Teras denemesi: 3 tane 15 nisan, 3 tane 15 mayıs ekimi ACİL YARDIM Lütfennn

teflontava

New Member
Abiler kardeşler,  terasta deniyorum, sabah 9 dan akşam 6 ya kadar full güneş alıyor, ama hiçbir deneyimim tecrübem yok, köftecilerden çimlendirip büyüttüm, 2 hafta önce erkek çıkanları yolup attım.

2 güne bir su veriyorum alttan çıkınca kesiyorum suyu, hiç gübre kullanmadım, bir haftadır bazı yapraklarda sararma yanma gibi şeyler var.

sulama gübre vs konusunda ne önerirsiniz resimler ekte

ama nem oranı vs ölçemiyorum, bardak kaşık hesabı yeşillendiren olursa süper olur saksılar 4 numara

açız aççççç...
 

anilsaran

New Member
Sulamayı 2 günde bir değilde bitkinin isteğine göre yap bak toprağa kuru ise sula ama çokta su verme saksına göre bitkine göre sulama yap , o yapraklardaki sorunlarda bence besin yetersizliğinden oluyor gübre vs vermelisin. Tabi bu benim öngörüm profesyonel arkadaşlar daha doğrusunu söyler sararmalar konusunda
 

teflontava

New Member
Eyvallah biladerim, resimlerden yorum yapabilecek arkadaşlardan özel rica ediyorum, maddi durum sıkıntı, fazla masraf yapmadan bunları minimum ne yapmak ne almak neyi ne kadar vermek gerek?
 

Aemili31

Active Member
Dostum bol hasatlar dilerim şimdiden gözlemlediğim kadarıyla böcek sorunun var yavaş yavaş yiyorlar kızlarını neem oil ile çözersin bu işi organiktir. Calmag ve gübre takviyesine ihtiyacın var. Dumanın zehir olsun.
 

teflontava

New Member
Cvp: Teras denemesi: 3 tane 15 nisan, 3 tane 15 mayıs ekimi ACİL YARDIM Lütfennn

Arkadaşlar tavsiyeleriniz sonucu deniz yosunu gübresi aldım vericem yarın, ama bir şey sorucam yine çok acemice:
5 litre suya 2 çorba kaşığı karıştırıcaz burası tamam. Ama bitkilere ne kadar vericem bunu, alttan çıkıncaya kadar mı yoksa bir ölçüsü var mı, yakmaktan korkuyorum.
Bir de neem oil nasıl vericem ?
 

teflontava

New Member
deniz yosununun ayarını yapamadık hepsi birden yandı kurudu gitti, torbacıya gebe kaldık yine aq böyle işin
 
Üst