Super skunk ve Og kush Auto outdoor

GreenGo

New Member
Bana bu outdoor grow işini öğretebilecek var mı? Sıkıldım aptal saptal insanlara para vermekten. Balkonum çok müsait. Günde yaklaşık 8-9 saat direkt güneş alıyor. Anlatıp yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Vedoo

Moderator
Yönetici
Amca o anlatma olayı ilk grow bitene kadar sürer 8 9 saat ışık ne Auto ne de Photo period bitkiler için yeterli değil hevesliysen eğer martta tohum satın al nisan ortası ek dışarıya temmuz sonu ortası gibi hasat edersin auto bitkilerını. Photo period 6.5ay sürer sativaları yeni hasat ettik. 7 ay sürüyor sativalar da. önce bitkiler nasıl büyür onu anla auto ne photoperiod neymiş bir bak bilgi edin.

GreenGo

New Member
Bro
Amca o anlatma olayı ilk grow bitene kadar sürer 8 9 saat ışık ne Auto ne de Photo period bitkiler için yeterli değil hevesliysen eğer martta tohum satın al nisan ortası ek dışarıya temmuz sonu ortası gibi hasat edersin auto bitkilerını. Photo period 6.5ay sürer sativaları yeni hasat ettik. 7 ay sürüyor sativalar da. önce bitkiler nasıl büyür onu anla auto ne photoperiod neymiş bir bak bilgi edin.
bro teşekkür ederim. Bu belirttiğin bilgileri nerden edinebilirim ? Auto, photoperiod gibi bilgilere. İndoor da yapabilirim, bodur türlerden. Destek olursanız çok öutlu olurum. Bol dumanlar.

Vedoo

Moderator
Yönetici
Teşekkür ederim kibir ve riyadan Allah a sığınırımin inşaAllah herkes istediğini elde eder ve mutlu olur.

• Like
Tepkiler: Drs

Fachero

New Member
Golden lemon haze tattım uzun süre ..bu cins dış mekan için uygun mu tohum atıp yetişrimek istiyorum arazide ..ve auto bitkilerin dallarını hasadı çoğaltmak için main-lining yapılabilir mi ? Ve tohumlar filizlenene saksıda mı yetiştirip araziye geçmeliyim ?

Vedoo

Moderator
Yönetici
Golden lemon haze tattım uzun süre ..bu cins dış mekan için uygun mu tohum atıp yetişrimek istiyorum arazide ..ve auto bitkilerin dallarını hasadı çoğaltmak için main-lining yapılabilir mi ? Ve tohumlar filizlenene saksıda mı yetiştirip araziye geçmeliyim ?
Kolay yetişir fazla gübre verme suyunu hafta da bir gübresini ver yeter. kış geldi dışarıda yetiştirme az büyür oto da fem de çok büyümez dışarıda. Grow için nisan ortasını bekle nisan başında tohumlarını çatlat kağıt bardak içşnde 15 20 gün büyüsün. nisan 22 gibi dışarı al bardaktan çıkart toprağa ek.

Fachero

New Member
Kolay yetişir fazla gübre verme suyunu hafta da bir gübresini ver yeter. kış geldi dışarıda yetiştirme az büyür oto da fem de çok büyümez dışarıda. Grow için nisan ortasını bekle nisan başında tohumlarını çatlat kağıt bardak içşnde 15 20 gün büyüsün. nisan 22 gibi dışarı al bardaktan çıkart toprağa ek.
Hocam yanıtın için teşekkür ederim ama iç mekan yetiştireceğim..dış mekan için risk almaktan vazgeçtim ..iznin olurasa bu yorum altında bir kaç soru sormak istiyorum

Fachero

New Member
1 -auto jack herer auto ve lemon haze auto indoor yetiştirmek istiyorum...maliyetten yana sıkıntım yok 10 saksı ile başlayacağım ..25 m2 .folya ile kaplı odada çimleden ve hasada kadar tüm evrelerde 2 adet 400 w hps lamba uygunmudur bitkiye olan mesafeleri min. Ve max ne kadar olmalıdır..çünkü bu tarz lambalar çok ısı yayıyor ...tüm evreler için tek tip lamba kullanacağım
2- gerekli ısı ortamını oluşturdaktan sonra indoor yetiştiricilikte mevsimin önemi var mı ?
Çimledenmeden sonraki tüm periyotlarda ışıklandırma süreleri ne olmalıdır ..sonuçta autoflower olduğu için 18/6 sabit ışıklandırma yeterli midir ?

Vedoo

Moderator
Yönetici
İndoor yapmadım yeni geçeceğim. indoor işini @silas a sor kanka. Kabin içinde olmayacak şey bile olur iyi ayarla kabini ısıyı ışığı fanları... Güzelmalzeme kullan.

Narkotik

Active Member
1 -auto jack herer auto ve lemon haze auto indoor yetiştirmek istiyorum...maliyetten yana sıkıntım yok 10 saksı ile başlayacağım ..25 m2 .folya ile kaplı odada çimleden ve hasada kadar tüm evrelerde 2 adet 400 w hps lamba uygunmudur bitkiye olan mesafeleri min. Ve max ne kadar olmalıdır..çünkü bu tarz lambalar çok ısı yayıyor ...tüm evreler için tek tip lamba kullanacağım
2- gerekli ısı ortamını oluşturdaktan sonra indoor yetiştiricilikte mevsimin önemi var mı ?
Çimledenmeden sonraki tüm periyotlarda ışıklandırma süreleri ne olmalıdır ..sonuçta autoflower olduğu için 18/6 sabit ışıklandırma yeterli midir ?
2 adet 400 watt hpsden sonra okumadım :Dd

By_Kush

Well-Known Member
Hocam selam.
indoorda ortamın şartlarını sağladığın sürece 2,5-3 ayda bir hasat alabilirsin. Mevsim önemli değil.
5x5 m lik bir alanın varsa rahat rahat 10 saksı atabilirsin ama 5 de atsan 10 da atsan ışığın kadar verim alacağından çok fazla fark yaratmaz. Ben olsam her ışık altına 4 er tane 20 lt lik bez saksı atardım.
Duvarları folyo ile kaplamak yerine de kireçle 2 kat boyaman yeterli olacaktır. Alanın geniş olacağı için yansıma olayına ihtiyacın olmayacak.
Birde yerinde olsam 2 tane 400 hps lambası, blastı, cooltube vs zaten aynı maliyete gelecek 480 yada 600 watt quantum board kullanırdım.
Havalandırma içinde karbon filtre ve yuvarlak kanal tipi fana ihtiyacın olacak.