TOHUM NASIL DİSİLEŞTIRİLİR

Saykosky723

Yeni üye
Knk @Tonii sen bize anlattin ama net anlayamadik knk nolur özürlüye anlatir gibi anlatda bilelim cok merak ediyoruz
Yani bastan sona atlamadan anlatsan frumda karisik anlayamadik cogu kiside anlayamadi aciklik getirsen seviniriz @Tonii dayi veya bilen baska biriside olur ama @Tonii dayidan ogrendik en yakin o anlatti dogrusunuda anlatmistir ama anlayamadik anlatirsan cok seviniriz @Tonii abi ((BANA KATILANLAR DA DESTEK VEREBİLİRLER Mİ ))

Son düzenleme:

Saykosky723

Yeni üye
keke net bir şekilde anlattım ben yok anlayamadım diyosan anlayamadıgın noktayı sor onu anlatayım
Dayi anladigimi anlatiyim yanlis bir yer varsa duzelt... 2 adet disi oldugundan emin oldugum agac ekiyorum bunlar büyüyor ciceklenmeden 7 gün önceden gümüş suyunu fis fisla sikiyorum ben tek dal falan deyil konpile yapiyorum veya tek dal da yaparim, sararir vs falan takmiyorum devam ediyorum
((Bitki sömekler le beraber tohumda üretiyor mu yosa direk tohummu cikiyor burayi tam bilmiyorum?)) ((Burayi cevaplarsan sevinirim))bu tohumlar gelisip patladiginda polenlerini aliyorum ve 2 ci olan saksidaki bitkiyi dölluyorum. Gümüs suyuyla fis fis ladigim agactan cikan polen disi poleni olmus oluyor bu disi poleninden cikan polenlede 2 ci saksidaki disi bitkiyi dölledimmi disiyle disiyi dölemis oluyorum ve °/°99 disi tohumu olmus oluyor dogrumu dayi
((Ve bu 2 ci saksi daki bitkiyi hemen mi döllüyoruz nasil yapiyoruz sömekler cikinca üstünemi poleni atiyoruz zaten baya üretiyor polen saklarimda )) @Tonii

Son düzenleme:
keke şöyle 2 bitki ektin dişi olarak veyahut dişi oldugundan eminsin 1. bitkiye gümüş suyu uyguluyosun çiçeklenmeden 1 veya 2 hafta önce başlarsın saten 1. bitki dişilikten erkeklige geçiyor gümüş suyunun etkisiyle 2. bitkide iste herşey dogal işleyişinde devam ediyor sonrasında 1. bitki sömek yerine polen yapıyor biz polenler patlayana kadar bu gümüş suyuna devam ediyoruz polenler patladıgında saten yanındaki 2. bitkiyi döllüyor ve işlem tamam 2. bitki tohum üretmeye başlıyor ve o bitki o tohumları geliştirene kadar yaşatıyoruz bu kadar

Saykosky723

Yeni üye
keke şöyle 2 bitki ektin dişi olarak veyahut dişi oldugundan eminsin 1. bitkiye gümüş suyu uyguluyosun çiçeklenmeden 1 veya 2 hafta önce başlarsın saten 1. bitki dişilikten erkeklige geçiyor gümüş suyunun etkisiyle 2. bitkide iste herşey dogal işleyişinde devam ediyor sonrasında 1. bitki sömek yerine polen yapıyor biz polenler patlayana kadar bu gümüş suyuna devam ediyoruz polenler patladıgında saten yanındaki 2. bitkiyi döllüyor ve işlem tamam 2. bitki tohum üretmeye başlıyor ve o bitki o tohumları geliştirene kadar yaşatıyoruz bu kadar
Sonra 2 ci bitki kendi kendine döledimi is bitiyor ve 2 ciden cikan tohum disi olur dimi knk cok sagol inan bana hayatimda ki en önemli bilgiyi veridin bana cok sagol

çaprazlama şu tohum almak istedigin 2 bitki aynı genetik olursa örnek blue dream - blue dream bu aynı genetigi üretmek oluyor
diktirign 1. bitki amnesia 2. bitki blue dream ise amnesia blue dream i dölledigi için bu amnesia x bluedream çaprazı oluyor

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Aga @Tonii dayiya dordum yine de sagol
Ben de okadar biliyorum yinede bilen ywpan tecrubeli adam @Tonii dir.
Ewet konunun hep bşrlikte takipçisiyiz. @Tonii üstadım bilgileri sayesinde bişiler yapıcaz. Dal üzerindeki tohumların aynı anda bi olgunlaşma zamanı yoktur. Bazıları 2 ayda algunlaşırken bazılarını 3 ay beklemek gerekir.

Ceg18

Üye
çaprazlama şu tohum almak istedigin 2 bitki aynı genetik olursa örnek blue dream - blue dream bu aynı genetigi üretmek oluyor
diktirign 1. bitki amnesia 2. bitki blue dream ise amnesia blue dream i dölledigi için bu amnesia x bluedream çaprazı oluyor
Knk ben 2 tane auto amesianı bu uygulama ile yapsak çıkan amesian auto oluyor anladığım kadarı ile yoks ptho mu oluyor bide gümüş suyu litre başına ml verirmisin

Knk ben 2 tane auto amesianı bu uygulama ile yapsak çıkan amesian auto oluyor anladığım kadarı ile yoks ptho mu oluyor bide gümüş suyu litre başına ml verirmisin
1. sorun olgunlaşması sanıyorumki 1 ay 1.5 ay en fazla
auto ile autoyu polenlersen tabikide auto olur keke
gümüş suyunu direk kullanıyoruz suyla karıştırmıyoruz fıs fıs yapıyoruz

ayteach

Müptezel
Toni dayı bu anlattığım olay auto bitkiler için de geçerli midir. Yani aynı mantığı auto bitkiye uygularsak auto tohum elde edebilir miyiz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ***** ***** ** ****** **** * ****** ** ***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** ***** ******** *********** ****** ******* ** ****** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • G GaribanMüptezel:
    dready ****** ****** ****** ***** ****** ********* ********** ** ********
  • B Bomberx:
    ******** *********** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • I isoT:
    +1
  • G GaribanMüptezel:
    ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
    dready* *****
  • G GaribanMüptezel:
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • kokokoco kokokoco:
    ******* ****** dready*
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ***** ******* ********* ********* ******* ******* **** ***** ********* *****
  • A ax-b:
    ********** ***** ***** * ********** ****** ********* **
  • A ax-b:
    cokorama cokorama: **