birikiminiz eğer ki buna yetiyorsa ilk growda da 10. Growda da topping yapılmasının mübah olduğunu düşünüyorum ama durum tam tersi ise auto da topping den uzak durun derim diğer eğitimlere mesela LST e yönelin.Ha birde söyle bir tavsiyem var burda 100 kişilik bir grubu 50 si topping yapın 50 si yapmayın desede bu kesin kanıları bırakıp kişinin kendi görmesini sağlayalım.Kendim şahsen bu konu içinde kafa karışıklılıgında bu iş boyle olmaz benim kendim deneyimlemem lazım dedim ve 2x Blue Dream in birine yapılabilecek eğitimleri elimden geldiğince yaptım ama diğerine hic bir eğitim vermedim sonuçlarını söylemek istemiyorum çünkü insanlara işin teorisini anlatmak yerine bırakalım da böyle gri konularda kendi pratiklerini yaratsınlar.
Sonuç?

BobaFett

Yeni üye
Şöyle söyliyeyim zahmetlere girip daha çetrefilli sorunlarla karşılaşmaya hazır olan birey bunun sonucunda biraz daha fazla hasat almak için eğitim verebilir ha derseniz ben rahatçılıktan yanayım yok sorundur derttir tasadır benden uzak allaha yakın o zaman bu topa girmenizi pek tavsiye etmem.(Eğitim verince allahın emri sorunlarla karşılaşacaksınız demiyorum ama o sorunların eğitimsiz bir bitkiye kıyasla yaşanma olasılığını arttıracaksınız)Ben neyi tercih ediyorum dersenizde eğitimciyim ben uğraşmak bile hoşuma gidiyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mamba70:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    *** ***** ****** *** **
  • Bomberx Bomberx:
  • M Mamba70:
  • NewGardener NewGardener:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • kralartur01 kralartur01:
  • M Mamba70:
    ********** ******* ******** * ** ***** ***** **
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ******** ******** ***** hahahaha** ********** **** ***** ****** ****** *** ** hahahaha ****** ********** ********** ****** **
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • kralartur01 kralartur01:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha **** **** **** ******** hahahaha*** ****** ********
  • Bomberx Bomberx:
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: **** *** ***** ***