Hasat vakti

99Grind

Üye
Takipteyim, bende çorbacı tohumuyla deneydeyim şuan. Sponsor'dan siparişini yakın tarihte mi verdin kaçgünde geldi?

Knka sıkıntı yok gönül rahatlığıyla sipariş edebilirsin ev adresini vermene gerek yok ilçenin kargo firmasının şubesinden alcam de yeter 1 haftaya elinde olur görüyosun malzemeyi anlatmaya gerek yok :D

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Kanka merhaba,hayırlı olsun uzun slh güzel bir genetiktir yaptim daha önce heleki uzun dönemi tadından yenmez,kokusu someklenmesi kafasi gayet iyidir.Sen zaten fizibilite çalışmani yapmış,yolunu kurmuşsun takildigin bir yer olursa bizde elimizden geldiğince yardımcı oluruz,koklendirici gübren olursa hem çiçeğin ilk iki haftası hemde su sıralar kullanıp bitkinin hızlı gelişimini sağlayabilir farkinida görebilirsin..Keyifli growlar diliyorum.
Bende slh photo yapcam bro bi kaç bilgi alabilirmiyim

sonerads

Kıdemli Üye
Sponsordan türkiye içi mi gönderim sağlanıyor? Anlamadım :oops:
Evet kanka turkiye icinden kargolaniyor, il ilce olarak da yazmiyim simdi sponsora ayip:)
Kargo sirketinden almanla evin adresini vermen arasinda pek bir fark goremiyorum, zaten senin adina geliyor, adini soyadini tc'ni bildikten sonra adresini bulmak en kolayi. Paket olacak olsan her turlu olursun. Bence kargo subesine istemek ve orda bekletmek daha riskli, sahsi fikrimdir.

99Grind

Üye
hangi kargo ile geliyor bro öyle yapayım dicemde zaten kendi ismimize alıyoruz isteyen zaten gelir sdgsdgsd
Evet kanka turkiye icinden kargolaniyor, il ilce olarak da yazmiyim simdi sponsora ayip:)
Kargo sirketinden almanla evin adresini vermen arasinda pek bir fark goremiyorum, zaten senin adina geliyor, adini soyadini tc'ni bildikten sonra adresini bulmak en kolayi. Paket olacak olsan her turlu olursun. Bence kargo subesine istemek ve orda bekletmek daha riskli, sahsi fikrimdir.

Aynen kanka yukarıda da dediğim gibi :D Harika o halde ya halledeyim ben hemen şu işi. Bana mı denk gelecek anasınısatayım :):):)

Benim fakirgrow için bir yorumunu rica ederim:) Elimde orada belirttiğim olanaklara göre en kolay yetiştirebileceğim bir genetik önerisinde bulunabilirmisin?

Sa dostlar ikinci hafta bitti. 14. gün bugün 3. haftaya hızlı bi giriş yaptık . 28 nisan Çarşamba
- 3 gün önce 100Mlx3 pH 5.7 1/0.5 micro grow blom verildi
Bugün - 150 ml X 3 pH 6.5 1/1ml cal mag, b52 verildi.
- ışık mesafesi 50 ye cekildi. 18-6 devam
-Boylar 7.5 8
-yaklaşınca kokuyolar . Gelişimler nasi kankalar ?

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Herkese selamlar .
-11.04.2021de tohumlar patladı 1cm kdr oldular ve 15L kumaş saksıya aldım. Toprak Bio Light mix
-14.04 te topraktan çıktılar.
-18.04 güncel fotolar linkte.

-Sadece pH ayarlı saf su toprak kuruyunca verildi.

-Boyları 4cm. Işık 150W beyaz torch. 45cm ışık mesafesi. 18-6

-Isı nem 20-27 sabit , pet içinde oldukları için nem %80 lerde tahmin ediyorum.

-100.100.300

-An serisi 3Lü b52 , revive , calmax extra (çiçeğe girince tamamlanıcak)

-Bi hayırlı olsun alırım dostlar :)

-
kankacım yorumlamaya buradan başlayayım.

direk 15L saksıya ekilmiş olması bir tık negatif etki. yavaş büyümenin sebebi olabilir.

tecrübe etmedim ancak forumda bazı biobizz toprak kullananlarda kolay tuzlanma, hastalık gibi durumlar yaşandı. sende hastalık var diye demiyorum, bu olaydan şikayetçi olan epey bi gördüm. belirtmek istedim. ama çok memnun olanlar da var en az bir o kadar.

3'lü b52 ve calmag veg için gayet yeterli. elinde revive olması da güzel.

çiçeğe girince tamamlamayı düşündüğün ürünler nedir?

kankacım yorumlamaya buradan başlayayım.

direk 15L saksıya ekilmiş olması bir tık negatif etki. yavaş büyümenin sebebi olabilir.

tecrübe etmedim ancak forumda bazı biobizz toprak kullananlarda kolay tuzlanma, hastalık gibi durumlar yaşandı. sende hastalık var diye demiyorum, bu olaydan şikayetçi olan epey bi gördüm. belirtmek istedim. ama çok memnun olanlar da var en az bir o kadar.

3'lü b52 ve calmag veg için gayet yeterli. elinde revive olması da güzel.

çiçeğe girince tamamlamayı düşündüğün ürünler nedir?
Knka sömek şişirici tüm besinleri alıcam big bud, candy , over ve diğerleri senin kullandıgın tüm sömek gübreleri gibi ayrıca 4 node attılar bir topping ve lst ile devam edicem büyük ihtimalle 1 1 bucuk hafta sonra

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Sa dostlar ikinci hafta bitti. 14. gün bugün 3. haftaya hızlı bi giriş yaptık . 28 nisan Çarşamba
- 3 gün önce 100Mlx3 pH 5.7 1/0.5 micro grow blom verildi
Bugün - 150 ml X 3 pH 6.5 1/1ml cal mag, b52 verildi.
- ışık mesafesi 50 ye cekildi. 18-6 devam
-Boylar 7.5 8
-yaklaşınca kokuyolar . Gelişimler nasi kankalar ?

kankacım bence korktuğun kadar yavaş bir gelişim yok. 1 node falan fazla olsa güzeldi. ama bi tık fazla veg'de tutarsın istediğin noktaya yine gelir sonuçta. photo olmasının faydaları :) torch led için mesafeyi bilmiyorum ama uzaklığın standart şuanda. sık sık gözlemle streç yapmasınlar.

bir tanesinin yapraklarında sıkıntı var. ph sıkıntısı gibi. 5.7 toprak için biraz düşük bir değer. sonrasında 6.5 ile de ph dalgalanması olmuş. bir kaç sulama 6.4-6.6 arası verip ph dengelemeye çalış. sulama alanı olarak güzel ayarlamışsın çapı. zaten azar azar su verdiğin için genelinde bozulma olmamıştır. bir kaç kere öyle suladıktan sonra 6-6.5 arasında tutmaya çalış sulama suyunun ph değerini.

bence güzel gidiyor. torch ile mi devam etmeyi düşünüyorsun komple?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bandaleros:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ******** * *** *** ** ******** **** ****** ****** ***** ** ***** ***** ******* ********* ** * **** ***********
    +2
  • B bandaleros:
    ******* ******** * *** *** ** ******** **** ****** ****** ***** **
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ***** ******* ********* ** * **** dready* ********** * ******* *** *****
    +1
  • B bandaleros:
    ***** ***** ***** ** ***** dready *********
    ****** ******* ***** **** ******* ****** ***** ******* ******** ********* *** * ****** ******** **** ** dready*
  • kralartur01 kralartur01:
    ***** ****** **** ****** ***** ****** **
  • B bandaleros:
    ******* ****** ******* ****** ***** *** ********* ** ** ****** ******* ** *****
  • B bandaleros:
    **** ***** *********** ****** **** ****** ***** ****** **
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
    **** *********** ******* *** dready** ****** ******* ****** ** ***** ****** ***** ******* dready* ******* *****
  • B bandaleros:
    +1
  • B bandaleros:
    ***** ******* ** ******* ***** dready**** ***** ****** ***** *** *** ******
  • cokorama cokorama:
  • B bandaleros:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • B bandaleros:
    ******* ********* ******** ****** ********** ******* *** *** **** *** **** *** ** ******* ********* * ***** *****
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
    ** dready ********
  • B bandaleros:
    ******** * **** ****** ******* ***** ********** ** ********** **** ****** * **** ***** ***** ** ********
    B bandaleros: ******** * **** ****** ******* ***** ********** ** ********** **** ****** * **** ***** ***** **...