Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

Kontraatak

Yeni üye
Cvp: Tohum Çimlendirme (resimli anlatım)

Kankalar ben bu şekilde yapıyorum.şartların tümünü yerine getiriyorum.Benim çimlendirme işlemi 5-6 günü buluyor. Sonra toprağa atıyorum. Solucan gübreli ve leonardlı perlitli bir toprak. Filizlenip 2 cm ye ulaşması (çimlendirme+filizin 2 cm e uzaması) toplam 15 günü buluyor. İlk filizlenme ışığı olarakta Beyaz tasarruflu ampul kullanıyorum. Büyüme yavaş mı yavaşsa neden acaba? (Toprak gübreli olduğu için ek besin vermiyorum)

Kankalar ben bu şekilde yapıyorum.şartların tümünü yerine getiriyorum.Benim çimlendirme işlemi 5-6 günü buluyor. Sonra toprağa atıyorum. Solucan gübreli ve leonardlı perlitli bir toprak. Filizlenip 2 cm ye ulaşması (çimlendirme+filizin 2 cm e uzaması) toplam 15 günü buluyor. İlk filizlenme ışığı olarakta Beyaz tasarruflu ampul kullanıyorum. Büyüme yavaş mı yavaşsa neden acaba? (Toprak gübreli olduğu için ek besin vermiyorum)

tohumlusuz

Kıdemli Üye

Kankalar selam, hayatında daha önce çiçek büyütmemiş, domates sulamamış saksıyla muhattap olmamış biri olarak 10 güne yakındır forumu yazılanları deli gibi anlabileceğim her başlığı okuyarak araştırarak bu işe girme planları yapıyorum. 
Bununla alakalı ilk girişimlerim ise çok da hoşuma gitmeyen bir köfte tohumu ile başlamak oldu azından bitki yetiştirme konusunda tecrübe kazanmak için ilk adımı attım. 
Bardağa attım 24 saat bekledim ?
Şimdi söyleyeceğim konuda ikilemler mevcut tohumlarımdan sadece 1 tanesi dibe çökmüş diğerleri boş mudur? 
Bu arada günlükle  berabernbüyütüceğimiz bir başlıkta açacağım, daha önce hiç bir foruma başlık açmadım fakat üyeler arasında ki anlayış hoşgörü destek çok hoş gerçekten buralarda yeni olabilirim ama sizi çok sevdim ❤️

Amfibi

Yeni üye

Çimlendirip topraktan büyüme dönemine geçirdim fakat gövdesi gelişmiyor yaprakları büyüdüğü için bitki boyun büküyor. Nemi yüzde 70 lerde tutuyorum çeşme suyunu dinlendirip veriyorum 400w ışığım var all mix toprak kullanıyoeum sıcaklık 25 30 arasında genelde ama kök güçlenmiyor gövde ince kalıyor ne yapmalıyım? Bu arada sağdan soldan içtiğim sigaraların tohumlarını kullanıyorum başlangıç olduğumdan cevap verirseniz süper olur

Miyaww

Yeni üye

Tohumdan 2-3 mm kök sagladik. Topraga dik sekilde ektik. Daha sonra uzerine direk cfl beyaz isik mi tutacagiz ? Yoksa filizini toprak ustune cikardigi vakit mi cfl beyaz isigi verecegiz ?

Utku

Yeni üye
kökü çok fazla açmadı ufak bi şekilde ama gözle görünür şekilde toprağa atarsam büyürmü

kakunzitr

Yeni üye

4 Yıldır bu işlerin içindeyim son 1 seneki kadar hiç sorun çekmemiştim.
İlk zamanlarda bardak suyun içine atıp çatlatıp sonrasında küçük saksıya alıp nem makinasınıda açıp güzel güzel yetiştiriyordum.hatta farklı bir yerde direk büyük saksıya atıp sulayıp çıkartmışlığım bile var(nem oranı %80 idi) .
Şuan ispanyadan ***** den lıyorum ve çok sıkıntı çekiyorum.İlk siparişimde hiç sorun olmadı ama son 2 siparişimde %50 si fide oluyor ölüyor %50 si çatlayıp öyle kalıyor.
Peçeteyi denedim , suda denedim saksıda denedim , şişen tablette denedim ve herşeyine  dikkat ederek denedim.Tohumsuzun eski videolarından denedim başka başka yabancı sitelerden denedim.Büyüyor ölüyor.ya tohumlarım bozuk ya hamidiye suda mikrop var , ya deniz yosunu ekstratım bozuk ya ısı olayını ayarlıyamıyorum delirecem.
En son peçete yi denedim adım adım yazayım ne yaptığımı nasıl olmadı hayret edin ;
1 litre suyun içerisine 0,20 ml deniz yosunu ekstratı koydum ve ph 6.8 e ayarladım , peçeteleri suya batırdım ve tohumu peçetenin arasına koydum çok az bişeyde mykos döktüm.Tohumlar 2 güne baş verdi ve saksıya beyaz ucu aşşaya bakacak şekilde yerleştirdim.Toprağım biobiz light mix.kabinin içine koydum %80 nem oranına termostat ayarlı nemlendiriciyi açtım ve 28 derece sıcaklığa sabitledim.ısı hep aynı nem hep aynı hava silkulasyonu mevcut.Az 5 gün bekledi az evel dayanaamdım topraktan bi bakıyım bu tohumlar ne alemde dedim aynı peçeteden çıkardığım gibi duuyor delirecem artık kışın hadi soğuktan dedik koruyamadık dedik, hayır ilk defada yapmıyoruz ki bundan önce nerden baksan 10 farklı genetik 4-5 tamamlanmış süper hasatlarım var.Sabahın 4 ünde artık ağlayacak durumdayım. hayır siktiğimin tohumları ispanyadan gelior tanesi 20 avroya denk gelior kargosu margosu.Şimdi şişen tableti suya attım sabah bi tane daha 20 avroyu basacam bu sefer şişen tabletten gidecem.e şimdi diyorum kendi kendime acaba hamidiye suyu kaynatsam mı yok efendim ph down ım mı bozuk phını oynamayım.deniz yosunu ekstratım bozuk mu acaba kullanmayım tamam. Ulan bundan önce köy toprağına 10 tane tohum saçtım buz gibi gece soğuklarında nisan ayında çimlendi.Dönüyorum dolaşıyorum sorunu bulamıyorum.
O yüzden deneyecez deneyecez pahalı bir deneyiş ama napalım bu boku yiyorsak bunun altına yatacaz.Tüm tohumlarınız dişi olsun sorunsuz çıksın dileğimle herkese bol caaaaraalarrrrr.

BEYLERBEYİ

Yeni üye
kakunzitr' Alıntı:
4 Yıldır bu işlerin içindeyim son 1 seneki kadar hiç sorun çekmemiştim.
İlk zamanlarda bardak suyun içine atıp çatlatıp sonrasında küçük saksıya alıp nem makinasınıda açıp güzel güzel yetiştiriyordum.hatta farklı bir yerde direk büyük saksıya atıp sulayıp çıkartmışlığım bile var(nem oranı %80 idi) .
Şuan ispanyadan mahmut efendi den lıyorum ve çok sıkıntı çekiyorum.İlk siparişimde hiç sorun olmadı ama son 2 siparişimde %50 si fide oluyor ölüyor %50 si çatlayıp öyle kalıyor.
Peçeteyi denedim , suda denedim saksıda denedim , şişen tablette denedim ve herşeyine  dikkat ederek denedim.Tohumsuzun eski videolarından denedim başka başka yabancı sitelerden denedim.Büyüyor ölüyor.ya tohumlarım bozuk ya hamidiye suda mikrop var , ya deniz yosunu ekstratım bozuk ya ısı olayını ayarlıyamıyorum delirecem.
En son peçete yi denedim adım adım yazayım ne yaptığımı nasıl olmadı hayret edin ;
1 litre suyun içerisine 0,20 ml deniz yosunu ekstratı koydum ve ph 6.8 e ayarladım , peçeteleri suya batırdım ve tohumu peçetenin arasına koydum çok az bişeyde mykos döktüm.Tohumlar 2 güne baş verdi ve saksıya beyaz ucu aşşaya bakacak şekilde yerleştirdim.Toprağım biobiz light mix.kabinin içine koydum %80 nem oranına termostat ayarlı nemlendiriciyi açtım ve 28 derece sıcaklığa sabitledim.ısı hep aynı nem hep aynı hava silkulasyonu mevcut.Az 5 gün bekledi az evel dayanaamdım topraktan bi bakıyım bu tohumlar ne alemde dedim aynı peçeteden çıkardığım gibi duuyor delirecem artık kışın hadi soğuktan dedik koruyamadık dedik, hayır ilk defada yapmıyoruz ki bundan önce nerden baksan 10 farklı genetik 4-5 tamamlanmış süper hasatlarım var.Sabahın 4 ünde artık ağlayacak durumdayım. hayır siktiğimin tohumları ispanyadan gelior tanesi 20 avroya denk gelior kargosu margosu.Şimdi şişen tableti suya attım sabah bi tane daha 20 avroyu basacam bu sefer şişen tabletten gidecem.e şimdi diyorum kendi kendime acaba hamidiye suyu kaynatsam mı yok efendim ph down ım mı bozuk phını oynamayım.deniz yosunu ekstratım bozuk mu acaba kullanmayım tamam. Ulan bundan önce köy toprağına 10 tane tohum saçtım buz gibi gece soğuklarında nisan ayında çimlendi.Dönüyorum dolaşıyorum sorunu bulamıyorum.
O yüzden deneyecez deneyecez pahalı bir deneyiş ama napalım bu boku yiyorsak bunun altına yatacaz.Tüm tohumlarınız dişi olsun sorunsuz çıksın dileğimle herkese bol caaaaraalarrrrr.

Valahi moruk aynı sıkıntıyı bende yaşadım 20 tane tohumdan 5 tanesini çatlatabildim 1 taneside engelli oldu öldü gitti 16 tane file verdim. Tohumun taze ve kalitesi önemli ben tohumları 1 sene önce almıştım. suda denedim peçetede denedim yok filizlenmiyor hafif kök veriyor aynı kalıyor. en sonunda yabancı bi forumda okudum tohumun kalitesiyle alakalıymış aynı sıkıntıyı yaşayan olmuş orda okudum hafif kök verip ilerlemiyor

hermesforever

Kıdemli Üye
Bu güne kadar outdoor growda hep köfteci tohumları kullandım ve 1 bitkiyi tohumluk yapıp kendi tohumumu çoğalttım ama son iki senedir başarısız sonuçlar aldım. Bitkiler çok dayanıksız olmaya ve sıcakta hemen kurumaya başladılar. Artık canıma tak etti iki senedir doğru düzgün kendi sigaramı içemedim onca emek ve zaman da cabası. Sponsordan auto ve photo 2 farklı genetik sipariş ettim. Umarım bu defa başarabilirim.

Ç

Çüke

Guest
Kanka ben aynısını yaptım sonra toprağa ektim bir parmak boya geldi ama tohumun kabuğunu atmadı daha neden acaba 3 gün oldu topraktan çıkalı

r0cky

Yeni üye
Sa kankalar ben tohumları 1 hafta önce jiff içine attım tohumlar patlamış fakat hala filiz vermediler yavrular ölmüş mü demek oluyor

Risus

Yeni üye
Öncelikle selamlar,
4 Adet sponsor dan aldığım tohumu oda sıcaklığındaki bir bardak suya attım. Atmadan önce kutuda biraz salladım. Suya attığımda 2 tanesi kabarcık çıkardı diğer 2 tanesi çıkarmadı. Gereksiz detay olabilir dikkatimi çekti. 24 saat geçti fakat henüz dibe çökme yok. Çadır içinde karanlık ortamda 26 derece sıcaklık civarlarında %45-50 nem çadırın içindeki göstergede.

Hala beklemelimiyim ?
Yapmam gereken birşey varmı ?

Tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Yanlış yere yazdıysam da yönlendirilirsem sevinirim.

Keyfiniz bol olsun..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • T tayfurishere:
  • Almora Almora:
    ** *** *** ******** ** ****** **** ***** ********* **** ***** ****** *** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • T tayfurishere:
  • T tayfurishere:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** **** hahahaha** *** ********** * ******* ********* ********* ****** ********* ****** *** ***** ** ****** hahahaha*** ** ***** ******* ******
  • bandaleros bandaleros:
    **** **** ****** hahahaha* ** ****** *** ** ******* **** ** ********** * ******** ** ********
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ***** *** ***** ******* hahahaha**
  • T tayfurishere:
    **** ********** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • T tayfurishere:
  • T tayfurishere:
    * ****** ***** ****** ******** **** *** *** ***** *** ****** hahahaha****
    ********* *** ********* * ****** ******* *** * ****** ******* *** ** ****** ******* ***
    ***** ****** ******** **** hahahaha**** ********
    ***** hahahaha* *******
  • T tayfurishere:
    *** **** ***** ****** ****** ***** *** ****** ******** **** **** ***** ********
    ******* ***** * ******* ********** ***** ******* ** ** hahahaha *****
  • C caaranasıl:
  • C caaranasıl:
    ********* ********** hahahaha** ***** *** ****
  • T tayfurishere:
    **** ** ****** hahahaha **** ***** ********** **
    T tayfurishere: **** ** ****** hahahaha **** ***** ********** **