Super Lemon Haze Photo İlk Grow

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Merhaba kankalar,
2 adet Süper Lemon Haze photo
Kabin 60×80x200 elbise dolabı
Alüminyum folyo ile güzelce kapladım
Işığım 400w cobled
Saksılarım 27 lt kumaş saksı
Toprak ligt mix
Sıcaklık ışık açık 25-26,5 C⁰ ışık kapalı 18-20 C⁰
Nem ışık açık 45-55 ışık kapalı 65-75
Havalandırmam çıkış 330m³h giriş 120m³h
Gübrelerim biobizz fish mix, alga mic, bio grow, bio blom, top max, şimdilik sadece litreye 2 mL fish mix veriyorum.
Saksı başına haftada 2 kez 2.5 litre ph ayarlı sulama yapıyorum. Ayrıca sıcaklığı sabit tutmak için termostata bağlı 2 adet termal pad kullanıyorum.

05.11.2022 da suya attım sonra nemli peçeteye aldım termostat yardımıyla 25 C⁰ sabit tuttum
07.11.2022 500 ml pet şişeye toprağa aldım, kökleri ışık görmesin diye siyah çorapla etrafını kapattım:)
09.11.2022 topraktan baş gösterdi
17.11.2022 (8.gün)27 litre kumaş saksıya aldım.

30.11.2022 (21.gün) genel durum

01.12.2022 (22.gün) uç yapraklarında hafif açık yeşillik oldu.
(Cal mag vermem gerekiyor ama malum sitelerin patlamasından dolayı biraz çekindim sipariş vermeye :) )

02.12.2022 (23.gün) budama ve lst yaptım

03.12.2022 (24.gün) genel durum

05.12.2022 (26.gün) anlık

10.12.2022 (31.gün) 1 litreye 0,5 ml calmag verdim. Saksı başına 6 litre sulama yaptım.

11.12.2022 (32.gün) altlar ışık almamaya başlamıştı bende dayanamadım 2. Budamayı yaptım.

17.12.2022(38.gün) genel durum

28.12.2022(49.gün)

kabin 60x80x200 olunca bitkiler sığmadı bende 120x120x200 lük kabin aldım.

30.12.2022(51.gün)

Yeni çadıra alır almaz eğitim verdim.

01.01.2023(53.gün/blom 1. Gün)

Bugün ilk pistilleri gördüm galiba budama yaptım.

Saksı başına 6L gübreli sulama yaptım.

06.01.2023(58.gün/blom 6.gün)

4 adet 50w 3200K 4500 lümen torch led ekledim. Toplam 400w cobled, 200w torch led, 600w oldu.

09.01.2023 (61.gün/blom 9.gün)

Genel durum

14.01.2023 (66.gün/blom 14.gün)

Genel durumları bu şekilde sanırım trikom basmaya başladı.

23.01.2033(75.gün/blom 23.gün)

Genel durum

10.02.2023(93.gün/blom 41.gün)

Havalandırmayı biraz geliştirdim çıkıç fanı Soler Palau TD-350 Silent 380 m³, giriş 220 m³, karbon fitreyi de Can-Lite Karbon Filtre 467m³/s ile değiştirdim

Ben en altta ilk pitili görünce blom 1 diye saymaya başlamıştım galiba tepede görünce blom 1 diye saymak lazımmış, gün hesaplamada 4-5 gün hata olabilir

60x bir mikroskop aldım iş görür mü bilmiyorum

Genel durumları da bu şekilde

23.02.2023(106.gün/blom 54.gün)

Üstadlar durumları bu şekilde 2-3 haftası var gibi daha sizce ne kadarı var?

28.02.2023(111.gün/blom 59.gün)

Fotoğraflarda net görünüyor mu bilmiyorum ama %30-40 arası rakı rengi, amber henüz yok sizce ne kadarı kalmıştır Üstadlar? ona göre son gübreli sulama ve flas için planlamasını yapayım

06.03.2023(117.gün/blom 65.gün)

Toprak kuruyunca flush atayım mı yoksa bir gübreli sulama daha mı yapayım, flush atıp kuruyunca 3 gün karanlığa alacam ona göre hesaplamam gerekiyor

Durumları nasıl?
Ustalarım bir yorum yaparsa mutlu olurum nasıl gidiyorum ne eksiğim var?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Yok kanka sen zaten gayet itinalı gidiyosun. Sadece kabinin iki bitki için biraz ufak geldi. Bir de 60 gün veg bitkini iyice hacimlendirecek. Onu hesapladıysan 60 gün veg en iyisi
Yüksekliğim 200 cm olunca yeterli olur diye düşündüm açıkçası bu saatten sonra çok eğilim vermeden bitkinin yükselmesini sağlayabilirsem baktım olmadı daha erken çiçeğe alabilirim diye düşünüyorum

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
10.12.2022 (31.gün) 1 litreye 0,5 ml calmag verdim. Saksı başına 6 litre sulama yaptım.

11.12.2022 (32.gün) altlar ışık almamaya başlamıştı bende dayanamadım 2. Budamayı yaptım.

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
17.12.2022(38.gün) genel durum

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Dostum kolay gelsin, gübreleri nasıl uyguladığını açıkça anlatabilir misin? Takvimi nasıl uyguluyorsun? Sulamayı haftalık mı yapıyorsun? detaylı anlatırsan sevinirim.
Dostum teşekkür ederim sana da kolay gelsin tabloyu uyguluyorum şimdiye kadar 2mL/1L fishmix verdim sadece 1 sulama cal-mag verdim o sulama vermedim fishmix
sulamaya gelince haftalık olmuyor 4 yada 5 günde kuruyor toprak son 2 sulamayı saksı başına 6L yaptım

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Bende fish mix yok. Takvimde de onun yerine grow kullanabilirsin diyor. takvimi uyguluyorsan normalde root, heaven, activera vs vermen gerekiyordu. Bunları uygulamadın yani doğru mu? Ben bir türlü verim alamıyorum biobizz den yanlış mı uyguluyorum ne yapıyorum bilmiyorum. Takvimde ne yazıyorsa litrelik bazda yarısını veriyorum. Burada mı yanlışlık yapıyorum öğrenmeye çalışıyorum =(
Yukarıda gübreleri yazmıştım o saydıkların elimde yok o yüzden veremedim. fish-mix ve grow aynı benim bildiğim kadarıyla
Niye yarısını veriyorsun ki bitkinde fazla gübre belirtisi yoksa bence takvime uymaya çalış, örnek vermem gerekirse fishmix 2mL/L ben saksı başına 6 litre sulama yaptım 12mL fishmix veriyorum baktım ilerleyen zamanda gübre fazla geliyor azaltırım bitkinin durumuna göre
bende yeniyim ilk growum, forumda her türlü konunun cevabı var boş kaldıkça okumaya çalış yardımcı olabileceğim bişey olursa istediğin zaman yazabilirsin

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bende fish mix yok. Takvimde de onun yerine grow kullanabilirsin diyor. takvimi uyguluyorsan normalde root, heaven, activera vs vermen gerekiyordu. Bunları uygulamadın yani doğru mu? Ben bir türlü verim alamıyorum biobizz den yanlış mı uyguluyorum ne yapıyorum bilmiyorum. Takvimde ne yazıyorsa litrelik bazda yarısını veriyorum. Burada mı yanlışlık yapıyorum öğrenmeye çalışıyorum =(
Yarısını ver diye yazmıyor ki takvimde niye yarısını veriyosun dostum
Takvimde yazan hangi haftada her 1lt suya neyi ne kadar karıştıracağın yani 3 kezde sulasan vereceğin ölçü orada yazanın tamamıdır her bir sulama için

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Bende öyle düşünüyordum adamlar sonuç olarak üretici. Ama @dumanlıkafa nın dediğini yapıyorum forumu geziyorum hep yarısını verin, onlar satmak için yapıyor vb şeklinde yorumlar okuyorum. Örnek vermek gerekirse 2 tane yaptım ve hiç birine bırak 6 litreyi 3 litre bile su vermedim. Bu sefer yeni bir taneye başladım, dediğiniz gibi uygulayacağım. Diğerleri gibi auto değil photo yalnız şimdiki. Photo için de bir takvim bulamıyorum. Hep auto için var. Sanırım artık göz kararı yapacağım.
Kanka ben su verirken alttan bir su bardağı akıtıyorum hem fazla gübre varsa bir kısmı gidiyor o yüzden litreye çok takılma bence toprak ne kadar isterse o kadar ver toprağın içindeki mikroorganizmalar bile etkiliyor ne kadar su vereceğini kurumasına müsede et arada hava alsın toprak yeterli benim görüşüm

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Bende öyle düşünüyordum adamlar sonuç olarak üretici. Ama @dumanlıkafa nın dediğini yapıyorum forumu geziyorum hep yarısını verin, onlar satmak için yapıyor vb şeklinde yorumlar okuyorum. Örnek vermek gerekirse 2 tane yaptım ve hiç birine bırak 6 litreyi 3 litre bile su vermedim. Bu sefer yeni bir taneye başladım, dediğiniz gibi uygulayacağım. Diğerleri gibi auto değil photo yalnız şimdiki. Photo için de bir takvim bulamıyorum. Hep auto için var. Sanırım artık göz kararı yapacağım.
Kanka bildiğim kadarıyla auto photo için ayrı gübre takvimleri yok hepsi aynı
sadece veg 4. Haftadan sonra hep aynı oluyor takvime göre eğer takvimden kastın oysa

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Cansın valla teşekkür ettim. =) Genetiklerimiz bile aynı. Takipteyim. Lütfen adım adım paylaş herşeyini. Koyduğun gübreyi verdiğin litreyi. Işığının süresini vs vs. Arkadandan geliyorum. İnşallah bu sefer verimli birşey geçiririm. İlk photom olacak.
Elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum. kanka sen kafana takılan bişey olursa sorabilirsin istediğin zaman inşallah güzel sömeklerimiz olur

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Al sana kendi yaptığım biobizz takvimi bunu auto photo farketmeksizin uygulayabilirsin

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Bir ricam daha olacak bu 17.11.2022 deki yatık kökleri görünen (Yani pet şişeden çıkardığın) fotonun pet içinde bitkinin de boyunu posunu görebileceğim bir fotoğraf var mıdır?
Kanka normalde vardı ama silmişim galiba yakından bakınca belli oluyor kenardan 8-10 cm falandı diye hatırlıyorum zaten saksıyı değiştirdim sonra patladı bitki bir haftada inanılmaz büyüdü

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Eyvallah dostlar sizde sağolun
Ayrıca blooma geçerken her saksınıza üstten her 5lt toprak için 1tepeleme çorba kaşığı solucan gübresi ekleyin ve üst toprakla güzelce harmanlayın, blooma geçişte çiçekleriniz strecth yani hızlı bir büyüme yapacak ve ekstra azot ihtiyacı doğacak bu açığı yavaş salınımlı vermikompost solucan gübresiyle kapatıcaz ve bloomun ilk 30. Günü bitince yine her saksıya üstten her 5lt toprak için silme bir tatlı kaşığı toz yarasa gübresi ekleyip üst toprakla harmanlıyoruz ve bundan sonra bio growu her hafta 1ml oranında azaltarak gidiyoruz diğer gübrelerde hiçbir değişiklik yok takvime göre devam

dumanlıkafa

Kıdemli Üye
Eyvallah dostlar sizde sağolun
Ayrıca blooma geçerken her saksınıza üstten her 5lt toprak için 1tepeleme çorba kaşığı solucan gübresi ekleyin ve üst toprakla güzelce harmanlayın, blooma geçişte çiçekleriniz strecth yani hızlı bir büyüme yapacak ve ekstra azot ihtiyacı doğacak bu açığı yavaş salınımlı vermikompost solucan gübresiyle kapatıcaz ve bloomun ilk 30. Günü bitince yine her saksıya üstten her 5lt toprak için silme bir tatlı kaşığı toz yarasa gübresi ekleyip üst toprakla harmanlıyoruz ve bundan sonra bio growu her hafta 1ml oranında azaltarak gidiyoruz diğer gübrelerde hiçbir değişiklik yok takvime göre devam
Üstad dün almaya karar verdim solucan ve yarasa gübresini tavsiye edeceğin bir marka var mı acaba bende toz olanı almayı düşünüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ** hahahaha* **
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* **** ** ***** **** hahahaha* ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    * ******** ******* * ******** *** **** ******* * **** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
    **** ********** *** ****** ******* hahahaha** ****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    ***** * *** ***** ***** ** *** *** ****** ******** **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ***** ***** ** *** **** *** **** ***** ** *** ********* ******* ***** **** ****** ****
    +1
    hahahaha*** ****** ** ******* ****** ******* **
    +1
    nicozaniolo nicozaniolo: *** ** ** ***** ******* ****** *** ********* ***