UV ve IR led ışıklar hakkında

criminalis

Yeni üye
Kankalar selam

Bazi yerlerde ir ışığın çiceklenme dönemini başlattigini başladıktan sonra ir nin kapatılip uv ye gecilirse çiceklenme döneminde yararlı olduğunu okudum.

Simdi sormak istedigim sey şu photo tohum yetiştirmekten bahsediyorum. Led lambanizda uv ir kontrol switch i yoksa yani uv ir sürekli acik olursa photo bitkinin yetismesinde sikinti olur mu ir görünce ciceklenmeye başlar mi?

Konu hakkinda bilgisi olanlae varsa yesillendirirse sevinirim. Led board alacağım eger bitkinin her doneminde ir uv açık kalmasinda sikinti olmuyorsa switchsiz model tercih edecegim.

Umarim derdimi anlatabildim bol hasatlarrrr...

hightimes1980

Yeni üye
Veg'de uv mor ışınlarının bitkinin gelişiminde zararlı olduğu herkesce söyleniyor yani senin ısıkda switch yoksa sıkıntı sadece onu cıceklenmede kullanıcaksın thc ıcın

criminalis

Yeni üye
Eyvallah brom switch şart yani anlasildi.

Peko ciceklemeye geçince uv + ir mi yoksa sadece uv mi?

Galiba geçişte ikisi beraber ciceklenme baslayinca sadece uv.

criminalis

Yeni üye
mupomemo' Alıntı:
takipteyim kanka biz büyük ihtimalle aynı ışığı alacaz seninle :D

Kankam anlasilan kadariyla switch şart o yüzden tr deki abimizin board i avantajli gibi. Ali de switch li ayni satici da 2400. Tr de 2800. Mantikli tr gibi gözüküyor.

cemsid

Üye
hightimes1980' Alıntı:
Veg'de uv mor ışınlarının bitkinin gelişiminde zararlı olduğu herkesce söyleniyor yani senin ısıkda switch yoksa sıkıntı sadece onu cıceklenmede kullanıcaksın thc ıcın

criminalis' Alıntı:
Eyvallah brom switch şart yani anlasildi.

Peko ciceklemeye geçince uv + ir mi yoksa sadece uv mi?

Galiba geçişte ikisi beraber ciceklenme baslayinca sadece uv.

Çiçeklenmeye geçince uv+ir açsak sorun olur mu ?

mupomemo

Yeni üye
kanka şöyle bir ışık buldum açma kapatma mevcut https://a.aliexpress.com/_d8IA3Vf bizim trden alacağımızın v2 si sanırım toplamda 1.700e geliyor uygun geldi ama kalite açısından ne kadar fark olduğunu bilmiyorum

criminalis

Yeni üye
Ciceklenmeye gecince ir uv acarsin biraz çiçeklendikten sonra off ir. Uv açık kalir.

mupomemo' Alıntı:
kanka şöyle bir ışık buldum açma kapatma mevcut https://a.aliexpress.com/_d8IA3Vf bizim trden alacağımızın v2 si sanırım toplamda 1.700e geliyor uygun geldi ama kalite açısından ne kadar fark olduğunu bilmiyorum

Evet kanka baya uygun gibj gözüküyor bu

mupomemo' Alıntı:

kallavi

Yeni üye
Ciceklenmeye gecince ir uv acarsin biraz çiçeklendikten sonra off ir. Uv açık kalir.

bu nasil anlatmaktir be ak kafam yandi hangisini ne zaman acicaz auto da ? :) bende qb almaya karar kildim ama bu uv ir olayi olmali mi ? yani yari yariya guc veriyo yari yariya oldugu icin full spectrum tam calisiyor daha iyi diyenler var. son olarak aliexpress muammasini bekleyemicem sahibindenden alicam 600luk dusunuyordum fakat 480w uzeri bulamadigim icin sunu merak ediyorum 120x120x200 bir kabinde 2 saksi icin 480w bir qb led kullanarak kaliteli yuksek hasatlar elde edebilirmiyim ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** ****** hahahaha** *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ********** **
  • İ İbo Dayı:
    ** ***** ******* hahahaha ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **** **** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ******** ***** ***** *** hahahaha ******** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** * ****** hahahaha******
  • İ İbo Dayı:
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    *** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** hahahaha*
  • İ İbo Dayı:
    ********** hahahaha******** ** ********* *********
  • İ İbo Dayı:
    ***** ******** ******* ******* **** ******* ***** *** *** hahahaha* ********
  • İ İbo Dayı:
    ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****
    İ İbo Dayı: ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****