Ustalardan durum değerlendirmesi

Xcd

Astral
dostum 2 haftaya göre biraz ufak kalmış kızların birazda hor davranmışsın sanırım direkte büyük saksıya almışsın ama olsun yapacak bişey yok bana üzerlerinde yaktığın ışıktan tut kaç cm mesafede olduğuna ışık periyodundan tutu toprağının markası bazı detayları yazarsan daha net olur

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Dostum iyi growlar. MH lamba mı kullanıyorsun. Çok yakın değil mi o kaç watt. @Xcd Arkadaşın dediği gibi detaylandırırmısın konuyu.

Herrer451

Yeni üye
dostum 2 haftaya göre biraz ufak kalmış kızların birazda hor davranmışsın sanırım direkte büyük saksıya almışsın ama olsun yapacak bişey yok bana üzerlerinde yaktığın ışıktan tut kaç cm mesafede olduğuna ışık periyodundan tutu toprağının markası bazı detayları yazarsan daha net olur
Biobizz allmix toprak
Growsan 250W 4200 kelvin grow ampul
Bitkiye 30 cm uzaklıkta ışık
20/4 ışık periyodumuz var
Vantilatörümüz sürekli açık sıcaklık problemlerimizden dolayı

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Mh lamba. tohum auto tohum sanırım. Genetik tohum mu. Yoksa sıradan normal tohummu. Sanki auto gibi geldi bana. Stres yapmış ta Çiçeğe girecek gibi izlenim yarattı. Işık mesafesini biraz kaldır istersen boya gitsin. Isı problemini çözmen lazım tahliye etmeye çalış sıcaklığı bi şekilde. üstdalarda bi baksın mh / hps lamba ile yapmadım hiç. Benimkiler tahmin sadece. İnşallah auto değildir.
Growsan 250W 4200 kelvin grow ampul kullanıyorum.
Growsan 250W 4200 kelvin grow ampul kullanıyorum.

Herrer451

Yeni üye
Mh lamba. tohum auto tohum sanırım. Genetik tohum mu. Yoksa sıradan normal tohummu. Sanki auto gibi geldi bana. Stres yapmış ta Çiçeğe girecek gibi izlenim yarattı. Işık mesafesini biraz kaldır istersen boya gitsin. Isı problemini çözmen lazım tahliye etmeye çalış sıcaklığı bi şekilde. üstdalarda bi baksın mh / hps lamba ile yapmadım hiç. Benimkiler tahmin sadece. İnşallah auto değildir.
Auto tohum jack herrer genetik. Sponsordan.

delelet

Üye
başlangıç için bir sorun görünmüyor, ortada hafif sarılık, 10-15 gün geçmesine müsaade et

Xcd

Astral
@Herrer451 şimdi sen tohumu allmix e ekmekle hata etmişsin bitkinin yanma riski var ilk ekimde lightmix kullanacaktın sakın gübre falan vereyim deme bir süre böyle devam etsin bitkiler o sararmalar da büyük htimal allmix in içerisinde bulunan fazla gübreden gelişimin yavaş olmasıda öyle normal temiz su ile sulamaya devam et sadece ışığının mesafesi güzel değiştirmeye derek yok

Yesil888

Ordinaryüs
2 hafta icin biraz geri kalmis, zaten @Xcd usta yazmis. Bunun nedenleri, kök gelistirici gübre vermemis olman, yeteriz nem, yetersiz temiz hava girisi, 25 dereceden düsük sicaklik, sulama suyunun PH sini ayarlamamis olman. Bu yazdiklarin bitkinin yavas gelismesinde en önemli faktörler, tabiki isik.

Herrer451

Yeni üye
2 hafta icin biraz geri kalmis, zaten @Xcd usta yazmis. Bunun nedenleri, kök gelistirici gübre vermemis olman, yeteriz nem, yetersiz temiz hava girisi, 25 dereceden düsük sicaklik, sulama suyunun PH sini ayarlamamis olman. Bu yazdiklarin bitkinin yavas gelismesinde en önemli faktörler, tabiki isik.
Hocam aslında su pH değerlerini kontrol edip veriyoruz. %40-45 civarı nem oranımız var, sıcaklıklarımız da hava durumundan dolayı 26-28 civarında. Işığı 30 cm seviyesinden 35 cm’ye çıkardık. Canna terra vega gübreyi son 6-7 günden beri gerektiğince de veriyoruz. Kök gelişimi için farklı ürünler veya yollar var mı?
Güncel fotolar

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka canna gübre serisindeki bütün gübrelere ihtiyacin var. Özellikle kök gelisimi icin rhizotonik vermelisin bitkine. Nem cok düsük su anda %80 civari olmali, sicaklik iyi. Isik yeterli olmali yoksa filiz boya giderdi. Temiz hava girisin var mi kabine. Gönderdigim linki tikla arkasindan sag altta mavi "Bereken" yazisini tikla. Karsina orjinal canna gübre semasi cikacak.

Son düzenleme:

Herrer451

Yeni üye
Kanka canna gübre serisindeki bütün gübrelere ihtiyacin var. Özellikle kök gelisimi icin rhizotonik vermelisin bitkine. Nem cok düsük su anda %80 civari olmali, sicaklik iyi. Isik yeterli olmali yoksa filiz boya giderdi. Temiz hava girisin var mi kabine. Gönderdigim linki tikla arkasindan sag altta mavi "Bereken" yazisini tikla. Karsina orjinal canna gübre semasi cikacak.
Tekrardan merhabalar ustam. Dediğiniz önerileri dikkate alarak işlemler yaptık. Temiz hava girişini biraz daha arttırdık. Şimdi de nem oranına çözüm bulacağız. Bugün gübresiz sulama gerçekleştirdik ve önceki attığım fotoğraflardakiden çok daha farklı boy ve yaprak attığını farkettim. Sizce iyileşme var mı?

Yesil888

Ordinaryüs
2 gün icinde gözle görülür sekilde gelismisler, masallah. Kabinin icine islak havlu as, nem yükselir.

Yesil888

Ordinaryüs
@Xcd usta yazmis, kiz kurtarmis, yalniz yaprak yesili biraz acik ton olmus, gerci yeni cikan yapraklar hep acik yesil olur ama , büyük yapraklarda acik yesil olursa grow gübresini biraz arttir. Gübreye baslamadiysan basla.

Yesil888

Ordinaryüs
Cok iyi gidiyor kanka. Yapraklarin yesil tonunu takip et, gübre miktari icin. Artik % 60 civari nemde yeterli olur.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    **** ***** * ***** **** ** ***** ******* ****** **** ******* ******** ****** dready* *********** ****** ** ********** ******* ****
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
    +1
    ***** ******* **** ** *** ****** *** ******* *** **** ***** *********** ***** ****** ******* ******
  • Mordecai Mordecai:
    +1
    ***** *** ***** ***** **** ****** ****** ** ** ***** ** ********* *********** ******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******
    +1
    *** *** ***** ***** ***** *** ****** *********** ****** ********* ******* ** ******* ********* ****** *******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ***** **** *** ******** *********** ** ***** ******* *********** *** ***** ***** **** ****** ****** ** **
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ***** **** ** **** ***** **** ******** *** **** ****** ***** ******** ******
  • Mordecai Mordecai:
    dready****** ***** ***** ***** ******* ****** * * **** ******* *******
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
    dready**********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******* **** ****** ******* **
    ***** ***** ******* ****** **** ********* **** **** ***** ********* ***** ***** ***** ***** ********** ******* ****** ********* ******** ********** ******* *********** ****** **** dready* ***** **********
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** ***** *** ** ********* **** ****** ****** ** ***** ****** *** ****** **** ******* **** ******* ********* **** *** ****** ****
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** **** ** ***** * **** ***** ******* ****** * ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    **** dready*** ***** ****** ***** dready**********
    İstanbul İstanbul: **** dready*** ***** ****** ***** dready**********