trikom takibi ve usb mikroskop

pineappleexpress

Kıdemli Üye
beyler trikomları takip etmek için ne kullanıyorsunuz?

ben şu ikisinden birini alsam iş görür mü merak ediyorum var mı kullanan?

pineappleexpress

Kıdemli Üye
görüntüleyebiliyor musun kanka peki trikomları? ben telefon aparatı olanlardan aldım sütlü vs olmasını geçtim ne3tlik 0 tirkom mu çekiyom yaprak mı görüyom dal mı belli değil..

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Beyler ben bu mikroskopu kullanıyorum. Konularımda tricom çekimleri var bu mikroskopla yaptığım. Kullanması çok zor değil. Netliği güzel fakat en net 640-480 çekiyor. Alide bunun 2K ya ya da 1080 Wireless versiyonları var. Onlar çok daha iyi olur. Ama bu da iş görür.
kanka şu konuyu diyorsun herhalde? https://tohumsuz.com/threads/hasat-...icome-hasat-tahmini-destek.16028/#post-152464

eğer böyle çekiyorsa yeterli ya.. TriLine ile mi çekmiştin bunları?

photo

Üye
aga ben aldım hiç memnun değilim netlemek çok zor çözünürlük iyi değil youtubede şzledm adam almış eline yüzük gibi küçük büyüteç kendisi bakıyo kolayca ama foto filan yok tabi manuel onlardan alçam ben bitkinin yanına sehpa koydum sömeği çekmeye çalıştım çok uğraşlı

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Kanka bitkiyi yere koy. Kafalardan birisini avcunun içine al. Mikroskopu da diğer elinle avcunun içindeki sömeğe random bastır hafifce. Bunları yaparken bilgisayarda kamera programı açık olacak. Mouse fotoğraf çekme tuşunun üzerinde olacak. Netliği ayarlayınca anlık olarak mouse basıp fotoğrafı çekeceksin. Bu arada aklında olsun mikroskobun led ışıklarını her zaman sonuna kadar kullanma duruma göre arada kıs. Daha iyi belli oluyo trikomlar. O ışıklar fazla olunca sütlü tricom şeffaf, şeffaf olanda sütlü gibi görünebiliyo. Ben o ışığı fullde amberleri saptamak için kullanıyorum biraz. Orta kısıklıkta şeffafları, bi tık daha kısarsan sütlüleri daha net görürsün.
kanka anlatım için sağol ama aldığım görüntülerde çözünürlük o kadar düşük ki, ya hepsi sütlü ya hepsi şeffaf. yani bi fark yok trikomlar arasında. trikom var onu gösteriyor anca..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • T terbiyeligunahkar:
  • Tarzan450 Chat bot:
  • Tarzan450 Chat bot:
  • Tarzan450 Chat bot:
    Tarzan450 Chat bot: ********* *** **** *** *****