Toprak

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Mayısta yapıcağım grow için yerlerimi şuandan kazıp hazırladım.
İçine şuandan gübre koymayı düşünüyorum hangi gübreleri hangi oranda koysam daha faydalı olur outdoor gübre miktarını avuç olarak baz alabiliriz :)

erşan kuneri

Kıdemli Üye
İçine şuandan gübre koymayı düşünüyorum hangi gübreleri hangi oranda koysam daha faydalı olur outdoor gübre miktarını avuç olarak baz alabiliriz :)
kanka şuan için toprağa leonardit atabilirsin. bütçen ne nasıl gübreler kullanmak istiyosun bilmiyorum ama outdoor için https://www.toprakvesu.com/bitki-besinleri/greenhouse-feeding-gubre/greenhouse-bio-starter-kit bu seti öneriyorum

İçine şuandan gübre koymayı düşünüyorum hangi gübreleri hangi oranda koysam daha faydalı

Kanka toprak konusunu bulmemde sana şöyle bir fikir verebilirim hem belki senin içinde daha iyi olabilir büyük bir saksı bulamiyorsan büyük sepet tarzında birşey bulup çuvalı keser içine yerleştirirsen istediğin zaman yerinide değiştirme sansında olabilir güneşi sevselerde fazla güneşte sıkıntı yaratabiliyor fazla ısı belli saatlerde gölge alabileceği yere cekebilirsin bro can örnek foto ben bırakıyorum sen tercihini yaparsın zaten bu işin uzmanisin benimde ilk hasat alma zamanım yaklasiyor daha bir aylık çiçekte

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Yazarsa memnun olurum kanka
Sevgili gardasim , bu topraga simdiden bakim yapma olayimiz dilimizde tarlayi nadasa birakmak olayiyla ayni sekilde , topraga simdiden koyacagin inek samrasi, koyun samrasi, guvercin boku , yarasa boku mayisa kadar toprakta yanici en ufak ozellik birakmaz , hayvansal gubreleri su an topraga dok yagmurlarla icinde ki amonyaktan kurtulsun , mayisa 10 15 gun kala topragi bir ters bir duz et yani bildigin ekin ekmek icin topragi surersin ya ayni islemi o topraga yapmani oneririm , tabanina koyacagin bu hayvansal gubreler kalsiyum ve magnezyum disinda pek bi eksiklik istetmeyecektir , toprak keza organik ile delirmis durumda olacak keza topragi ekimden 10 15 gun once hem gevsetmis yeni fidan icin hizli yetisme ortami hazirlamis olacaksin hemde en asagi 1 1.5 ay gubre verme derdinden kurtacaktir bol hasatlar... :)

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Heleki photo yapacaksan disariya koymadan 20 gun bir ay once fidelerini yetistirmeni oneririm 5 6 bogum acmis fide toprakta hizla ilerliyor daya humik fulvik asiti bir diger deyisle koklendiriciyi

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Ektigin alandaki topraga iyi bak birde gardasim , kirmizi toprak su tutmaz 2 gunde bir fix sulama yaparsin ve cok ister suyu , ak toprak kirec bakimindan biraz fazla zengindir yetmiyormus gibi suyuda tutar kışın karinca gezmez yazında kazma girmez bi topraktir ustu erken kurur tabani hala nemli kalir adami biraz yaniltir dikkat et bide kirecli oldugu icin cabuk tuzlanma yapar sentetik gubrelerde elinde tuz giderici olsun eger ak topraga dikim yaparsan 15 20 gunde bir tuz giderici vermeyi ihmal etme faydasini yasadikca gorursun fazlasiyla

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Gardaşım @TengriKutCannabis dost yazmış herşeyi ekleyecek biseyim yok adam işi biliyor :D
Sagol varol gardasim , outdoorun gönlü zengindir her zaman daha iyisi ile sevindirir , suyunu duzenli takip etsin yeter , aklima gelmisken onuda ekleyeyim sulamayi yaz gunlerinde serin saatlerde yapin gun sicaginda sulama agaca fayda degil zarar verir , hatta nemin dustugu zamanlarda çiğ yagmiyorsa gece ustten yagmurlama tarzi gibi nemlendirme bile yapilabilir ozellikle guney kesimde temmuzda geceleri bile nem dusuk oluyor bahsini gecirdigim havalar o tarihteki havalar saygilarimla :)

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Sagol varol gardasim , outdoorun gönlü zengindir her zaman daha iyisi ile sevindirir , suyunu duzenli takip etsin yeter , aklima gelmisken onuda ekleyeyim sulamayi yaz gunlerinde serin saatlerde yapin gun sicaginda sulama agaca fayda degil zarar verir , hatta nemin dustugu zamanlarda çiğ yagmiyorsa gece ustten yagmurlama tarzi gibi nemlendirme bile yapilabilir ozellikle guney kesimde temmuzda geceleri bile nem dusuk oluyor bahsini gecirdigim havalar o tarihteki havalar saygilarimla :)
EyvaAllah kanka sağol

gerek yok çünki niye topraga gübre vericeksin ki sıfır topraga bitkiyle beraber büyüdükce gereken gübreyi vermek daha iyi bence en fazla solucan gübresi ile zenginleştirebilirsin diye düşnüüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Melez Melez:
    hahahaha ****** **** *******
  • Melez Melez:
    *** ****** ******* ***** ** ******* ******* ******* ** ********* ****** ****
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ***** ****** *** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Melez Melez:
    ****** ** ***** ********** ******* ******* ******** ******** ***** ****** *** ***** **
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** * ***** ********* ***** ****** *** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******* *** **** ***** ** **** ******* ** **** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Melez Melez:
  • Melez Melez:
  • Melez Melez: