Tayland'da esrar yetiştirmek ve bulundurmak yasal hale geldi.

Shammy

Kıdemli Üye
Peki güzel dostum, gerçekten sana çok samimi bir soru soracağım, sende samimi bir şekilde cevaplarsan çok müteşekkir olurum.

Sen bu mereti tüm tüketenlerin senin gibi içtiğini bunu, aynı şeylerden keyif aldığına canı gönülden inanıyor musun? Tümü diyorum bak %100'ü.

Bende giderim yayla da kampımı atar içerim, ateşimin başında Dan Brown okurum triplerden triplere dalarım arada. Ama herkes senin benim gibi mi içiyor bunu lütfen bir düşün isterim.
Hocam bak şöyle anlatayım işim gereği iş hayatı ve dışarıdaki arkadaşlarım farklı. Hap atıp arabesk dinleyen adamlarla da oturdum adam bildiğin yıldız tilbe dinliyordu hapli kafa ile. Gayet nezih patlayan adamlarla da oturdum. Bu ilk söylediğim gruba daha önce ki growumdan big bud icirdim biraz burası küçük bir şehir öyle iyi ota çok denk gelemiyorsun. O arabesk dinleyen adamlar gitti. Hepsi mal gibi kitlendi kaldı. Hareket dahi edemiyorlardi tabi benim sizin ictiginizi ağzıma damlatirim bakisida vardı. Biraz açılınca muhabbet gırgır şamata boldu. Tam senin o kastettigin profildeki adamlar bunlar. Hatta birisi votka içmeye kalktı oğlum ne olacak ben hep otla alkol tuketirim ayagindaydi. Kusup bayılıp kaldı :) . Hani toparlarsam bu dediğin profildeki adamlar siktiri boktan otu içiyor üstüne alkol alıyor otun kafasindayim zannediyor gerçekten tohumsuz güzel bakılmış hatta çorbacı tohumu da olsun fark etmez iyi bir ot bu dediğin taskinliklari yaptırmaz...

SpaceX

Üye
Asyada esrarı suç olmaktan çıkaran ilk ülke tetrahidrokanabinol (THC) miktarının yüzde 0,2'den fazla olması durumunda yasa dışı kabul edileceğini nasıl vurgulamış?
Sadece CBD'mi yasallaşmış? O zaman 2020'de yaptıkları, tıbbi amaçlı esrar üretimini ve kullanımını suç olmaktan çıkarmakla aynı şeyi tekrardan yapmış olmamışlarmı?

Nasıl yok? 1 milyon fide THC'den arındırılmış genetikler olmuş olmasın?

kanka haber sitesnide okuduğuma göre o 0.2 olayı aslında dümenden yapılmış taylandlı uzmanlar onun es geçileceğini biliyorlarmış yani sen Taylan'da evde ektiğin bitkinin 0.2 olması zorunlu değil

''
Yetkililerin bu ürünlerdeki THC oranını nasıl denetleyeceği ise merak konusu.
Hükümet üretim ve kullanıma yalnızca tıbbi amaçla izin verildiğini söylese de bu çizgi yeni yasadan önce bile bulanıktı.''

Yani 0.2 olayı sanki orada dursun diye dümenden bi kural :D

SpaceX

Üye
kanka haber sitesnide okuduğuma göre o 0.2 olayı aslında dümenden yapılmış taylandlı uzmanlar onun es geçileceğini biliyorlarmış yani sen Taylan'da evde ektiğin bitkinin 0.2 olması zorunlu değil

''
Yetkililerin bu ürünlerdeki THC oranını nasıl denetleyeceği ise merak konusu.
Hükümet üretim ve kullanıma yalnızca tıbbi amaçla izin verildiğini söylese de bu çizgi yeni yasadan önce bile bulanıktı.''

Yani 0.2 olayı sanki orada dursun diye dümenden bi kural :D
`Taylan'da evde ektiğin bitkinin 0.2 olması zorunlu değil`e dair bir şey okuyamadım paylaşdığın linklerde. THC max 0.2 kuralı kalıyorsa, devletin istediği zaman bol THC'li bitkilere el koyması ve groweri cezalandıra bilmesi imkanı olmuş oluyor ki, bu da keyif amaçlı esrarır legallaşmış olmadığı anlamına geler.

`Taylan'da evde ektiğin bitkinin 0.2 olması zorunlu değil`e dair bir şey okuyamadım paylaşdığın linklerde. THC max 0.2 kuralı kalıyorsa, devletin istediği zaman bol THC'li bitkilere el koyması ve groweri cezalandıra bilmesi imkanı olmuş oluyor ki, bu da keyif amaçlı esrarır legallaşmış olmadığı anlamına geler.

kanka ülke 70 milyon 20 milyonu bu yasadan yararlansa Milletin evde ektiği bitkiye nasıl bakıcan herkesin ? sence saçma değli mi

Bakanlığın ek önlemler alacağını belirten Charnvirakul, hükümetin halkı kontrol ve cezalandırmak için devriye gezmek ve yasaları kullanmak yerine bu konuda daha iyi "farkındalık oluşturmayı" tercih ettiğini belirtti.

Esrar satmanın da suç olmaktan çıktığı Tayland'da yetkililer, yerli esrar ticaretinin tarım ve turizme katkı sağlamasını umuyor ancak ticari kenevir ürünlerinin ülke dışına çıkarılması yasak.

Hükümet esrara ilişkin suçlar sebebiyle cezaevinde bulunan 4 bin kişiyi de tahliye etmeyi planlıyor.

knk NTV nin kine baksana bi

SpaceX

Üye

kanka ülke 70 milyon 20 milyonu bu yasadan yararlansa Milletin evde ektiği bitkiye nasıl bakıcan herkesin ? sence saçma değli mi

Bakanlığın ek önlemler alacağını belirten Charnvirakul, hükümetin halkı kontrol ve cezalandırmak için devriye gezmek ve yasaları kullanmak yerine bu konuda daha iyi "farkındalık oluşturmayı" tercih ettiğini belirtti.

Esrar satmanın da suç olmaktan çıktığı Tayland'da yetkililer, yerli esrar ticaretinin tarım ve turizme katkı sağlamasını umuyor ancak ticari kenevir ürünlerinin ülke dışına çıkarılması yasak.

Hükümet esrara ilişkin suçlar sebebiyle cezaevinde bulunan 4 bin kişiyi de tahliye etmeyi planlıyor.

knk NTV nin kine baksana bi
Ne deyeme çalışdığını anlıyorum. Yalnız dekriminalleşmeyle yasallaşma farklı kavramlar. Mesala, Gürcüstanda esrar kriminal olmakdan çıkarılmış yalnız yasallaşmamış. Şimdi orada her kesin gönül rahatlığıyla grow yapdığı bir drum olduğunu söyleyemeyiz. Gerçek yasallaşma Canadada, ABD-nin eyaletlerinde olduğu gibi oluyor.

TR'de yasal olsun diyorsunuzda, burada esrar içiyorum diyen çoğu kimse hayatında gerçek bir sigara içmemiştir. Marihuana vb gibi. Tohumlu sigarayı deli dehşet sigara sanan gençler gördü bu gözler. Herneyse, güzel bir marihuana genetiğin thc oranı %15-25 arasındadır. Ve bu oran ile yılların içicisi olmama rağmen ben bile uyuşma hissi, reflekslerde yavaşlama anormalleşme vb yaşayabiliyorum zaman zaman. Bu kadar güçlü bir ürünün yasallaştırılması gerçekten mantıklı olur mu oturun bir iyice düşünün. Herkes sizin gibi içici değil.

Davarın birisi esrarı çekmiş, müzik son ses, yanında arkadaşıyla kahkahalaşırken önündeki annenizi, kardeşinizi, hatta çocuğunuzu arabasının altına alma riskini gerçekten göze alabilecek misiniz? Hatta alkol ile tüketimi çok daha ciddi sonuçlar doğuracaktır, bunun önüne geçmenin bir yolu olacak mı? Bence burada yasal olsun diyen çoğu kimse sağlıklı düşünemiyor ya da empati yapamıyor.

Bu arada ben 25 yıllık içiciyim, daha bir kere esrar tükettiğimde kazam vb olmadı çok şükür, ama haftalarca detoxtan sonra sağlam bir sigara içtiğimde trafikte tehlikeli olduğumu hissedebiliyorum. Hadi alkol gibi içip trafiğe çıkmak yasal olsun diyelim; ben duymadım promilmetre gibi anında tespit yapan bir cihazın esrar için geçerli olduğunu, en hızlı kitler saatler içinde sonuç veriyor. Bunun nasıl önüne geçilecek? Gözlere mi bakılacak? At visine geç.

Olay sadece trafikle de kısıtlı değil ayrıca, yazıyı okunabilirlikten uzaklaştırmamak adına daha fazla uzatmayacağım. Kusura bakmayın benim kafama yatmıyor arkadaşlar bu olay, 40 küsür yaşındayım, iş, çoluk çocuk sahibiyim, bu mereti de yeterince tanıdığımı yeterince gözlemlediğimi düşünüyorum.

Türk milletinin mental sağlığının, zihniyetinin bu meretin legal olmasına hazır olduğunu, uzun yıllarca hazır olabileceğini düşünmüyorum. Sevgiler.
Çok güzel değinmişsin abi olacaklara. Kesinlikle katılıyorum söylediklerine. Ama bizim gibi içicilerde bi noktada rahatlamalı ya yetiştiricilik bu kadar suç olmayacak ya doktor raporu ile kendi sigaramızı yetiştirip içiçez. Devlet diyecek ki bu boku yiyen adam şu haklardan mahrum olacaktır. Bak o zaman içenle içmeyen nasıl ayrılıyor.

Broo

Yeni üye
@Doğuş Dostum güzel diyorsun da sokaklar meth,bonzai,eroin vs içenlerle dolu
yasal olsa bu kullanımlar düşmez mi ?
Çarpıp ezme gibi durumlar yaşanmıyor mu ?
kaldı ki trafik alkol alıp magandalık yapanlarla dolu
esrarın sakinleştirici ve paranoya etkisi trafikte daha dikkatli olacağını düşünüyorum

hasgal

Yeni üye
0.2 thc üstü yasadışı ama kimse sallamıyor. taksiler bile satmaya başladı. caddelere masa kurmuşlar üstünde satıyorlar. büyük ihtimalle 0.2 üstü satanlardan rüşvet alacaklar. 8 bitki üretebiliyorsun evinde. ticari amaçlı sadece taylandlılar yapabiliyor. yabancı biri gelipte kurmaya falan kalkarsa polis nefes aldırmaz. evliysen eğer evinde 8 çicek şartıyla keyiflik üretebiliyorsun.

MrTiger420

Müptezel
Taylandda istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Ürün ve çeşitler her yerde farklıdır. Fiyatlar da her yerde farklıdır, ancak turistik bölgelerden ne kadar uzaksanız fiyatlar o kadar ucuzdur. Taylandda Pattaya'da 20'den fazla coffee shop var. Bu mağazalara bakıldığında gram başına yüksek fiyatlar ortaya çıkıyor. Bazı kafeteryalar ayrıca cannabisli yiyecek ve tatlılar da satmaktadır. Çoğu mağazada sigara içebilirsiniz. Bonglar her zevke uygun çok çeşitli satılmaktadır. Kahve ve çikolata yerine cannabis satan otomatlar bile var.

7.jpg
5.jpg
4.jpg
6.jpg
3.jpg
2.jpg

Fiyatlara gelince, bazı mağazalardaki fiyat aralığını anlayasınız diye, 1 gram fiyatı 300-500 baht.
İnternet üzerinden satılan Gorilla Glue -THC %25-30. Fiyatı:

10 gram - 199 baht
20 gram - 300 baht
50 gram - 500 baht
100 gram - 790 baht.

Taylandlılar bir komşunun bir iş yeri açtığını ve para getirdiğini görürlerse, etraftaki herkes hemen aynısını yapmaya başlar. Özellikle Tayland bir tarım ülkesi olduğu için, bir veya iki yıl sonra hükümet el atarsa fiyatlar ucuz veya tam tersi olacaktır.

Tay diline aşina olmayan ve kısa süreliğine gelen bir kişinin ucuz fiyat araması ve pazarlık etmesi zor olacaktır.

1.jpg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ndr ndr:
    ****** dready
  • M Mamba70:
    ***** ***** dready*** dready* *****
  • M Mamba70:
  • R RainGrow:
    ***** *** **** ********* ***** *** ******* ****** ********** ****** *********** dready **
  • M Mamba70:
    ***** ** *** ***** **
  • ndr ndr:
    dready**********
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ********** ***** ****** ******* ***** ** ****** ******** **** ****** ****** ***** **

***** ** *** ***** **
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
    ********** ***** ****** ******* ***** ** ****** ******** **** ****** ****** ***** ** ******* ** *****
  • R RainGrow:
  • R RainGrow:
  • M Mamba70:
    ******* ********* **
  • R RainGrow:
    **** ** **
  • M Mamba70:
    ***** ***** **
    +1
  • R RainGrow:
    ***** ** ****** ** dready ***** ** ******* ****
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
    ***** ** ****** ** dready ***** ** ******* **** * **** ***** ****** ****** ** ******
  • M Mamba70:
    +1
  • R RainGrow:
    ***** ****** ******** ******** *** ****** ********* ********** ** ****** *** dready ******* **
  • R RainGrow:
  • ndr ndr:
    *** ** ******* *** ** **
  • R RainGrow:
    *** *** ****** ** ***** ******* ******** ********** ***** ** ***** **
  • M Mamba70:
    ***** ****** ******** ******** *** ****** ********* ********** ** ****** *** dready ******* ** ******** ***** ********* ******* ***** ****
  • ndr ndr:
    ndr ndr: ******** ** ***** ***** ********* ******** ******