Techizata ne eklenmesi gerekli bakar mısınız?

GreenGo

Üye
Kankalar, yeni bir sistem yaptım 90x90x180 ebatlarında. Auto çeşitleri deniyeceğim ( jack harrer, daddy purple ) Aldıklarım yeterli mi bakar mısınız? Bir bitki yetiştirivem kaç watt ve kaç ışık gerekli bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
HM carbonfiltre 190m3/s 100mm
Plagron batmix 25lt
Sera pot 6ltx2
Biobizz bloom 500ml.
Biobizz grow 500ml
Biobizz topmax 500ml.
biobizz alg a 500ml.
Nem ölçer
Nemlendirici
Ph ölçer.
Tavsiyelerinizi bekliyorum. Yarıdmcı olursanız çok sevinirim.

selam kanka ben de geçenlerde bir kabin kurdum konu da açmıştım ordan kendininkilerle kıyaslayabilirsin.

H

herbal_point

Guest
oraya ad big bud + ad overdrive eklersen hasatın %20 oranında artar kanka.

S

silas

Guest
Sanada selam.
Filizlendirme aşamasında batmix toprak gübre içerdiğinden yeni filizleri yakar, içindeki gübre yeni bitkiye fazla gelir, bu yüzden light miz toprakla başlamanı öneririm.
Hasat kalitesi, miktarı ve topraksal sorunları en aza indirmen açısından saksı büyüklüğü önemli, auto için en az 12 lt bez yada airpot saksı kullan.
Gübrelere mutlaka calmag ekle, calmag bu işin olmazsa olmazı, ayrıca ph yüksek çıktı neyle düşüreceksin, ph düşürücüde alman gerek. İlla grow sitelerinden almana gerek yok, n11 gibi alış veriş sitelerinden nitrik asit yada fosforik asit ph düşürücü satın alabilirsin. Yada ph la uğraşmak istemiyorsan AN marka gübrelerin ph perfect özelliği var 3 lü set onu kullanabilirsin biobizzden daha iyi çeşit olarak.

GreenGo

Üye
Sanada selam.
Filizlendirme aşamasında batmix toprak gübre içerdiğinden yeni filizleri yakar, içindeki gübre yeni bitkiye fazla gelir, bu yüzden light miz toprakla başlamanı öneririm.
Hasat kalitesi, miktarı ve topraksal sorunları en aza indirmen açısından saksı büyüklüğü önemli, auto için en az 12 lt bez yada airpot saksı kullan.
Gübrelere mutlaka calmag ekle, calmag bu işin olmazsa olmazı, ayrıca ph yüksek çıktı neyle düşüreceksin, ph düşürücüde alman gerek. İlla grow sitelerinden almana gerek yok, n11 gibi alış veriş sitelerinden nitrik asit yada fosforik asit ph düşürücü satın alabilirsin. Yada ph la uğraşmak istemiyorsan AN marka gübrelerin ph perfect özelliği var 3 lü set onu kullanabilirsin biobizzden daha iyi çeşit olarak.
Açıkçası youtubedem otcu bebe nin yaptığı gibi deneyecektim o yüzden aynı malzemeleri aldım. Batmix ile başlamazsam, filizlenme döneminden sonra hemen gübreye başlamam gerekiyor doğru mu anladım? Ph için hazır su kullanıcam ph derecesi ayarlı olarak. Cal mag leri de gübreli suya mı karıştırıp vermem gerekiyor? Son olarak ışık konusunda yardımcı olabilirseniz çol sevinirim. Çok meşhur bir çizelge var aslında tavsiye eder misiniz? Çok sordum kusura bakmayın:/

S

silas

Guest
Açıkçası youtubedem otcu bebe nin yaptığı gibi deneyecektim o yüzden aynı malzemeleri aldım. Batmix ile başlamazsam, filizlenme döneminden sonra hemen gübreye başlamam gerekiyor doğru mu anladım? Ph için hazır su kullanıcam ph derecesi ayarlı olarak. Cal mag leri de gübreli suya mı karıştırıp vermem gerekiyor? Son olarak ışık konusunda yardımcı olabilirseniz çol sevinirim. Çok meşhur bir çizelge var aslında tavsiye eder misiniz? Çok sordum kusura bakmayın:/
2-3 lt saksıda en az 15 gün gübresiz toprakta gübreyi tolere edebilecek kadar büyüttükten sonra batmixe aktarabilirsin.
15. günden itibaren gelişim normalse gübre verebilirsin.
Hazır suların üzerindeki ph'la, ölçtüğümüz ph farklı çıktı, güvenme.
Işık tamamen bütçene bağlı.
Tang kullanabilirsin, kısa zamanda hazat verir, verimli bir çizelge, AN'nin gübrelerinde "Perfect PH" özelliği var ph'ı gübre kendi ayarlıyor.
Forumu daha çok oku, bilmediğini sor.

GreenGo

Üye
2-3 lt saksıda en az 15 gün gübresiz toprakta gübreyi tolere edebilecek kadar büyüttükten sonra batmixe aktarabilirsin.
15. günden itibaren gelişim normalse gübre verebilirsin.
Hazır suların üzerindeki ph'la, ölçtüğümüz ph farklı çıktı, güvenme.
Işık tamamen bütçene bağlı.
Tang kullanabilirsin, kısa zamanda hazat verir, verimli bir çizelge, AN'nin gübrelerinde "Perfect PH" özelliği var ph'ı gübre kendi ayarlıyor.
Forumu daha çok oku, bilmediğini sor.
Bana yetecek bir ışık ollmsından başka bit isteğim yok. Forumu inan sürekli okuyorum ama çok yeni oldğum için kısaltmaları galan anlamıyorum. Destek için teşekkürler bro.

natarK

Üye
gerekli şeyler yazılmış, tohum olarak ben kendi şahsı görüşüm 1 adet jack yaptım ve hiç beğenmedim ne büyümesini ne de kafasını, auto yapacaksan blue dream, White widow,ak47, ak48 autoflower yapmanı öneririm

GreenGo

Üye
evet kanka çiçeklenme dönemi gübresi söylediklerim. kullanırsan şişik sömeklerin olur hasata çok etkisi var söylediğim gübrelerin
Youtube de otcu dede siye bir grower var. Onun dediği gib yapmak istiyorum. Haliyle bu gübrelerin nasıl ne zaman kullanılması gerektiğini bilmiyorum. Forumu okusamda ingilizce terimleri anlayamıyorum. ( veg dönemi, lst vb gibi) anlamadığım en önemli konu ışık. Ben süngerde çimlendirip saksıya alıcam. İlk başta hangi ışgi kullanmam gerekiyor. Sonrasinda ne zaman ne ile degistiirmem gerekli. Yardimci olursan ya da okuyan arkadaslar salaga anlatir gibi anlarirsa sevinitim.

Aguş

Doktor
Bitkilerin yaşamı iki döngüdür Vegitation yani Gelişim ikincisi bloom yani çiçeklenme ve meyve yerimi bitki bu circle ı bitirince ölür,Lst ise bir eğitim biçimi bitkininin dallarını sağa sola tel ile bağlayarak bütün dallarının ışığı eşit almasını sağlmak,Topping yada kelle uçurma dedikleri ana dalın en üstünü keserek 1 ana dal yerine 2 ana dal sağlamak üzerine böylece gene ışığı ve alanı daha optimal kullanmak üzerine yapılır

Forum da günde 1-2 saat geçirerek gerekli bilgileri edinebilirsin
Youtube de otcu dede siye bir grower var. Onun dediği gib yapmak istiyorum. Haliyle bu gübrelerin nasıl ne zaman kullanılması gerektiğini bilmiyorum. Forumu okusamda ingilizce terimleri anlayamıyorum. ( veg dönemi, lst vb gibi) anlamadığım en önemli konu ışık. Ben süngerde çimlendirip saksıya alıcam. İlk başta hangi ışgi kullanmam gerekiyor. Sonrasinda ne zaman ne ile degistiirmem gerekli. Yardimci olursan ya da okuyan arkadaslar salaga anlatir gibi anlarirsa sevinitim.

H

herbal_point

Guest
kanka bütün soruların cevabı bu forumda. hepimiz buraya ilk girdiğimizde senden farksızdık. biraz forumda gezin eski yazıları oku yeterince şey öğreniceksin. bol hasatlar

president

Müptezel
kanka zaten batmix toprak almışsın bir de grow gübresi almışsın bana göre grow gübresini almana gerek yok. Diğer konuda da Silas abi doğru söylemiş benim tavsiyem hani bu köklendiriciler varya jiffy şişen tabletler tohumları ona at ilk 1.5 hafta orda kalsın ondan sonra batmixe al bitkiyi kanka.

Fairyjo

Yeni üye
Sanada selam.
An gübre varsa pH ölçer almaya gerek yok dimi o halde ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ***** ***** ** ****** **** * ****** ** ***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** ***** ******** *********** ****** ******* ** ****** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • G GaribanMüptezel:
    dready ****** ****** ****** ***** ****** ********* ********** ** ********
  • B Bomberx:
    ******** *********** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***
    G GaribanMüptezel: ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***