Toprak’da beyaz kücük kurtlar

Arkadaşlar bir grow bitirdim 2. Ye başlarken bu sabah fidelerimi ekerken saksılardaki topraklarımda(diğer growda kullandığım toprak) beyaz beyaz kücük böcekler gördüm gerçekten cok kücükler iyicene dibine girince rastladım. Nedir bir bilen varmdır? Tavsiye ediceğiniz bir ilaç çözüm yolu varmıdır ?

Bevelk2

Yeni üye
Bence toprağı bir naylonun üstünde yıka kurusun grow a devam et ilk growdan sonra toprağın yıkanması gerekiyor gübre kullanıyorsan

jericho

Üye
Kanka oncelikle onceki growun topragini kullanma 3 aylik bir emegi 150 200 lira icin heba etme derim.. Sicak ve nem in cok oldugu ortamda toprak bocek uretiyor ve yapisi zaten bozulmustur saglikli bir grow olucagini dusunmuyorum. Ama neem yagi kullanabilirsin etkili bir ilactir. 1/3 ml civari 4 5 gun sonra tekrardan yapmalisin ayni islemi kolay gelsin simdiden.. Topragi iyice kurutmadan sulama kanka.

Bence toprağı bir naylonun üstünde yıka kurusun grow a devam et ilk growdan sonra toprağın yıkanması gerekiyor gübre kullanıyorsan
Aynen dediklerini daha önce yaptım toprağı yıkadım 1 hafta kurutmaya bıraktım, toprak kupkuruydu.
Kanka oncelikle onceki growun topragini kullanma 3 aylik bir emegi 150 200 lira icin heba etme derim.. Sicak ve nem in cok oldugu ortamda toprak bocek uretiyor ve yapisi zaten bozulmustur saglikli bir grow olucagini dusunmuyorum. Ama neem yagi kullanabilirsin etkili bir ilactir. 1/3 ml civari 4 5 gun sonra tekrardan yapmalisin ayni islemi kolay gelsin simdiden.. Topragi iyice kurutmadan sulama kanka.
Daha öncede aynı toprakla defalarca grow yaptım herhangi bir yan etkisini görmedim. İlk growumu bitirirken saksıların tabaklarında görmüştüm aynı böceklerden öbek öbek baya varlardı. İlk growumda bitkiye olumsuz yan etkileri olmadı. Yalnız growun son haftasında hasata 1 hafta kala örümcek ile uğraştım, 1 -2 kelle hariç sağ salim kurtardım ağaçları. Gülleci bulamacı ve neem aldım ikisinide kullanıcam bu growda

Kanka

Administrator
Yönetici
toprağa guzelce bi flush at ph ayarlı su ile çunku sonrasında bitki ekiceksın toprak ph sı ayarlı olsun sonrasında toprağı bı gazete kağıdı uzerınde falan ıyıce ser güneşe butun herşeyınden arınsın sonra güle güle eskit bence toprağını daha iyi verim alabılırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    **** ****** ******* *** ********* dready**
  • C Ceres1001:
    ******** *** **** * ******* ****** ******** ********* **
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • kralartur01 kralartur01:
    ****** ***** ***** * ***** **** dready* ** ****** *********
  • P puslu77:
  • kralartur01 kralartur01:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
    *** ** *** **** ****** ***** dready
  • P puslu77:
  • C Ceres1001:
    ***** ********** ******* ****** ****** ***** *** **** ****** ******** ********* *** ********** **** ***** **** ******
  • C Ceres1001:
  • zero00 zero00:
    ********* **** ***** *** **** ****** ******** ********* *** ********** **** ***** **** ******
  • zero00 zero00:
    dready* ********* *** **** ***********
  • C Ceres1001:
    ********* **** ***** **** dready* *** *******
  • zero00 zero00:
    ******** ****** ****** ********* ******* dready ** ***** *** ***** ***
  • zero00 zero00:
    zero00 zero00: ***** *********** *** ********