Tohumu patlattım , 600 watt hps uzaklık ve nem ?

El_Takashi

Kıdemli Üye
Tohumlar peçetede şuan beyaz kılları çıktı,beyaz kıllar aşağı olucak sekıl de yarım santım yerleştırdım, 600 watt hps150x150x200 kabınım var uzaklık kac cm olcak ? Nem ne kadar olucak ? Nem makınasını açayım mı bırde ? Teşekkür ediyorum.

Aguş

Doktor
Selamlar,
Hps dediğin MH sanırım bu dönemde MH kullanılır çünkü,
Topraktan kafasını çıkardığından itibaren ışık açabilirsin
600w Mh baya ışık verdiğinden 70 Cm falan koyabilirsin saksılardan
Nem ilk dönemde(2 hafta) 60-75 arası ideal

El_Takashi

Kıdemli Üye
Selamlar,
Nem makınasını aöayım mı ?
Bırde ışığı 18/6 mı vereyım yoksa daha fazla mı vereyım?

Selamlar,
Ben her dönem için hps kullanıyorum bi soru. Görmedim auto bitkiler için

600w shp ile 280 *140*210 ölçülerindeki kabini myla sayesinde ışığı Komple heryere dağıtıyorum ışık kabinin en üstünde yani tabancan yüksekliği 2 metre bir tane içerden bacaya 393m3 turbo fanım var sürekli çalışıyo.birtane kabinin en üst kısmında ışık ile aynı yükseklikte içerden dışarıya 300m3 fan çalışıyor bir adette dışardan içeriye 193 m3 giriş fanım var taze havayI içeriye alıyo.Bu sistem ile ışığı25,5 sabit nemi/50 sabit tutabiliyorum İstediğimde nemi artırabilirim ben her dönem için /50 yi yeterli buluyorum.senin boyutlarında bir kabin için 600w hps çok ısı sorunu yaratabilir.cob led yada fullspekturum daha iyi olur ilk grow için hps ile yapacam diyorsan çok iyi bir hava sirkülasyonu yaratmalısın ki ısı sorunu olmasın.

El_Takashi

Kıdemli Üye
600w shp ile 280 *140*210 ölçülerindeki kabini myla sayesinde ışığı Komple heryere dağıtıyorum ışık kabinin en üstünde yani tabancan yüksekliği 2 metre bir tane içerden bacaya 393m3 turbo fanım var sürekli çalışıyo.birtane kabinin en üst kısmında ışık ile aynı yükseklikte içerden dışarıya 300m3 fan çalışıyor bir adette dışardan içeriye 193 m3 giriş fanım var taze havayI içeriye alıyo.Bu sistem ile ışığı25,5 sabit nemi/50 sabit tutabiliyorum İstediğimde nemi artırabilirim ben her dönem için /50 yi yeterli buluyorum.senin boyutlarında bir kabin için 600w hps çok ısı sorunu yaratabilir.cob led yada fullspekturum daha iyi olur ilk grow için hps ile yapacam diyorsan çok iyi bir hava sirkülasyonu yaratmalısın ki ısı sorunu olmasın.
IMG_20201117_202056_816.jpg

Ben bunu aldım .
Havalandırma fanı 160 m3 var bırde.

Başka ne alayım ? Cunku 600 watt shp , + 600 watt hps yapcam 1200 watt

Ekli dosyayı görüntüle 4322

Ben bunu aldım .
Havalandırma fanı 160 m3 var bırde.

Başka ne alayım ? Cunku 600 watt shp , + 600 watt hps yapcam 1200 watt
1200 w için 300 m3 iki tane giriş 300 m3 iki tanede çıkış ayarlarsan bence stabil ısıyı yakalarsın giriş fanlarını bir saat sadece tekini 1 saat ikisini aynı anda çalıştır.giriş fanı havayı taze yerden alsın çıkış fanlarından gelen havayıda başka bi yere yönlendir baca olur yoksa başka bir oda olur bunların yeterli olduğunu düşünüyorum cooltubeye ikisini bağlayıp sıcak havayI tahliye edersen bir tane giriş fanı bile yeter cooltube çok fark ediyor hemde lambanı daha uzun ömürlü tutar,Ayrı odalardan elektirik al 1200 w hps Ve fanları aynı prize bağlama sorun olabilir yangın ihtimali olabilir,evin eskiyse kablolar dayanamayabilir,Her ihtimali düşün hpsler risklidir aşırı ısı üretir eğer lambaları daha almadıysan 600w full spektrum 600 w hps al çiçeklenmeye girene kadar full spektrum kullanırsın sonra hpsye geçersin gerisi sana kalmış bu forumda gerekli olan tüm bilgi mevcut.Kafanda sistemi oluştur en önemli konu içerdeki hava sirkülasyonu en önemli konu bu gerisini ayarlsın hasatın bol olsun iyi growlar,

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    * *** ***** *** ****** ******* ****** *** ** * ** **** ***** *** *** **** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • K Kafirimam:
    ****** **** ****** ****** ******* ** ******** **** ****** *** **** ***** ******** hahahaha** ***** *** *** **** hahahaha
  • K Kafirimam:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ****** ***** * *** ***** *** ****** ******* ****** *** ** * **
  • K Kafirimam:
    **** *** ******* ********** ******* ********** ********* **** *** hahahaha ** ********* ********* ******** *******
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    hahahahahahahaha
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********* ******** ** ****** ***** ***** ** **** hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    ******** hahahaha* ********* hahahaha******* * *******
    +1
    +1
  • K Kafirimam:
    **** ****** ** ****** **** ****** ******** **** **** ****** ****** ***** *********
  • R raw.w33ds:
    ******** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • İstanbul İstanbul:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha*
    ***** **** ********** ** ***** *** *** ** ****** *** ***** ********* **
    ***** ***** * ***** **** ******* *** ***** **** ** ***** ******** ********** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • K Kafirimam:
    ******* ******* ****** ***** ******* *** ***** ****** *** ** ** hahahaha***
    +1
    +1
    Uranyum Kamil Uranyum Kamil: ********* ********* ****** ******* ****** ** **** **** ****** +1