( Torch Led Ampul ) Kullanan Üstadlar Yardım Edebilir Mi?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 16241
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 16241

Guest
Kankalarım, Üstadlarım.

3-4 adet Torch Ampul'ü Tek bitki için tüm dönemlerde kullanabilir miyim merak ediyorum.

Ürün Linki : ferled 50 Watt E27 Duy
Model: LED
Lümen: 5500lm
Duy Tipi: E27
Işık Rengi: 6500K
Boyutlar: 135mm x 240mm
Çalışma Ömrü: 25.000 saat

Değerli yorumlarınıza istinaden alım yapacağım.
Cob led ile Torch ampul arasında iki kat fiyat farkı oynuyor.
Cob'ların tüm dönem iş yapacağını biliyorum fakat torchlar hakkında bi bilgi bulamadım forumda. açıkçası torch denemek istiyorum hem tak çalıştır kolaylığı hem de ısı problemi cob a göre daha kullanışlı.

Yönlendirmeleriniz için şimdiden minnettarım..

Ha bana sorarsan 150w bi cobled al full spektrum daha mantıklı,150-200 liraya denk gelecek zaten torch ampuldü duydu vs. bu durumda 150w cobled daha mantıklı oluyor 350 TL ye yapanlardan alabilirsin ama kendim yaparım dersende forumda konu var nasıl yapıldığına dair daha uyguna mal edebilirsin

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Ha bana sorarsan 150w bi cobled al full spektrum daha mantıklı,150-200 liraya denk gelecek zaten torch ampuldü duydu vs. bu durumda 150w cobled daha mantıklı oluyor 350 TL ye yapanlardan alabilirsin ama kendim yaparım dersende forumda konu var nasıl yapıldığına dair daha uyguna mal edebilirsin

tam olarak bunu hesaplamaya çalışıyorum evet.
veg dönemi ve çiçeklenme döneminde kullanacağım 6500k ve 2700k torch olarak ele alalım

kaç adet 6500k 50w
kaç adet 2700k 50w gerekir

ikisinin toplam günümüz fiyat farkını karşılaştırıp ona göre bi yol izlemeyi düşünüyorum.

tam olarak bunu hesaplamaya çalışıyorum evet.
veg dönemi ve çiçeklenme döneminde kullanacağım 6500k ve 2700k torch olarak ele alalım

kaç adet 6500k 50w
kaç adet 2700k 50w gerekir

ikisinin toplam günümüz fiyat farkını karşılaştırıp ona göre bi yol izlemeyi düşünüyorum.
Bro öyleyse 3 adet 6500k 4 adet 2700k yeterli olur diye düşünüyorum

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Bro öyleyse 3 adet 6500k 4 adet 2700k yeterli olur diye düşünüyorum

O zaman şöyle oluyor torch ampullerin totali 250 tl yapıyor 200 watt olarak
200 wat üzerinden cob ledi hesaplarsam eğer kendim yapayım dersem türkiye bazı cob led fiyatının tanesi 45 tl 200watt için 180 tl
soğutucu blok 70 tl 4 adet 12v fan 100 tl
350 tl yapıyor

sarı sayfaya bakacağım şimdi güvenilir bir satıcı varsa eğer 200 watt cob led full spectrum satan fiyatı eğer aşağı yukarı aynıysa torchlar ile arada 50-60 tl oynuyor cob'a doğru yönelirim.

O zaman şöyle oluyor torch ampullerin totali 250 tl yapıyor 200 watt olarak
200 wat üzerinden cob ledi hesaplarsam eğer kendim yapayım dersem türkiye bazı cob led fiyatının tanesi 45 tl 200watt için 180 tl
soğutucu blok 70 tl 4 adet 12v fan 100 tl
350 tl yapıyor

sarı sayfaya bakacağım şimdi güvenilir bir satıcı varsa eğer 200 watt cob led full spectrum satan fiyatı eğer aşağı yukarı aynıysa torchlar ile arada 50-60 tl oynuyor cob'a doğru yönelirim.
Bro sana şöyle bir bilgi vereyim hatta 100w full spektrum cob led 200w torchların gördüğü işi fazlasıyla görebilyor. Sana fazlasıyla güven sağlayan bir satıcı varsa al, ancak kendin yapabiliyorsan ya da güvendiğin bir elektrikçi varsa başkasının yapımından daha az maliyetli yapabilirsin.

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Bro sana şöyle bir bilgi vereyim hatta 100w full spektrum cob led 200w torchların gördüğü işi fazlasıyla görebilyor. Sana fazlasıyla güven sağlayan bir satıcı varsa al, ancak kendin yapabiliyorsan ya da güvendiğin bir elektrikçi varsa başkasının yapımından daha az maliyetli yapabilirsin.

o zaman dediklerine göre bir bitki için minimum değer 100w full spectrum cob led olarak değerlendiriyorum üstad.

1 bitki= 200w torch led
1 bitki= 100w cob full spectrum

K

kybozkurt

Guest
o zaman dediklerine göre bir bitki için minimum değer 100w full spectrum cob led olarak değerlendiriyorum üstad.

1 bitki= 200w torch led
1 bitki= 100w cob full spectrum
Dostum wattan ziyade lümenle alakalı. Cob ledde 1w 100 lümen veriyor. Bjr bitki icin ortalama 10 bin lümen iyidir. Buda cob led 50w=5000 lümen×2=10.000 lümen 100w cob led ediyor. Torch da da bir bitki için 10 bin lümeni yakalayacn işte. Gerek vegde gerek bloomda

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Dostum wattan ziyade lümenle alakalı. Cob ledde 1w 100 lümen veriyor. Bjr bitki icin ortalama 10 bin lümen iyidir. Buda cob led 50w=5000 lümen×2=10.000 lümen 100w cob led ediyor. Torch da da bir bitki için 10 bin lümeni yakalayacn işte. Gerek vegde gerek bloomda

bu bahsettiğim torch 5500 Lümen değerinde üstad. forumda dolanırken karşılaştım birkaç kişi önermiş ama detaylı bilgi olmadığından sorma gereği duydum

2 adet torch led 5500*2=11000 Lümen yapıyor aslında dediğin ölçüleri tutuyor. ama Kelvin olayı var 6500k - 2700k bunlar neyi ifade ediyor onu çözemedim ve hangisinden almalıyım ya da ikisinden demi almam gerekiyor.?

bu bahsettiğim torch 5500 Lümen değerinde üstad. forumda dolanırken karşılaştım birkaç kişi önermiş ama detaylı bilgi olmadığından sorma gereği duydum

2 adet torch led 5500*2=11000 Lümen yapıyor aslında dediğin ölçüleri tutuyor. ama Kelvin olayı var 6500k - 2700k bunlar neyi ifade ediyor onu çözemedim ve hangisinden almalıyım ya da ikisinden demi almam gerekiyor.?
Işığın yaydığı spektrum aralığı brocum. Bu yüzden cobledler daha çok tercih ediliyor özellikle ful spec. Nedeni ise bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm spec aralığını karşılıyor. Torchda kısıtlı

K

kybozkurt

Guest

Kardeşim 6500 gelisim donemi icin. Bas gisterdikten iibaren ciceklenmeye ve sonrasina. Boyuicin gelisimi icin yani veg için. 2700k ise çiçeklenme sömek için. 6500k beyaz ışık. 2700k sarı gün ışığı. Bu kadar basit

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Kardeşim 6500 gelisim donemi icin. Bas gisterdikten iibaren ciceklenmeye ve sonrasina. Boyuicin gelisimi icin yani veg için. 2700k ise çiçeklenme sömek için. 6500k beyaz ışık. 2700k sarı gün ışığı. Bu kadar basit

bir konu bu kadar atarlı ve bu kadar net anlatılabilirdi üstad. :D
minnettarım.! kafamdaki tüm sorunlar çözülmüş oldu. teşekkürler.

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Işığın yaydığı spektrum aralığı brocum. Bu yüzden cobledler daha çok tercih ediliyor özellikle ful spec. Nedeni ise bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm spec aralığını karşılıyor. Torchda kısıtlı

anladım üstad. o yüzden torch alacaksam eğer spectrum farklılıklarından dolayı en az iki çeşit kelvin almam gerekiyor.
yardımın için çook teşekkürler.

K

kybozkurt

Guest
bir konu bu kadar atarlı ve bu kadar net anlatılabilirdi üstad. :D
minnettarım.! kafamdaki tüm sorunlar çözülmüş oldu. teşekkürler.
Dostum para olmayınca insan okumaya alışıyor. Bir aydır burda öğrendim yani. Başka bişy degil. Kafandami bütün soruların yanıtları bu sitede var. Bunu bil yeter. Atar da yok kusura bakma. Elim kolum uyuştuğu için yazamiyorum duzgunce .d

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • T Turco:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha****** ********** **** ********* ******* *** *** **** ****** hahahaha* ******* hahahaha********* * ******* hahahaha** ******* ***** ***** hahahaha *** ******
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ******* hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********** ***** ***** hahahaha** *** ****** **** ***** ********* ******* **** ******** ****** hahahaha
    +1
  • T Turco:
    *** **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha hahahaha* ******** * ****** **** ******* hahahaha****** *** ****** ******* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ****** ** **** ********* **** *** ******* ****** ********* ********* **** ******** ******** ***** ******* hahahaha****
  • T Turco:
    ******* ****** hahahaha** **** *** **** hahahaha** ****
    +1
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** hahahaha* **** ** hahahaha ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** **** hahahaha ****** ********** ********* ****** ****** ***** hahahaha**** *******
  • T Turco:
    ******** ***** ** ** * *** **
  • T Turco:
    hahahaha*** *****
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • NewGardener NewGardener:
    ********* hahahaha ******* ****** *****
    ***** ** hahahaha** ****** **
    hahahaha* ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha* hahahaha* **** ***** **** ********** ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • T Turco:
  • Bomberx Bomberx:
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ******