Taşınılabilir klima uygun fiyat

sonerads

Kıdemli Üye
Kanka oncelikle bu klima degil odanin sicakligini bununla asla dusuremezsin, belki 1 2 derece falan oynar o da kabin icine etki etmez. Portatif klima olarak gecen urunler var, ben 10 gun kadar once arcelikten aldim, 12 bin btu 3 bin tlydi fiyati. Suan havalar cok sicak olmadigi icin kullanmiyorum ama deneme amacli haftasonu birkac saat calistirdim, 20 metrekare odada gayet verimli bir sogutma sagladi birkac saatte. Portatif klimalarda nem alma ozelligi var, bu sayede verimli bir sogutma sagliyor, ayrica sadece nem almayi calistirarak(hafif fan uflemesi ile) ozellikle yazin yuksek nem sorununu da cozuyor. Senin sordugun alet sadece soguk hava ufler, karsisina oturursun mis gibi serinlersin ama odaya faydasi olmaz. Alip bosa masraf etme bunu, butcen varsa portatif klima al. Elektrik tuketimi olarak da saatte 1.2 - 1.5 tl civarinda bir tuketimi var, bulundugun yerdeki elektrik fiyatina gore degisir. Kabinden ve klimadan cikan tahliye borularini oda disina atabilirsen, isik acik kaldigi surece yari yariya calistirmak yeterli olur diye dusunuyorum, henuz tecrube etmedim ama ongordugum bu sekilde. Yani gunde isik donemine gore 6-9 saat arasi dersek 7-13 tl, ayda da kabaca 200-400 tl arasinda bir fatura yansir.

sonerads

Kıdemli Üye
Kankalar klimayi bugun kullanmaya basladim. Kabin ici sicaklik 30 dereceyi biraz gecti. Yarim saat 20 derecede calistirdim, kabin sicakligi 27ye dustu. Oda 15 metrekare, karbon cikisi icin pencere tamamen acik, klima borusu cikisi icin odanin kapisi 20 cm aralik, buna ragmen 30 dakikada baya sogumustu oda. Arcelik 12.000 btu portatif klima. Kisa suredeki performans fena degil.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Gabakcı Gabakcı:
    koyuyorsun
  • zeyn zeyn:
    kanka delik acıyorum pete kapak kısmından kesiyorum peti yanlarda delik acıyorum
  • Gabakcı Gabakcı:
    delik boyutları nasıl
  • Gabakcı Gabakcı:
    ortadan kesmiosun yani
  • Gabakcı Gabakcı:
    sadece baş kısmını kesip ters çevirip delikler açıp üstünü kapatayıosun
  • E Eagle:
    Kanka ayni sorunu bende yasiyorum
  • E Eagle:
    5 tane tohum pc oldu
  • Gabakcı Gabakcı:
    bende
  • Gabakcı Gabakcı:
    6-7 tane
  • Gabakcı Gabakcı:
    tohum harcadım
  • E Eagle:
    4 tane hic patlamadi 2 patladi filiz uzamadi bilmiyorum
  • Gabakcı Gabakcı:
    en sonda saksıya direk ektım 4tane ektim
  • Gabakcı Gabakcı:
    1 tanesi fide verdi
  • E Eagle:
    Nerden aldin kanka
    Bn kushseedden aldim
  • Gabakcı Gabakcı:
    1 tanesi kök saldı çürüdü
  • Gabakcı Gabakcı:
    2 si hiç çıkmadı
  • E Eagle:
    700 lira cop oldu
  • Gabakcı Gabakcı:
    hacı
  • Gabakcı Gabakcı:
    site verme
  • Gabakcı Gabakcı:
    banlıolarmıs
  • E Eagle:
    Yok kanka bu sponsor
  • E Eagle:
    Sponsor disi ban yiyosun
  • Gabakcı Gabakcı:
    yok ben sponsardan almadım
  • C co2 lover:
    ben çorbacı tohumunu 3gün su bardağının içinde beklettim. inanılmaz kök verdi.illa peçeteye almak zorunda da değilsin. eski usül bi kabın içine koyup tohumları birbirine çarptırdıktan sonra toğrağı eşelemeden üstüne koy.yan taraftan azcık toprak alıp üstüne karınca yuvası gibi tepe yapsan hem kaybolmaz hem de merak edip baktığın toprağı kazmamış olursun
  • E Eagle:
    Valla kanka anlamadim bende bizmi yapamiyoz yoksa sorun ne ama olmuyo bi turlu
    E Eagle: Valla kanka anlamadim bende bizmi yapamiyoz yoksa sorun ne ama olmuyo bi turlu