Toprağın altı kupkuru

Kimde Bu

Müptezel
16 gunluk auto bitkim var niye ufak kaldığını düşünürken birsey farkettim normalde 500 ml su veriyodum suyu verdikten sonra farkettim ki 2 cm altı kupkuru yani nemli falanda değil. Az önce 2,5 litre su verdim toprağın altı hala görseldeki şekilde kupkuru bu niye olur tohumum boşa gitti ufacikken cicege girecek bu

mami10_

Doktor
16 gunluk auto bitkim var niye ufak kaldığını düşünürken birsey farkettim normalde 500 ml su veriyodum suyu verdikten sonra farkettim ki 2 cm altı kupkuru yani nemli falanda değil. Az önce 2,5 litre su verdim toprağın altı hala görseldeki şekilde kupkuru bu niye olur tohumum boşa gitti ufacikken cicege girecek bu

Toprak ne marka

Bu kadar küçük bitkiye o kadar sulama fazla kanka, bitkinin dibinden uzak bir şekilde sula ki kökler su arasın. Suyunu da bir anda dökme toprağın kötü ona göre muamele yap. Azar azar dök yoksa su ilk bulduğu kanaldan akar gider toprak tutmaz.

Kimde Bu

Müptezel
Bu kadar küçük bitkiye o kadar sulama fazla kanka, bitkinin dibinden uzak bir şekilde sula ki kökler su arasın. Suyunu da bir anda dökme toprağın kötü ona göre muamele yap. Azar azar dök yoksa su ilk bulduğu kanaldan akar gider toprak tutmaz.
Kanka cekmesi için yavaş yavaş vermeme rağmen bi yol bulup aşağı iniyo toprağa yediremedim

Kanka cekmesi için yavaş yavaş vermeme rağmen bi yol bulup aşağı iniyo toprağa yediremedim
Verebileceğim tek tavsiye , toprağı perlitle iyice karıştırman. Bitkinin dibine avcunu aç daya, dikkatlice saksıyı ters çevir. Köklerin yoğun olduğu toprak parçası bitkiyle birlikte avcuna gelecek . Geride kalan kısmı perlitle iyice karıştır ve bitkiyi tekrar yerleştir. Yapamam dersen her sulamada spreyle aralıklarla 3-5 dakika toprağın yüzünü spreyle sonra şişede ki suyunu dök.

mami10_

Doktor
Ben her zaman biobizz allmix veya plagron batmix kullaniyorum ilk defa boyle bitkim ufak kaldı onun için konu açtım

İlginç, flush atıp mı büyütüyordun normalde fideye ağır gelir o toprak benim teorim bu yönde.
Tabi genenetik faktörde ola bilr bitki şok geçirmiş de ola bilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** ******** ******** hahahaha ***** ** hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ****** ***
  • muadip muadip:
    ** hahahaha********* ****** **** ****** ***
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** ***** hahahaha ********* ****** ******* ******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ****** ** **** * **** hahahaha ******
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******** hahahaha* ** ****
  • muadip muadip:
    ********* *** ** * ** ***** ******* *
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    ***** ***** **** ****** ********** * ** ****** ***** ******** ** ***** *** ******* ***** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: *** **** **********