Uçan abazalar ile başım dertte -_-

G0FRET

Üye
Arkadaşlar kabinimde 5 adet bitki mevcut
2 adet auto jack herer
3 adet photo ak-48
39.gündeler

öncelikle sorunun en başından anlatayım. yaklaşık 2 haftadır var şöyleki 2 hafta önce birkaç sinek gördüm kabinde aldırış etmedim lakin git gide artmıştı bugün kabine baktığımda 10-15 sinek civarı vardı fakat hiçbiri yapraklara bir şey yapmıyor sadece toprağın üzerinde duruyor bu sorun için sizce ne yapmalıyım internette satılan organik ilaçları alıp toprağın üstüne sıkmalı mıyım sizce?
Nemden kaynaklanıyor olabilir mi?

ayrıca 2. Growum ve ilk growum ile çoğu şey aynı(toprak-konum yani oda ve ev diyeyim)
Tek değişiklik torf ve artık cam açık havalandırma için

Işık 65w qb led
Nem 70-80 civarı
Işık döngüsü 18-6
58751DA7-6731-429F-8C2C-EF4C8DB5F09B.jpeg

086F8B90-B66D-4926-B646-8EFC31BFEFEB.jpeg95D0A373-7DE0-446F-AD9C-5DFBEFE2CE18.jpeg
AD9D4F32-80C4-4EE4-8436-42E5C1CCDFFB.jpeg

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka o sineklein zaten yapraklar ile isi yok, onlarin isi kökler ile, Lavalarini toprgin icine birakirlar ve kökleri yerler. Henem neen azal al o sineklerin A... koy koyosa onlar seenin bitknin A... koyorlar Kusra bakma biraz belden asagi yazdim kafam cok iyi.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Eger sahil kenarinda yasiyorsan git sahilden ince km ak ve saksinin üzerine 2 cm klinlinda kumla kapla sorun gene cözülür. Lavadan olaon sinekdisari cikamaz ve üstteki sinekler asagi girip beslmez ve ölür.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bir öneri daha simditam zamani eger disari ugr böcegi bulusan hemen yakala ve kabinin icine koy ortada snek baska zararli kalmaz 1-2 ünde.

G0FRET

Üye
Kanka o sineklein zaten yapraklar ile isi yok, onlarin isi kökler ile, Lavalarini toprgin icine birakirlar ve kökleri yerler. Henem neen azal al o sineklerin A... koy koyosa onlar seenin bitknin A... koyorlar Kusra bakma biraz belden asagi yazdim kafam cok iyi.
Canını yerim kanka ben harmanım senin kafanın güzelliği bana geliyor dumanın bol olsun... :D

sahil kenarında yaşamıyorum bro dediğin ilacı alayım dediğin gibi peki toprağın üstüne doğru mu sıkmalıyım bildiğim kadarıyla o ilaç yapraklara sıkılıyordu nasıl bir yöntem izlemeliyim?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Her tarafina bitkinin toprak dahil kanka. Dün cok yüksek ucustaydim kanka. :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Birkerede hepsi ölmeyebilir takip et geregirse 2. belkide 3. kez ilaclama gerebilir. 1 tane bile kalmasin kanka.

G0FRET

Üye
Birkerede hepsi ölmeyebilir takip et geregirse 2. belkide 3. kez ilaclama gerebilir. 1 tane bile kalmasin kanka.
Evet evet doğal bir ürün olduğu için 7-10 günde işe yarayacağı yazıyor bu arada sence durumları nasıl? ( sağ alt 2 si autolar üst iki ve alt soldaki photo ak-48)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kizlarin masallahi var iyi bakiyorsun kizlara. Birde o sinekler icin sari yapiskan levhalar var.Saksinin dipine koyuyorsun ucani kacani yakaliyor ama tabiki ilaclaman sart.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    Z ZzındıK: **********