Tek bitkiye ışık

Taparapata

Yeni üye
Selamlar herkese, bol dumanlar..
Senelerce hayalini kurduğum grow işine bir kaç gün içerisinde başlayacağım. Fakat ufak bir sorunum var.
Neredeyse her şey tastamam fakat ışık ve gübrede sıkıntılarım var. Forumdan güzel bir kaç gübre alternatifi kastım ama hiçbir başlıkta tek bi saksı için uygun ışık önerisi bulamadım.
Alanım biraz dar diye düşünüyordum ama tek saksı auto için oldukça yeterli olduğu söylendi.(40x50x80)
Bu alan için yetebilecek uygun ışık(lar) önerebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler kankalar

AwaKe4

Müptezel
Knka yüksekliğin baya düşük ortalama 20-25 cm saksının yüksekliği olacak, eğer imkanın varsa yüksekliği biraz daha yükseltmeni tavsiye ederim. hps lamba kullanırsan daha yüksek ısı yayacağından bitkin zaten ışığa yakın olacak ve kötü etkilenecek ben led almanı öneririm. bütçene göre bişeyler önerebiliriz.

Taparapata

Yeni üye
Knka yüksekliğin baya düşük ortalama 20-25 cm saksının yüksekliği olacak, eğer imkanın varsa yüksekliği biraz daha yükseltmeni tavsiye ederim. hps lamba kullanırsan daha yüksek ısı yayacağından bitkin zaten ışığa yakın olacak ve kötü etkilenecek ben led almanı öneririm. bütçene göre bişeyler önerebiliriz.
115 oluyor yükseklik epey gerdim. Bütçe çok iç açıcı değil ama 200 liranın altındayım.

S

silas

Guest
1 tane bitki için para verip ışık almana gerek yok, kendin yapmanı tavsiye ederim. Alanın küçük olduğu için mutlaka auto tohum kullan, photo bitkiyi o alana sağlıklı şekilde sığdırman imkansız. CFL dediğimiz evdelerde kullandığımız tasarruflu 4 ampulle 100-200tl ye işi bitirebilirsin. 1 adet 30-40w 6500 kelvin beyaz ışık, 3 adet 30-40w 2700 kelvin sarı ışık videodaki düzenek gibi hazırlarsan işi çözersin. Satın alırken kutunun üstünde kelvin dediğimiz ışık rengine ve çektiği watta dikkat et. İmkanların kısıtlıysa uygun zamanda chate gel ucuz yollu gübreler var.

Taparapata

Yeni üye
1 tane bitki için para verip ışık almana gerek yok, kendin yapmanı tavsiye ederim. Alanın küçük olduğu için mutlaka auto tohum kullan, photo bitkiyi o alana sağlıklı şekilde sığdırman imkansız. CFL dediğimiz evdelerde kullandığımız tasarruflu 4 ampulle 100-200tl ye işi bitirebilirsin. 1 adet 30-40w 6500 kelvin beyaz ışık, 3 adet 30-40w 2700 kelvin sarı ışık videodaki düzenek gibi hazırlarsan işi çözersin. Satın alırken kutunun üstünde kelvin dediğimiz ışık rengine ve çektiği watta dikkat et. İmkanların kısıtlıysa uygun zamanda chate gel ucuz yollu gübreler var.
Lümen 10k olmalı gibi bir şey okumuştum ne düşünüyorsun big bro. Az çok bakındım da listelediklerim 10k ya yetmiyor

S

silas

Guest
Lümen 10k olmalı gibi bir şey okumuştum ne düşünüyorsun big bro. Az çok bakındım da listelediklerim 10k ya yetmiyor
Kutunun üstünde kaç lümen verir yazar lümen olayına takılma. dediğim wattlarda enerji tüketen lambalardan alırsan 10k lümenün üstüne çıkarsın zaten.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
Beyazın duy ufak kanka onun için elektrikçilerde aparat vardır herhalde dimi
yok kanka standart e27 duy var üstüne. filizlendirme kabinimde kullanıyorum ben.
fakat ampulün çapı 13cm. gönderdiğim duy çoklayıcının aralıkları 9cm. bu büyük ampuller sığmaz diye düşünüyorum.
aşağıda gönderdiğimden 2 tane alırsan daha rahat edersin.

https://urun.n11.com/duylar/e27-2li-duy-cogaltici-lamba-duy-coklayici-e-27-2-in-1-ampul-P4574865181605783912766.png

Ü

Üye silindi 20768

Guest
yok kanka standart e27 duy var üstüne. filizlendirme kabinimde kullanıyorum ben.
fakat ampulün çapı 13cm. gönderdiğim duy çoklayıcının aralıkları 9cm. bu büyük ampuller sığmaz diye düşünüyorum.
aşağıda gönderdiğimden 2 tane alırsan daha rahat edersin.

https://urun.n11.com/duylar/e27-2li-duy-cogaltici-lamba-duy-coklayici-e-27-2-in-1-ampul-P457486518Ekli dosyayı görüntüle 4352
hatta 3 tane alıp. birbirlerine bağlayarak tek kabloyla işin içinden çıkabilirsin.

A

alperenkusadasi

Guest
kanka ben turkuazın yarasa gübresinden aldım bitkiye çok fayda gördüm özellikle sömeklenmede denemdi tavsiye derim , çiçekten öncede güvercin gübresi kullandım onunda yararını gördüm baya tavsiye ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
    ** dready
  • T tahu12:
    ***** ****** ****** **** ****** ********** ********** *** *** **** ******* ***** *** dready ******** ******** ********* ******** *** **** ***** **** ** ****** ***** ****** *** **** ***** ********* ********* ******* dready **** *** **** **** ****** *****
  • T tahu12:
    *********** **** *** ******* * ******* ********** ***** ******** ********** ******** ******* ******* ******** **** ********* ********** ******
  • B bandaleros:
    *** dready**
  • B bandaleros:
  • T tahu12:
  • B bandaleros:
  • B bandaleros:
    ********* *** ****** ***** *********** ***** **** *********** dready ******
  • kralartur01 kralartur01:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ** **** ***** **
  • B bandaleros:
    ***** ** ***** *** ******* ***** ***** ******** ****** ***** ****** ********** **** ****** dready
  • B bandaleros:
    ***** ***** dready*** ** ***** *** ******* ***** ***** ******** ****** ***** ****** ********** **** ****** dready
  • B bandaleros:
  • cokorama cokorama:
    cokorama cokorama: *** ***** * ****** *** ***