Ya dua edin, ya akıl verin...

C

Cibril

Guest
Dostlar selamlar,

bir bitkim hastalandı 2günde bu hale geldi. Son gübrelemeden sonra oldu. Sanırım gübre ağır geldi pis bir görüntüye büründü. Tablodaki oranları yarı oranda veriyorum ve 7günde 8günde veriyorum.
Bu vesile ile tricomlara baktım hemen hemen hepsi rakı beyazı yada bulutlu bir görüntüye sahip yer yer kehribar bile var.
2 saat önce bu bitki ve 3 daha saksıma Çeşme suyu hortum yardımı ile WC de flush attım. Bol bol su akıttım. Yarım saat sonra ışıklarım sönecek su hazırlayıp revive versem yaprakdan ve köklerden iyi olur mu sizce. Yada hiçbirine karışmayayım mı ne yapayım karasız kaldım .... yada keseyim mi kuruduktan sonra .
Hastalıklı olanın tricom fotoları 66.gün

hastalıklı görüntüsü:

C

Cibril

Guest
Kanka niye boyle siyah blacberry mi bu
Kanka bu ne idü belirsizdi:) at hırsızı derdim buna 3 kız kardeşi çiçeğe girmeden bu eşek sıpası sömeke girmişti:) diğerleri simsiyah olurken bu yemyeşil kalmıştı ama 2 gün 16derece soğukları yiyince sanırım bununda rengi karardı. @HHH kanka renklenmiş sanırım diyince farkettim diğer kardeşleri gibi oldu sanırım onlar daha erken siyahlaşmıştı . Bak düne kadar diğerlerinden farkı aşağıda atacağım.

buna dayanarak bütün flushlı saksılarıma ( 3 saatte yapraklar yine renk olarak açıldı,daha önce flush attığımda da bunu yaşamıştım) yarı oranda calmag ve revive karışımı yaptım hem yaprakdan hemde saksıdan verdim. Geçen hastalıkda beni kurtarmıştı bu karışım bu bakalım ne olacak bekleyeceğiz 3-4 gün bakalım elimden bişi gelmez...

C

Cibril

Guest
Kanka bunu gübreden kes sadece reviveyle devam et. Ortam şartlarını en güzel seviyeye ayarla kendine gelir
İnşallah dostum verdik bakalım revive , 3-4 güne kurusun, sade sulayacağım. 3,4 güne oda kuruyunca tekrar flawless le flush atıp karanlığa alacağım yani maximum 10 güne kesmiş olacağım o ara tricomlarda olgunlaşır tam anlamıyla hemde gübreden temizlerim ...

İnşallah dostum verdik bakalım revive , 3-4 güne kurusun, sade sulayacağım. 3,4 güne oda kuruyunca tekrar flawless le flush atıp karanlığa alacağım yani maximum 10 güne kesmiş olacağım o ara tricomlarda olgunlaşır tam anlamıyla hemde gübreden temizlerim ...
10 gün sonra trikomları kontrol et kanka yine de kontrol etmeden kesme

El_Takashi

Kıdemli Üye
Kanja ben pek fazla bişey göremedim , revive yapraktan değılde topraktan çok etkili , yapraktan bir daha vermem , hele someklenme de gereksız , overdrıve vermıycek mısın ? Kaçıncı gunde hasat edıceksın ? Bol şans , umarım istediğin gibi olur..

C

Cibril

Guest
Kanja ben pek fazla bişey göremedim , revive yapraktan değılde topraktan çok etkili , yapraktan bir daha vermem , hele someklenme de gereksız , overdrıve vermıycek mısın ? Kaçıncı gunde hasat edıceksın ? Bol şans , umarım istediğin gibi olur..
Kral etki oranını bilmiyorum ama yapraktan da veriliyor daha önce kullandım. Sömek zamanı biraz banada korkutucu geldi ama mini ısıtıcı fan ve vantratör ile tamamen kurutup öyle açtım ışıkları küf sorunu olursa bileklerimi keserim :):)

bu bitkide overdrive kullanmayacağım gibi, bir sade sulama bir flawless li flush sonra karanlık 66.gündeler 4gün sonra sade 4 gün sonra da flawless desek 2 günde karanlık.76-77 de vurucam baltayı..

El_Takashi

Kıdemli Üye
Kral etki oranını bilmiyorum ama yapraktan da veriliyor daha önce kullandım. Sömek zamanı biraz banada korkutucu geldi ama mini ısıtıcı fan ve vantratör ile tamamen kurutup öyle açtım ışıkları küf sorunu olursa bileklerimi keserim :):)

bu bitkide overdrive kullanmayacağım gibi, bir sade sulama bir flawless li flush sonra karanlık 66.gündeler 4gün sonra sade 4 gün sonra da flawless desek 2 günde karanlık.76-77 de vurucam baltayı..
Güzel kanka bence overdrıve verıp flushu uzatsaydın etkisinı gorurdun şışmede epey , nem oranın kaç ki ? Bırde öyle dene bakalım overlı ve oversız kafa farkları nasıl , bişey olacağını sanmıyom kanka takılma fazla

C

Cibril

Guest
Güzel kanka bence overdrıve verıp flushu uzatsaydın etkisinı gorurdun şışmede epey , nem oranın kaç ki ? Bırde öyle dene bakalım overlı ve oversız kafa farkları nasıl , bişey olacağını sanmıyom kanka takılma fazla
Bir sonraki sulama gelsin, bitkinin durumuna göre bakarız kanka o zaman.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********