White Widow Saksı

Klakek

Üye
Kankalar kolay gelsin herkese ilk tohumu patlattım bir hata yaptım küçük saksıda başladım şuanda baş çıktı topraktan büyük saksıya ne zaman almalıyım birde bu bitkiyi kestikten sonra o toprak çöp mü oluyor yoksa yine kullanılır mı ? Herkese iyi growlar

oturanboga35

Müptezel
Knk forumdaki ustalar güzelce yıkayıp bloom gubrelerinden arindirdiktan sonra güneşte kurutup kullanılabilir diyorlar ama çok da verimli bulmuyorum ben. Onun dışında küçük saksı ile başlaman kötü bir şey değil tabi bitkin autoysa çok önerilen bir şey değil saksı değişimleri. 2 hafta içinde büyük saksıya geçmen bence uygundur.

AwaKe4

Müptezel
Kankam zaten doğru olanı yapmışsın önce küçük saksıya başlanır. Saksı boyutuna göre asıl büyük saksıya geçme süren değişebilir. 600ml saksılar için Max 13-14 gün sonrasında kökler gelişmiyor saksı küçük gelir. 2-3lt saksı bitkiyi Max 21 gün idare eder benim imzaya tıkla bak günlükte saksı değişimi var. Kökleri görürsün. Kullanılmış toprağı bir daha kullanabilirsin ama zaten Light mix örneği vereyim içerisindeki besinleri ilk 15 gün kullandı bitkin. Sonrasında flush atıyorsun falan yine topraktaki besinleri suyla atmış oluyorsun. Eğer bitkin de hastalık vs yoksa o toprağı iyice yıkadıktan sonra kurutup kullanabilirsin ama dediğim gibi ilk 15 günlük besin gitmiş olur.

Klakek

Üye
Çok teşekkürler kankalar birde şuan kafasına 5 lik pet geçirdim nem için bu şişeyi ne zaman kaldırmamız gerekiyor yani bitkinin yüksek neme ihtiyacı ne zaman bitiyor

AwaKe4

Müptezel
Çok teşekkürler kankalar birde şuan kafasına 5 lik pet geçirdim nem için bu şişeyi ne zaman kaldırmamız gerekiyor yani bitkinin yüksek neme ihtiyacı ne zaman bitiyor
Bitkin ilk hafta genel olarak havadaki nem ile beslenir ilk yapraklarını çıkardıktan sonra artık fotosentez ile besin ihtiyacını karşılar fakat neme olan ihtiyacı devam eder. Veg dönemimde ilk hafta %75-90 arası ideal nem miktarı. Haftalar geçtikçe bu tolerans yavaş yavaş düşer ve çiçeğe girmeden artık %60 nem yeterli olur. Bitkin çiçeğe girdiğinde ise artık nem e olan ihtiyacı %55 lere düşer. Çiçeklenme dönemi devamında yani hasadına yakın %45 hatta %40 lara kadar düşebilir.

Klakek

Üye
Bitkin ilk hafta genel olarak havadaki nem ile beslenir ilk yapraklarını çıkardıktan sonra artık fotosentez ile besin ihtiyacını karşılar fakat neme olan ihtiyacı devam eder. Veg dönemimde ilk hafta %75-90 arası ideal nem miktarı. Haftalar geçtikçe bu tolerans yavaş yavaş düşer ve çiçeğe girmeden artık %60 nem yeterli olur. Bitkin çiçeğe girdiğinde ise artık nem e olan ihtiyacı %55 lere düşer. Çiçeklenme dönemi devamında yani hasadına yakın %45 hatta %40 lara kadar düşebilir.
Kanka white widow auto yaptın mı hiç deneyimlerini paylaşır mısın bitkiyle alakalı verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim bu forumu çok seviyorum

AwaKe4

Müptezel
Kanka white widow auto yaptın mı hiç deneyimlerini paylaşır mısın bitkiyle alakalı verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim bu forumu çok seviyorum
Kankacım ww auto yetiştirmedim ama sativa baskın bir genetik. Muhtemelen çiçeğe girdiği ilk 3 hafta gelişimi yüksek olacak, ve bu gelişimi desteklemek için pistil gördüğün ilk hafta veg gübrelerine devam etmen lazım. Auto bitkiler kendileri çiçeklendiği için senin elinde gelişen bir durum olmayacak çiçeğe girişi bu yüzden iyi takip etmen lazım bu üst satırda yazdığım muhabbeti yakalamak için. Sativa baskınlığı olduğu için bitkin boya daha fazla gidecek indica türlere göre kısaca bodur geniş bitki olmaz kendi haline bırakırsan. Şimdi gelelim sativa baskın genetikler için fazla hasat almak için mutlaka lst uygulaman lazım hatta normalde önerilmiyor ama bence özellikle sativa auto türlere 1 kere topping yapılabilir.(burda karar senin ama benim tecrübelerime göre bu daha verimli.) Yetiştirmesi zor bir genetik değil, genel ortalamanın üstünde bir dirence sahip hastalıklara karşı. Onun harici valla kafam güzel çok bişey gelmiyor kanka aklıma aklına takılan bişey olursa, bizim de dilimiz dönerse o duruma yardımcı oluruz :)

Klakek

Üye
Kankacım ww auto yetiştirmedim ama sativa baskın bir genetik. Muhtemelen çiçeğe girdiği ilk 3 hafta gelişimi yüksek olacak, ve bu gelişimi desteklemek için pistil gördüğün ilk hafta veg gübrelerine devam etmen lazım. Auto bitkiler kendileri çiçeklendiği için senin elinde gelişen bir durum olmayacak çiçeğe girişi bu yüzden iyi takip etmen lazım bu üst satırda yazdığım muhabbeti yakalamak için. Sativa baskınlığı olduğu için bitkin boya daha fazla gidecek indica türlere göre kısaca bodur geniş bitki olmaz kendi haline bırakırsan. Şimdi gelelim sativa baskın genetikler için fazla hasat almak için mutlaka lst uygulaman lazım hatta normalde önerilmiyor ama bence özellikle sativa auto türlere 1 kere topping yapılabilir.(burda karar senin ama benim tecrübelerime göre bu daha verimli.) Yetiştirmesi zor bir genetik değil, genel ortalamanın üstünde bir dirence sahip hastalıklara karşı. Onun harici valla kafam güzel çok bişey gelmiyor kanka aklıma aklına takılan bişey olursa, bizim de dilimiz dönerse o duruma yardımcı oluruz :)
Kankam sponsor sitede WW auto genellikle indica yazıyor bu arada

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K kushuchtu:
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** ** ******** ****** hahahaha****** ******* ********* ***
  • K kushuchtu:
    ******* ********** *** * ***** **
  • istr istr:
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******* ****** hahahaha *** hahahaha *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** hahahaha* ********** *** * ***** **
  • K kushuchtu:
  • K kushuchtu:
    ****** hahahaha* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** hahahaha*** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** ****** ****** *** **** **** hahahaha ****
  • istr istr:
    ****** ******** ******** ***** hahahaha* ********* hahahahahahahaha
    +1
  • istr istr:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ***** *** hahahaha ******
  • Night owl Night owl:
    **** ********** ****** *** ****** ******* ** ****** ****** ******** ******** ***** hahahaha* *********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ******** **** ******** ****** ****** ******** ****** *** *** ** **** ********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha* * * ****** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K karleone:
  • K karleone:
    ********** ******** ***** hahahaha** **** ******** **** *** ***
  • K karleone:
  • Night owl Night owl:
  • K karleone:
    ********** ******* hahahaha* ******* ******** ** hahahaha* ******** **** ******** **** *** ***
    K karleone: ********** ******* hahahaha* ******* ******** ** hahahaha* ******** **** ******** **** *** ***