Toprak kurumuyor fikir alışverişi

Kimde Bu

Müptezel
Kankalar son kalan tekli tohumu ekmek için çiçekçiden toprak aldım ektim, bitki ciktiktan cok sonra topraga perlit eklemedigimi hatirladım,

Saksı 10 litre air, saksının dibine vantilator koydum dibinden üflüyor ama yine de saksıyı kaldırdığımda baya ağır diger saksilara gore, toprak cinsinden dolayı mı ağır icinde perlit ponza taşı vs olmadigi icin mi anlayamadım parmağımı 5 cm falan sokuyorum ıslak degil ama sanki paketinden yeni cikmiş gibi nemli. Fikir verin ne yapabilirim

higthead

Jolly Green
Dostum toprağın kurumaması 2 neden vardır.

1. Toprak iyi havalanmıyordur, 1 adet 6 inçlik vantilatör alıp kabin altından saksı hizasından saksılara vurucak sekilde vantilatörünü salınım yaptır.
2.Bitkinin kökleri iyi gelişmemiştir verdiğin gübreli suyu kökler tam gelişmediği için bitkinin kökleri kullanamayıp uzun sürede toprak kuruyordur.

Çiçekçiden alınan toprak zor kurur perlit vs eklemediğinden kaynaklanıyor. Toprak çok sıkışık olduğu için havalanmıyordur. Bitkin filiz ise zarar vermeden yeni saksıya toprağına perlit vermikül vs ekle

Kimde Bu

Müptezel
Dostum toprağın kurumaması 2 neden vardır.

1. Toprak iyi havalanmıyordur, 1 adet 6 inçlik vantilatör alıp kabin altından saksı hizasından saksılara vurucak sekilde vantilatörünü salınım yaptır.
2.Bitkinin kökleri iyi gelişmemiştir verdiğin gübreli suyu kökler tam gelişmediği için bitkinin kökleri kullanamayıp uzun sürede toprak kuruyordur.

Çiçekçiden alınan toprak zor kurur perlit vs eklemediğinden kaynaklanıyor. Toprak çok sıkışık olduğu için havalanmıyordur. Bitkin filiz ise zarar vermeden yeni saksıya toprağına perlit vermikül vs ekle
Topragin dibinde 2 3 gundur vant calisiyor direkt saksiya vuruyo, bitkinin kokleri alttaki deliklerden cikmis durumda suan. Bitkim topragini degistirebilecegim ebatta degil

higthead

Jolly Green
Topragin dibinde 2 3 gundur vant calisiyor direkt saksiya vuruyo, bitkinin kokleri alttaki deliklerden cikmis durumda suan. Bitkim topragini degistirebilecegim ebatta degil

Dostum en kütü durumdayız şöyle yapabilirsin acil olarak 15 lt saksı al sendeki saksıyı 15lt saksı içine ortala etrafına az miktar toprak ekle ve içindeki 10 lt saksını makas ile yavaşca aynı hizada sağdan ve soldan olucak şekilde aşşağıya kadar kes çok yawaşca saksını çıkart ve kalan etraftaki boşlukları hazırladığın perlitli vsvsv toprak ile doldur en iyi çare bu yoksa köklerin aşırı nemden çürümeye başlıcak.

Kimde Bu

Müptezel
Kanka auto ise çöp oldu say cunku autonun sayılı gunu oldugu icin gecen her gun boşa gidiyor seninkide ufacıkken cicege girer, elinde tohumun varsa yeni bi tane at o kalsin bi kenarda bazi tohumlar harbiden dandik

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********