Ustalar Neredesiniz yardım.

Growmann

Yeni üye
Bütün arkadaşlara selam öncelikle
Kabinimi kurdum ama eksiklerim var 2022 kasımdan beri araştırıyorum elimden geleni yaptım min bütçe ile şimdi birkaç eksiğim kaldı kararsız kaldım bi size sormak istedim

Kabin: 120x120x200
Saksı: 15 lt kumaş 5 tane
Toprak: Plagron lightmix (50lt+10lt perlit)
Aksiyel fan: 100m³ (içeri hava girişi)
Gübre: Biobiz try-pack (250ml)+ callmag(250)
Onun dışında ph metre, zaman ayarlı priz, vantilatör, nem makinesi vs. Herşey tamam.

5 bitki yetiştirmek istiyorum sorulara başlayalım.

1. Işık olarak ne seçmeliyim Max bütçe:2500tl eğer bu bütçe 5 bitki için yeterli değilse bitki sayısını azaltacağım.

2. Karbon filtre seti olarak bu genişlikteki bir kabinde, bu kadar bitkiye hangi filtre setini kullanmalıyım.

3. İçeri hava girişi yeterlimi?

4. Gübreler nasıl? ve eğer çok gerekliyse başka hangi gübreyi almalıyım

5. Genetik olarak hangi bitkiyi seçmeliyim kafa raporu güzel olsun istiyorum, ayrıca photo ve auto arasında çok kararsızım.

6. Hava çıkışı için filtre setini bitkileri ektikten kaç gün, hafta sonra takmam lazım bütçe kısıtlı bitkiyi ekip onu sonra toparlamak istiyorum.

Bu soruları cevaplayan arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Her birinizin growu bol olsun dostlar.

Growmann

Yeni üye
Kanka masrafın cok elindeki para ne kadar soyle ona göre kendi fikrimi soyliyim sana
Kral filtre maliyeti de dahil 5 bin TL en fazla şuanda 3 bin var elimde filtreyi sonra alacağım zaten oda 2 civarı olması lazım fiyatı. Sen normalde olması gereken sistem gereksinimlerini yaz birde benim bütçeye göre ne olabilir onu söylersen sevinirim. Birde diğer sorularıda cevaplarsan çok güzel olur. Teşekkürler

Trefalgar

Kıdemli Üye
400 wattlik sp ampul al bide 400 luk balast bide cooltube cunku yaz ayindayiz cok isinir kabin.

Havalandirmayida girise bundan https://www.hepsiburada.com/bahciva...0m-h-yuvarlak-kanal-tipi-fan-pm-HBC00000PMLZI

Cikis icinde https://www.havalandirmagross.com/urun/bdtx-200-a-735m3-h-yuvarlak-kanal-tipi-fan

Alsan işini görür ama ses yapar onun icinde kendin buna ses yalitimi yaparsin satraforla falan kabinle ayni odada yatmiyorsan cok sorun olmaz.
İsigi cob falanda alabilirsin ama ben hic kullanmadim ne desem yalan olur.

Growmann

Yeni üye
400 wattlik sp ampul al bide 400 luk balast bide cooltube cunku yaz ayindayiz cok isinir kabin.

Havalandirmayida girise bundan https://www.hepsiburada.com/bahciva...0m-h-yuvarlak-kanal-tipi-fan-pm-HBC00000PMLZI

Cikis icinde https://www.havalandirmagross.com/urun/bdtx-200-a-735m3-h-yuvarlak-kanal-tipi-fan

Alsan işini görür ama ses yapar onun icinde kendin buna ses yalitimi yaparsin satraforla falan kabinle ayni odada yatmiyorsan cok sorun olmaz.
İsigi cob falanda alabilirsin ama ben hic kullanmadim ne desem yalan olur.
Çıkışta karbon filtre olmayacak mı? Bu çıkışın yanına birde karbon filtre alacam sanırım ses önemli değil. 400 watt yeterlimi 5 bitkiye yoksa bitki sayısını azaltayımmı. Onların linkinide bırakabilirmisin

higthead

Jolly Green
@Trefalgar dostum naptınnn sen bu havalandırma ürünlerini kullandın mı hiç??? Traktör sesi alırsın bu cihazlarla.

@Growmann

1-2500tl ye 5 bitkilik ısık olmaz mh hps dicem yazın sıcaklarında yapamazssın inanılmaz sıcaklık artar. 120 alanda max 4 yap 5 yapma sıkış tepiş olur 5 ten alıcagını zaten 4 ten alırsın. yeterki egıtımı saglam yap aça aça git bıtkılerı

2-havalandırman
quıte serısı drkarbondan sasma bu işin ehlıdır hem spıonsorumuzdur

yada aynı m3 ve m3h ler normal seri

Giriş ise

3-Giriş fanın 100m3 eksik yukarıda paylaştım

4-Gübrelerin yeterlidir.

5-İlk growun oldugunu var sayıyorum photoperıod yap

6-Havalandırman hazır olsun ılk 10 gun kabın on fermuarını yarıya kadar acsan yeterlidir. Kızlara pet gecırdınmı nem guzel sağlarsın.

higthead

Jolly Green
Bu arada biobizz bloomda biraz eksik kalıyor gubrelerıne ek an serisinden big bud ekle ve son 2 hafta kullanacagın overdrive ekle efsaneler yaratırsın.

3 ana demirbaş vardır bunlar Alan(kabin) - havalandırma - ısık bu 3 u 7-24 kullanacagın urunlerdır asla maddısel kısma demirbaşlarından.

Growmann

Yeni üye
Bu arada biobizz bloomda biraz eksik kalıyor gubrelerıne ek an serisinden big bud ekle ve son 2 hafta kullanacagın overdrive ekle efsaneler yaratırsın.

3 ana demirbaş vardır bunlar Alan(kabin) - havalandırma - ısık bu 3 u 7-24 kullanacagın urunlerdır asla maddısel kısma demirbaşlarından.
Link alabilirmiyim en ucuz nerde satılıyor bunlar mutlaka ekleyeceğim.
Photo olarak hangi genetiği seçmeliyim.

Growmann

Yeni üye
@Trefalgar dostum naptınnn sen bu havalandırma ürünlerini kullandın mı hiç??? Traktör sesi alırsın bu cihazlarla.

@Growmann

1-2500tl ye 5 bitkilik ısık olmaz mh hps dicem yazın sıcaklarında yapamazssın inanılmaz sıcaklık artar. 120 alanda max 4 yap 5 yapma sıkış tepiş olur 5 ten alıcagını zaten 4 ten alırsın. yeterki egıtımı saglam yap aça aça git bıtkılerı

2-havalandırman
quıte serısı drkarbondan sasma bu işin ehlıdır hem spıonsorumuzdur

yada aynı m3 ve m3h ler normal seri

Giriş ise

3-Giriş fanın 100m3 eksik yukarıda paylaştım

4-Gübrelerin yeterlidir.

5-İlk growun oldugunu var sayıyorum photoperıod yap

6-Havalandırman hazır olsun ılk 10 gun kabın on fermuarını yarıya kadar acsan yeterlidir. Kızlara pet gecırdınmı nem guzel sağlarsın.
Işık olarak ne seçeceğim 4 bitki için

Growmann

Yeni üye
Plagron almışsınya. Daha çökecek o torf kisa zaman sonra. Eksik olunca bitki topragin bi anlami kalmaz buyuk saksi yapip genis kok pesine düşmenin.
Bana bi torf önerirmisin şimdi yeni bir liste hazırlıyorum sizin söylediğiniz, önerdiğiniz malzemelerden. Eksikleri tamamlıyorum en son düzenleme yapıp özet geçecem konuya

Mikoo

Kıdemli Üye
Bana bi torf önerirmisin şimdi yeni bir liste hazırlıyorum sizin söylediğiniz, önerdiğiniz malzemelerden. Eksikleri tamamlıyorum en son düzenleme yapıp özet geçecem konuya
Eger almadiysan henuz torf, biobizz light mix 50 litre+flora torf 20 litre (Yeşil torba)+5 litre solucan gübresi. Perlit eklemene gerek yok bez saksı da. Bu aldığın 3 ürünü birbirine karıştırıp saksılara ağzına kadar doldur. 75 litre totalde sözde ama 60 litrelik 4 saksini belki zor bile doldurur. Bu karışıma parmağını kesip diksen filiz olur .d

higthead

Jolly Green
Link alabilirmiyim en ucuz nerde satılıyor bunlar mutlaka ekleyeceğim.
Photo olarak hangi genetiği seçmeliyim.

bıg bud 500ml yeterli

over 250ml yeterli

Dostum toprak gubre vs toprak ve sudan alabılırsın mısafır gırısı ıle sube teslım subede nakıt odeme yap kafan rahat olsun.

Işık olarak

lm301h evo son led cıp serısı 2 adet gelır 120x120 alanın ıcın gecerli. Cobled yap dicem ama her bıtkıye 200w cobled 700-800w cobled bu yaz ayında kabını hamama çevirir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    *** ******** ** ** **** ********* ********* hahahaha* ******* **** ********** *** ********* ******** ** ****** *** **** ******** ** ***** hahahaha**** ****** *****
  • Night owl Night owl:
    **** *** ******** ** ***** ******** ****** hahahaha*** *** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** ***** ***** hahahaha**** ****
  • İstanbul İstanbul:
    ***** * ****** hahahaha* ********* ********* ********* ********* *** **** ** ***
  • Night owl Night owl:
  • muadip muadip:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ******* ****** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ****** **** ****** * **** ***** ******** **** ******** **** **
  • muadip muadip:
    *** ***** ***** ***** *
  • muadip muadip:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ********* ******* ** hahahaha *** ***** *** ***** *****
    * ** ** hahahaha* ** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** ** ** ***** *** ***** *** **** ******* ** **** ******* hahahaha* **** **** ********* ******* ** hahahaha *** ***** *** ***** *****
    ***** ** ** ****** ******** * ** ********* ** ***** * * * ** ******** **** hahahaha ****** ****** ** ** ***** *** ***** *** **** ******* ** **** ******* hahahaha* ****
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ****** **** ** hahahaha****** ********* ******* ** hahahaha *** ***** *** ***** *****
    İstanbul İstanbul: ****** ****** **** ** hahahaha****** ********* ******* ** hahahaha *** ***** *** ***** *****